Συμβουλές για αναζήτηση GS1200 07-08

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
@Phoenix το είδα αυτό στον Γέρακα (μιας και προσπαθώ να βοηθήσω το φιλαράκι στην αναζητηση) και μου φάνηκε πολύ καλό.

Τον βλέπω λίγο μπριζωμενο με το ESA. αξίζει αυτή η ανάρτηση σε μηχανάκια εκείνης της γενιάς? Η μηπως είναι απλά ένα gimmick που δεν προσφέρει και τίποτα ιδιαιτερο? Να το ψάξει για μηχανάκι με αυτή την αναρτηση ή είναι ένα ακόμα ηλεκτρονικό που μπορεί να αστοχησει?

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
το ESA σαν σύστημα ρύθμισης, ποτέ δεν αστόχησε! (ή τόσο λίγο , που στατιστικά είναι 0).
Εγώ το χρησιμοποιώ κάθε μέρα! Είναι ο μόνος τρόπος να έχεις πάντα τη ρύθμιση που θες. Αλλιώς συμβιβάζεσαι με μια ρύθμιση για όλα, άντε να αυξήσεις την προφόρτιση αμα έχεις 2ο άτομο, ή μπαγκάζια. Αποσβέσεις, ποιος ρυθμίζει κάθε τόσο χειροκίνητα...? ;)
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
τα γκριπ στα BMW είναι σα λουκούμι ένα πράμα...
Καμιά σχέση με τα δικά σου!
λιώνουν για πλάκα!
Το πώς καταφέρνετε εσείς οι μποξερακηδες να παρουσιάζετε το ελάττωμα σαν κάτι καλό (νόστιμο το λουκουμακι) πάντα με εκπλήσσει
☺☺☺

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το πώς καταφέρνετε εσείς οι μποξερακηδες να παρουσιάζετε το ελάττωμα σαν κάτι καλό (νόστιμο το λουκουμακι) πάντα με εκπλήσσει
☺☺☺

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
φίλος εσύ μπορείς να το βλέπεις όπως θες!
εμένα δε μ αρέσουν τα λουκούμια πάντως:D

γι αυτό έκανα την παρομοίωση (με κάτι που δε μ' αρέσει ;) ).
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
το ESA σαν σύστημα ρύθμισης, ποτέ δεν αστόχησε! (ή τόσο λίγο , που στατιστικά είναι 0).
Εγώ το χρησιμοποιώ κάθε μέρα! Είναι ο μόνος τρόπος να έχεις πάντα τη ρύθμιση που θες. Αλλιώς συμβιβάζεσαι με μια ρύθμιση για όλα, άντε να αυξήσεις την προφόρτιση αμα έχεις 2ο άτομο, ή μπαγκάζια. Αποσβέσεις, ποιος ρυθμίζει κάθε τόσο χειροκίνητα...? ;)
Άρα αξίζει να το ψάξει για μηχανάκι με esa. Ευχαριστώ θοδωρη

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
φίλος εσύ μπορείς να το βλέπεις όπως θες!
εμένα δε μ αρέσουν τα λουκούμια πάντως:D

γι αυτό έκανα την παρομοίωση (με κάτι που δε μ' αρέσει ;) ).
Είναι που θέλει τιναγμα το ρημάδι χαχαχα

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
@Phoenix το είδα αυτό στον Γέρακα (μιας και προσπαθώ να βοηθήσω το φιλαράκι στην αναζητηση) και μου φάνηκε πολύ καλό.

Τον βλέπω λίγο μπριζωμενο με το ESA. αξίζει αυτή η ανάρτηση σε μηχανάκια εκείνης της γενιάς? Η μηπως είναι απλά ένα gimmick που δεν προσφέρει και τίποτα ιδιαιτερο? Να το ψάξει για μηχανάκι με αυτή την αναρτηση ή είναι ένα ακόμα ηλεκτρονικό που μπορεί να αστοχησει?

