Συνεργασία Honda-Hitachi για την απορρόφηση των Showa, Nissin και Keihin

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
H Honda και η Hitachi συνεργάζονται ενσωματώνοντας τις εταιρείες Showa, Nissin και Keihin οι οποίες, αν καταλαβαίνω καλά, θα πάψουν να υπάρχουν ως ονόματα/εμπορικά σήματα και απορροφώνται κατά κάποιον τρόπο από μια νέα εταιρεία, τη Hitachi Automotive Systems.
Ο χρονικός ορίζοντας μέσα στον οποίο θα ολοκληρωθεί η διαδικασία δεν έχει προσδιοριστεί αλλά σίγουρα θα υπάρξει κάποιο μεταβατικό στάδιο.
Η νέα εταιρεία θα εδρεύει στην Ιαπωνία και θα ανήκει κατά τα 2/3 στη Hitachi και κατά το 1/3 στη Honda.
Πηγή
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τί π@π@ριές είναι τώρα αυτές?? Εντάξει στην εξαγορά αλλά να καταργήσεις σαν ονόματα τη Showa, την Nissin και την Keihin??? Καποια πράγματα πρέπει να έχουν ονοματεπώνυμο, τέλοσπαντων.

Θα πάρω ένα hitachi inverter για το σπίτι και ένα Hitachi-Honda να κάνω βόλτες τί να λέμε..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τί π@π@ριές είναι τώρα αυτές?? Εντάξει στην εξαγορά αλλά να καταργήσεις σαν ονόματα τη Showa, την Nissin και την Keihin??? Καποια πράγματα πρέπει να έχουν ονοματεπώνυμο, τέλοσπαντων.

Θα πάρω ένα hitachi inverter για το σπίτι και ένα Hitachi-Honda να κάνω βόλτες τί να λέμε..
Αυτό που πραγματικά για μένα μετράει, είναι η αξιοπιστία και η αντοχη των πραγματων. Τώρα το εάν θα λέγεται honda η ξυριστικη μου και funai το μηχανάκι μου :p..... χαλάλι τους :)!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και επί την ευκαιρία, είχα πάρει μια ξυριστικη για τα μουσια Hitachi, το μακρινό '93, η οποία δουλεύεται μέχρι σημερα. (Και έχω κουρεψει και γουλί αρκετούς με αυτή).
:friend:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάντως στα εργαλεία η Hitachi έχει αλλάξει όνομα εδώ και καιρό. Την αγόρασαν Αμερικάνοι, μετέφεραν όλοι τη γραμμή παραγωγής στη Κίνα και πλέον μετά από ένα μικρό διάστημα που λεγόταν Hitchi-Hikoki πλέον λέγεται μόνο Hikoki.

:spam: off
 
Top Bottom