Συμβαίνει τώρα!

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Απο χθεσινή εορταστικη βολτα 200χμ απο τα οποία 50χμ χώμα στη βόρεια Χίο.

Φα - Αυγώνυμα - Ανάβατος απο χώμα.







Συνέχεια με Αναβατος - “18” απο χώμα.







Στη συνέχεια στην αγαπημένη Βολισσό απο άσφαλτο και καφεδακια με υπόκρουση jazz στο Λιμνιά.







Απο κει απο άσφαλτο μέχρι την Παρπαριά και στη συνέχεια απο χώμα στην Παναγιά Παγούσαινα και μετα στα Κουρούνια απο χώμα.







Απο κει δίπλα στον Εγρηγόρο και προσπάθεια για άλλο ενα καλοκαίρι να βρω την απότομη κάθοδο προς Αγιασματα, χωρίς επιτυχία και πάλι. Υπάρχει ενας δαιδαλος σαθρών κατηφορικών χωματοδρομων που μόνο ένας κατεβάζει μέχρι κάτω, οι άλλοι είναι αδιέξοδοι. Ανέβασα θερμοκρασία δικάβάλος στις σαθρες κατηφόρες με TKC70 μπροστά, αλλα θάρθω την επόμενη με τακουνάτα και που θα πάει, θα το βρω συτο το άτιμο το περασμα!

Μετα το απαραίτητο μπάνιο στα Αγιασματα, πήρα τον γνωστό ωραίο χωματόδρομο να βγω στην παραλία Καμπιών και απο κει ν’ανεβω στην άσφαλτο προς Βίκι. Και ενώ ήτανε όλα μια χαρά, ο χωματόδρομος με έβγαλε μετα απο λίγο σε κατακαινουργο δρόμο με άσφαλτο πιστας! Όπως έμαθα σημερα, ο δρόμος φτιάχτηκε μόλις πέρσι και τωρα πια ειναι δυνατος ο γύρος του νησιού απο βόρεια όλο απο άσφαλτο. Ευτυχώς που τον είχα προλάβει για πολλά χρονια όσο ητανε ακόμη ωραίος και σχετικά απαιτητικος χωματόδρομος. Η επόμενη φωτό ειναι στην παραλία Καμπιών, στην οποία μέχρι πρόπερσι υπήρχε πρόσβαση μόνο απο χώμα.




Και μια bonus photo απο την περασμένη Παρασκευή βράδυ, ανατολή της πανσέληνου απο απεναντι απο την Τουρκία όπως την είδαμε απο το όρος Αίπος.

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χελο φρομ δι αδερ σαιντ


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βρήκες το εργαλείο και οργώνεις τα βουνά.
Σε λίγο θα κόψεις το απερολ
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη


Συμβαινει τωρα
Βρες που ειναι τραβηγμενη η φωτο
Τσαντες πλατης
Χωρις μοτο

Για να δουμε, που θα μεταφερει το ποστ τωρα ο thenos ?:p
:ha

Καλημερες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόλις παρέλαβα το πίσω Ε09 της mitas

Πολύ μεγάλη διαφορά σε βάρος σε σχέση με το anakee wild που είχα δει σε μαγαζί, πιο ελαφρύ το mitas.

Το εμπρός λάστιχο είναι Αυστρία και έρχεται, να πάρει λίγο αέρα ΚΤΜ το Χ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450


Συμβαινει τωρα
Βρες που ειναι τραβηγμενη η φωτο
Τσαντες πλατης
Χωρις μοτο

Για να δουμε, που θα μεταφερει το ποστ τωρα ο thenos ?:p
:ha

Καλημερες
Στις μεταφορές... :friend::roflmao::ha
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs


Συμβαινει τωρα
Βρες που ειναι τραβηγμενη η φωτο
Τσαντες πλατης
Χωρις μοτο

Για να δουμε, που θα μεταφερει το ποστ τωρα ο thenos ?:p
:ha

Καλημερες
Ευκολακη... Αίγιο... πέλαγος...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλημέρες από καταρράκτη Βαθύλιμνο, μεταξύ Πτερούντας και Ερεσσού! Λίγο στεγνός βέβαια αλλά και πάλι πανέμορφο τοπίο. Χρωστάω μια εκδρομή στη Λέσβο με εξοπλισμό Άνοιξη ή Φθινόπωρο.