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
θεωρω οτι ειναι πολυ αριστο μηχανακι αυτο του 07 που εχει ο μπεμβες απο την αλλη θεωρω οτι και η εσα ειναι μια καλη περιπτωση ομως!! δεν νομιζω να υπαρχει μηχανακι με εσα καλο και με λιγα χιλιομετρα κατω απο 8000
δεν ξερω προσπαθω να προσεγγισω απο πρακτικης αποψης
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Του 2007 παντως, σαν το δικο μου, να ξερεις ειναι πιο γρηγορα και πιο αντρικα απ ολα τα υπολοιπα. Ειδικα αν το βρειτε σε μαυρο, ειναι ακομα καλυτερα :)
ειναι ενα γεροντι που εχει ενα του 07 ηλεκτροσυγκολημενο ολο να πατε να κανετε παρεα μαζι νομιζω, μαρνιακ, μαβιακ ,μανιακ, γραφει οταν δεν τρεμουν τα χερια του:pointu::pointu:
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
θεωρω οτι ειναι πολυ αριστο μηχανακι αυτο του 07 που εχει ο μπεμβες απο την αλλη θεωρω οτι και η εσα ειναι μια καλη περιπτωση ομως!! δεν νομιζω να υπαρχει μηχανακι με εσα καλο και με λιγα χιλιομετρα κατω απο 8000
δεν ξερω προσπαθω να προσεγγισω απο πρακτικης αποψης
Γνωρίζεις τον ιδιοκτήτη? Φαίνεται εξαιρετικό πράγματι. Αν είναι και πραγματικά τα χιλιόμετρα (δεν αναφέρει αν υπάρχει βιβλίο συντηρησης) τότε αξίζει, γιατί είναι και σε αρκετά καλή τιμή για την κατάσταση του

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γνωρίζεις τον ιδιοκτήτη? Φαίνεται εξαιρετικό πράγματι. Αν είναι και πραγματικά τα χιλιόμετρα (δεν αναφέρει αν υπάρχει βιβλίο συντηρησης) τότε αξίζει, γιατί είναι και σε αρκετά καλή τιμή για την κατάσταση του

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
γνωριζω οτι εκει δεν παιζουν αβαβα καταστασεις
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γνωρίζεις τον ιδιοκτήτη? Φαίνεται εξαιρετικό πράγματι. Αν είναι και πραγματικά τα χιλιόμετρα (δεν αναφέρει αν υπάρχει βιβλίο συντηρησης) τότε αξίζει, γιατί είναι και σε αρκετά καλή τιμή για την κατάσταση του

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στις αντιπροσωπείες και ιδίως στον Γέρακα, τα μεταχειρισμένα δίνονται με 6 μήνες εγγύηση!
Αυτό σημαίνει ότι ξέρουν το μηχανάκι και είναι τσεκαρισμένο!
Να πω τη μαύρη μου αλήθεια....τα λίγα χλμ δεν είναι πάντα ατου!
Μια ακίνητη για πολύ καιρό μηχανή, θα παρουσιάσει σίγουρα προβλήματα ακινησίας, που πίστεψε με...στα gs είναι περισσότερα από τα προβλήματα πολλών χλμ!

advphone
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Στις αντιπροσωπείες και ιδίως στον Γέρακα, τα μεταχειρισμένα δίνονται με 6 μήνες εγγύηση!
Αυτό σημαίνει ότι ξέρουν το μηχανάκι και είναι τσεκαρισμένο!
Να πω τη μαύρη μου αλήθεια....τα λίγα χλμ δεν είναι πάντα ατου!
Μια ακίνητη για πολύ καιρό μηχανή, θα παρουσιάσει σίγουρα προβλήματα ακινησίας, που πίστεψε με...στα gs είναι περισσότερα από τα προβλήματα πολλών χλμ!

advphone
Οχι μονο στα gs, αλλα σε ολες τις μοτοσυκλετες τα προβληματα της ακινησιας ειναι περισσοτερα απο ενα μηχανακι που δουλευεται συχνα
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Κυκλοφορούν κάτι χρεπια με γυρισμένα χλμ που φαίνονται ωραία στις φωτό..μακρυά από Σέρβο φρένα, κάποιο λόγο έχει η BMW που τα κατήργησε, και απαραίτητο bookservice. Έχουν γίνει κάτι σέρβις από επίδοξους wannaby μηχανικούς για μείωση κόστους σέρβις και σε περιμένουν να στα βγάλουν όλα τα προβλήματα μαζεμένα..
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
Κυκλοφορούν κάτι χρεπια με γυρισμένα χλμ που φαίνονται ωραία στις φωτό..μακρυά από Σέρβο φρένα, κάποιο λόγο έχει η BMW που τα κατήργησε, και απαραίτητο bookservice. Έχουν γίνει κάτι σέρβις από επίδοξους wannaby μηχανικούς για μείωση κόστους σέρβις και σε περιμένουν να στα βγάλουν όλα τα προβλήματα μαζεμένα..
μια χαρα τα λεει ο φιλος μας μακρια απο σερβο χαλανε ,και τα πουλανε και ακριβα πρεπει να πεσουν λιγο οι τιμες τους
 
Top Bottom