Συστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας.....TUTORO

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Νομίζω έχει ο christof40 ένα καινούργιο περισσευουμενο.
Έστειλα πμ. αλλά αν έχεις τηλέφωνο και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του ή κάποιος άλλος για αυτό το θέμα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
.
Στο άλλο μηχανάκι θέλει 2 στροφές παραπάνω το τουρουτουρου για να λαδώσει (με ίδια βαλβολίνη) ...
Μηπως εάν έχεις χρησιμοποιήσει tyre up, υπάρχει κάποιο πολύ σφιγμενο και στραγγαλίζει το σωληνάκι;;;
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Μηπως εάν έχεις χρησιμοποιήσει tyre up, υπάρχει κάποιο πολύ σφιγμενο και στραγγαλίζει το σωληνάκι;;;
Όχι... προσεγμένο αυτό. Πιασμένο το σωληνάκι με tyreup είναι, αλλά έχω χρησημοποιείσει ειδικές αυτοκόλλητες βάσεις σαν αυτή :
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Νομίζω έχει ο christof40 ένα καινούργιο περισσευουμενο.
Αν εχει 2 περισσευουμενα το θελω εγώ το άλλο.
Η όποιος άλλος σφυράει.

:tk:
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Στο ένα μηχανάκι ''χάθηκε'' το ακροφύσιο που πάει στο τελείωμα του σωλήνα. Αντικαταστάθηκε από μελάνι στυλό κι όλα καλά.
Στο άλλο μηχανάκι θέλει 2 στροφές παραπάνω το τουρουτουρου για να λαδώσει (με ίδια βαλβολίνη) ...

Δεν τα λες προβλήματα!
Πάντως το σκύψιμο δεν το γλυτώνεις. Απλώς δεν είναι πολύ ώρα. Μία και φσίτττττ..... :sneaky:
Εμένα πάντως που χάθηκε το ακροφυσιο το αφησα έτσι στεγνό σωληνάκι και μια χαρά λιπαίνει και πάλι... το λέω αν κάποιου φυγει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προς την ομαδα διαχειρισης, υπαρχει θεμα εαν επικοινωνησω με τον Τουρουτουτου τον ιδιο να ρωτησω τιμες για ξερω γω 10 ατομα?
Έχουμε κάνει ομαδική παραγγελία σε καλή τιμή Κωστη
Ανοιξε στην σωστή ενότητα και θα μαζευτείτε

 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Παιδιά πρίν καμιά βδομάδα μου το έφερε κολλητός από Αγγλία. Χρησιμοποίησα μόνο την μονάδα, την βάση, σωλήνα με ακροφυσιο και μια δικιά μου πατέντα για την τελική ρυθμιζόμενη βάση για το ακροφυσιο. Επίσης ανoδίωσα το κάλυμμα σε μαύρο. Έχω κάνει πάνω από 1000 χλμ. Και έχει αδειάσει μόνο το μισό μπουκαλάκι από τα 50 ml, ενώ κάνει πραγματική και συνεχή λίπανση χωρίς να σκύβω κάθε τόσο με τα γνωστά σπρέι.
Σας ευχαριστώ για την εξαιρετική συμβουλή.


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καμία άλλη παραγγελία δεν θα παίξει ;);
Άντε γιατί θα έρθει και άλλο μωρό που θα θέλει το λαδακι του :)!!!
Προχώρα βρε μαστορα
Ξεκινά λίστα στο ανάλογο θέμα
 
Top Bottom