Συμβαίνει τώρα!

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Σύνοψη της σημερινής!!
Μια γύρα παρέα με ένα ktm 390 adventure !! Πάρνηθα , προς Σκούρτα ,καφεδάκι στην Πύλη !! Δαφνούλα να δούμε το γιοφύρι αν στέκει άκομα εκεί (θα στέκει για πολλά χρόνια ακόμα ) και επιστροφή προς Κλειδί για πίσω !!
Με μπόλικη λάσπη, ωραίο καιρό ,λίγη βροχή σε μερικά σημεία και μερικες στάσεις παραπάνω να αλαφρόσουμε
το 390


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Τώρα μάλιστα!ΤΩΡΑ ειναι Ready to Race! :laugh:.
Ωραία βόλτα κάνατε και επιτέλους βλέπουμε βρεγμένο χώμα στα πέριξ της Αττικής .
Έτσι όπως πρέπει να είναι τα race .....χωρίς φτερά :roflmao::roflmao:
Επιτέλους λίγο νεράκι και στην Αττική αν και όταν έκανα πρόταση να γυρίσουμε πάλι από βούτημα για Αγ Μερκούριο δεν πήρα θετικά αποτελέσματα :roflmao::roflmao:...τελικά το κόψαμε από άσφαλτο για Χασιά
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
.... αν και όταν έκανα πρόταση να γυρίσουμε πάλι από βούτημα για Αγ Μερκούριο δεν πήρα θετικά αποτελέσματα :roflmao::roflmao:...τελικά το κόψαμε από άσφαλτο για Χασιά
Ε μα, δεν είναι όλα πραγματικά ready to race μηχανάκια, σαν τα Kawasaki :p!!!! :laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νωρίτερα το απόγευμα...
Ευχαριστούμε τον Γιώργη Sevax και την Αιμιλία για την ωραία παράσταση!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
παρων...
εδω Καλιμαρμαρος....
Έλα πατριώτη, σε είχα ξεχάσει, βλέπεις άφησες και την τηλεόραση και μου διέφυγε η παρουσία σου
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Συνέβη πριν λίγη ώρα, ξαπλωμένο και σφηνωμένο ανάμεσα σε αυτοκίνητο και πεζοδρόμιο μικρό DUKE στην Χαριλάου Τρικούπη στην Κηφισιά, ο αναβάτης ευτυχώς ζωντανός (πέρασα την ώρα που τον φόρτωναν στο ΕΚΑΒ και κουνιόταν στο φορείο) και δυστυχώς με εξοπλισμό περιπάτου, ελπίζω να μην χτύπησε πολύ.

Γιατί ρε παιδιά, το να μην σε δουν ΟΚ συμβαίνει, το να είσαι "γυμνός" όμως πως στο καλό το δικαιολογείς στον εαυτό σου;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχει ψωνίσει κανείς από τους Ιταλούς εδώ; Επίσης δεν έχω καταλάβει αν είναι κάποιο υλικό με πάχος ή απλά ένα πλαστικό αυτοκόλλητο.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Και...?
Και...μετα γυρισαμε...:)
Λοιπον, σπαρτιατικη αισθηση οταν εισαι πανω, το βρισκεις πολυ λιτο...
Καθεσαι λιγο πιο χαμηλα απο 990, αλλα οχι μεσα...ειναι χαμηλουτσικο, με 1,80 πατουσα ολοκληρο το (ενα) πελμα κατω,χωρις να βγαινω απο τη σελα αλλα με το ποδι πισω απο το μαρσπιε, καθως αυτο βρισκεται ακριβως εκει που κατεβαζεις το ποδι (ψιλοενοχλητικο).
Οταν σηκωνεσαι ειναι εργονομικα τελειο (για τις διαστασεις μου).
Ο κινητηρας ζωηρος, περισσοτερο απο οτι θα περιμενες σε καινουριο μηχανακι (λιγοτερο σφιχτος απο το περυσινο 950S του φιλου μου).
Πολυ καλο το Quickshifter, αθορυβο, προθυμο και μαλακο στα ανεβασματα, λιγοτερο στα καταβασματα, λογικο...
Ευκολο στην οδηγηση με πολυ ''ελαφρια'' αισθηση, ποντος κυριως για το χωμα.
Φοραγε τακουνακια, οποτε πηγαιναμε συνετα, ισως και γιατι ημασταν επηρεασμενοι απο τα θρυλουμενα περι του νεφρου που θα κοστιζε καμια ατυχια...:(
Παντως σε μια δεξια που απο τη βροχη ειχε γεμισει χωμα και χαλικια γλυστρησα πλαγιασμενος και με τους δυο τροχους και πριν προλαβω να χεστω, ειχε ξαναβρει προσφυση και συνεχισε απτοητο...:cautious:
Σε συνολικη αισθηση, πολυ κοντα στο Norden. Η προστασια απο τον αερα σχεδον ιδια.
Αισθητικα, ειναι, τουλαχιστον η μιση, ομορφη στην λιτοτητα της. Οταν την βλεπεις απο πισω, ειναι σαν να βλεπεις κανενα 600...το πολυ...
Θα το επαιρνα? Ναι, αν συντρεχανε καποια η ολα απο τα παρακατω : ειχα πολλα λεφτα (για την αγορα,την συντηρηση και τις επισκευες αν εμπαινα χωμα) , ημουνα τελειωμενος Ducatακιας, ηθελα να ξεχωριζω...
Απο την αλλη, πολυ ακριβη, περισσοτερο κι απο τις ηδη ακριβες της κατηγοριας της. Αν ηθελα Ducati κυριως για ασφαλτινες, το Multistrada ειναι καλυτερο.
Για χωμα, υπαρχουν ελαφρυτερες, φθηνοτερες, αλλα οχι τοσο εξωτικες, οχι Ducati...
 
Top Bottom