 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εεεε καλά αυτά είναι τα εύκολα..

Πείτε... δρομολόγιο.. όνομα πλοίου.. και θέση τουριστική ή Α class..;;;;

Κάθεται δίπλα σε αιθέρια ξανθιά ύπαρξη, με ζώδιο Παρθένος, όπου κάτι πρέπει να γίνει για αυτό.

Νομίζω?
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
gsa 1150
Εεεε καλά αυτά είναι τα εύκολα..

Πείτε... δρομολόγιο.. όνομα πλοίου.. και θέση τουριστική ή Α class..;;;;
Θέση τουριστική· και για να κάθεται μέσα ή έχει πολύ αέρα και σκάει σπρέι απ τη θάλασσα ή.. τον πιάνει η θάλασσα; :ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Για blue star μου κάνει το πλοίο..
Εεεε καλά αυτά είναι τα εύκολα..

Πείτε... δρομολόγιο.. όνομα πλοίου.. και θέση τουριστική ή Α class..;;;;
Κάθεται δίπλα σε αιθέρια ξανθιά ύπαρξη, με ζώδιο Παρθένος, όπου κάτι πρέπει να γίνει για αυτό.

Νομίζω?
Θέση τουριστική· και για να κάθεται μέσα ή έχει πολύ αέρα και σκάει σπρέι απ τη θάλασσα ή.. τον πιάνει η θάλασσα; :ha
Golden star

Κατω Απροβάτο.
:ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καφεδάκι με ένα εξαιρετικό παλικάρι τον Δημήτρη BlackArrow !
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τελικά η φαμίλια αποδεικνύεται πολύ ανθεκτική στα χιλιόμετρα. Έχουμε γράψει ήδη πολύ δρόμο με το πιο ωραίο κύκλο να είναι σήμερα. Ελάτη, Μεσοχώρα, φράγμα Αχελώου, Βουλγαρελι, Πράμαντα, παρακάμψαμε τους καταρράκτες γιατί δεν θα είχαν νερό, μονή Κηπινας, Καλαρίτες, πέρασμα Μπάρου.
Τώρα από εκεί αντί για το γνωστό Χαλίκι Ανήλιο, πήραμε την διαδρομή Ανθούσα - Νεραϊδοχώρι, που στην αρχή νόμιζα ότι δεν το έχω ξανακάνει αλλά στην πορεία θυμήθηκα ότι το έχω περάσει τουλάχιστον μία φορά ακόμα το 11'. Πολύ όμορφη διαδρομή και έρημη.

Θα ήθελα πολύ να μπορώ να αναγνωρίσω τις κορφές που βλέπαμε και να τις κάνω tag στο μυαλό μου, όπως ας πούμε αυτήν πάνω από το Βουλγαρελι, αλλά θέλει μελέτη σε χάρτη που δεν είχα κάνει.

Δεν το ήξερα αλλά στην μονή Κηπίνας υπάρχει σπήλαιο μήκους 240 μέτρων. Μπορείς να μπεις μέχρι τέρμα ή μάλλον να συρθείς όσο βασταν τα κοτσια σου. Έκανα εννέα μέτρα, το δέκατο ούτε με σφαίρες.

.


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Θα ήθελα πολύ να μπορώ να αναγνωρίσω τις κορφές που βλέπαμε και να τις κάνω tag στο μυαλό μου, όπως ας πούμε αυτήν πάνω από το Βουλγαρελι, αλλά θέλει μελέτη σε χάρτη που δεν είχα κάνει.
Kάνεις δουλειά εύκολα και με το κινητό Peaklens
 
Top Bottom