Συμβαίνει τώρα!

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
2ο "στρωμα" που κατοσταριζω από 0 χλμ...Το συγκεκριμένο με την "απαραίτητη" μονο συντηρηση χωρις πολλά-πολλα με μια ρύθμιση βαλβίδων έως τωρα...Οπως και το προηγούμενο από βλαβες χάλασε μονο στα 60.000 ο διακόπτης μίζας...Απροβληματιστο και η καλύτερη vfm μοτοσυκλέτα...Change my mind...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φιλαράκι μου έχει φτάσει αισίως τις 350.000 χωρίς να έχει ανοίξει μοτέρ. Βέβαια τα πλαστικά είναι σε άθλια κατασταση και η εξωτερική εμφάνιση είναι χάλια αλλά δουλεύει ακόμα.

Δουλεύει στο αεροδρόμιο οπότε πολλά km έχουν γίνει στην Αττική Οδό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φιλαράκι μου έχει φτάσει αισίως τις 350.000 χωρίς να έχει ανοίξει μοτέρ. Βέβαια τα πλαστικά είναι σε άθλια κατασταση και η εξωτερική εμφάνιση είναι χάλια αλλά δουλεύει ακόμα.

Δουλεύει στο αεροδρόμιο οπότε πολλά km έχουν γίνει στην Αττική Οδό.
Γερά μηχανάκια..
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Με ενα δανεικο τετοιο ειχα παει στην Ν.Ιταλια και εκανα 2000χιλιομετρα...Παρα πολυ ανετο μηχανακι!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ήταν να μην γίνει η αρχή.

Όλα τα σκούτερ σκατά είναι. Αλλά μερικά είναι χαριτωμένα σκατά.

Εδώ ο Στέφανος κοιμάται με την φωτό του nc750x αγκαλιά, θα ντραπούμε για την φουτουροβέσπα;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Γυρίζοντας από ένα σερί αυπνο 48ωρο support σε δικό μου άνθρωπο που πάσχει από την ΧΑΠ...
Στον ίδιο θάλαμο άλλοι 3 με αυτή την ασθένεια..
Δεν θέλετε να ξέρετε για τι ανύπαρκτες ανασες μιλάμε, για τι μηχανικές υποστηρίξεις κ για το μέγεθος αυτού του αθόρυβου φονιά.. Που κατά κύριο λογω οφείλεται στο κάπνισμα..
Κοφτέ το το γαμημενο κ κάντε μια σπειρομετρηση...
Ευτηχως το πέταξα νωρίς πριν πολλά χρόνια..
Η φώτο με το ηλιοβασίλεμα διόλου τυχαία είναι...


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γυρίζοντας από ένα σερί αυπνο 48ωρο support σε δικό μου άνθρωπο που πάσχει από την ΧΑΠ...
Στον ίδιο θάλαμο άλλοι 3 με αυτή την ασθένεια..
Δεν θέλετε να ξέρετε για τι ανύπαρκτες ανασες μιλάμε, για τι μηχανικές υποστηρίξεις κ για το μέγεθος αυτού του αθόρυβου φονιά.. Που κατά κύριο λογω οφείλεται στο κάπνισμα..
Κοφτέ το το γαμημενο κ κάντε μια σπειρομετρηση...
Ευτηχως το πέταξα νωρίς πριν πολλά χρόνια..
Η φώτο με το ηλιοβασίλεμα διόλου τυχαία είναι...


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον άνθρωπο σου... :ok:
Όσο για το τσιγάρο τι να πούμε...
Υπάρχει κόσμος που καπνίζει έως τα γεράματα υπάρχει και κόσμος που έχει φύγει πολύ κάτω των 60 χωρίς να το έχουν βάλει στο στόμα τους...
Σίγουρα η πρόληψη είναι το παν αλλά δυστυχώς δεν φτάνει μόνο αυτή...
Χρειάζεται και τύχη κατά την γνώμη μου...
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Γυρίζοντας από ένα σερί αυπνο 48ωρο support σε δικό μου άνθρωπο που πάσχει από την ΧΑΠ...
Στον ίδιο θάλαμο άλλοι 3 με αυτή την ασθένεια..
Δεν θέλετε να ξέρετε για τι ανύπαρκτες ανασες μιλάμε, για τι μηχανικές υποστηρίξεις κ για το μέγεθος αυτού του αθόρυβου φονιά.. Που κατά κύριο λογω οφείλεται στο κάπνισμα..
Κοφτέ το το γαμημενο κ κάντε μια σπειρομετρηση...
Ευτηχως το πέταξα νωρίς πριν πολλά χρόνια..
Η φώτο με το ηλιοβασίλεμα διόλου τυχαία είναι...


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ στενάχωρο, κρίμα κι άδικο... Καλό κουράγιο!

Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον άνθρωπο σου... :ok:
Όσο για το τσιγάρο τι να πούμε...
Υπάρχει κόσμος που καπνίζει έως τα γεράματα υπάρχει και κόσμος που έχει φύγει πολύ κάτω των 60 χωρίς να το έχουν βάλει στο στόμα τους...
Σίγουρα η πρόληψη είναι το παν αλλά δυστυχώς δεν φτάνει μόνο αυτή...
Χρειάζεται και τύχη κατά την γνώμη μου...
Θένο, από οργανισμό σε οργανισμό αλλάζουν οι άντοχές και πάρα πολλές παράμετροι αλλά όχι η τύχη... Όλοι ξέρουμε μπαρμπάδια / ναυτικούς κλπ κλπ κλπ που φτάσανε τα 100 με ένα τσιγάρο στο στόμα αλλά απλά είναι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Το κάπνισμα δυστυχώς είναι από τα χειρότερα καθημερινά συνήθεια που μπορούμε να κάνουμε δώρο στον εαυτό μας. Έστω και τα 2 τσιγάρα τη μέρα από το 0 έχουν τεράστια διαφορά. Αλλάζει την ποιότητα και τη διάρκεια ζωής μας τραγικά.

Δεν το παίζω έξυπνος και σε λίγο μάλλον θα ανάψω ένα πριν τον ύπνο ενώ προσπαθώ θα το μειώσω / κόψω από το 2016.................... και κάποια "μερακλήδικα" σε κορφές ή μετά από θάλασσα δε νομίζω να τα κόψω ποτέ, ακόμα και να φτάσω στο 0 καθημερινό... επειδή σε αυτό το κομμάτι είμαι αδύναμος και όχι νευρικός ή μερακλής όπως έλεγα σαν δικαιολογία στον εαυτό μου για χρόνια.
Η διαφορά που βλέπω όταν κάνω μεγάλη αποχή είναι τεράστια! Στο πως ξυπνάω, στη δουλειά, στη διάθεση, στο σεξ, στη γυμναστική, στο πιώμα, στο πως ανασαίνω, σε όλα!
Όντας δύτης σε ένα μεγάλο κομμάτι της δουλειάς μου, "πίνοντας" μια φιάλη 15L στα 200 bar, ενώ καπνίζω εντατικά σε σύγκριση με το όταν το έχω κόψει δε μπορείς φανταστείς τι διαφορά κάνει....... Είναι τρομακρικό το τι "βγαίνει" στην πρώτη περίπτωση κάποιες ώρες μετά τη βουτιά...

Απλά όλοι ξέρουμε πάρα πολύ καλά πλέον τι κάνει αυτό το συνήθειο και είναι πολύ κρίμα.
 
Top Bottom