Σχολή οδήγησης μοτοσυκλέτας (Ανατολικά προάστια)

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Μάλλον είναι χαζό σαν θέμα στο φόρουμ μας, αλλά η γυναίκα μου θέλει να μάθει να καβαλάει μοτοσυκλέτα, αλλά το Τ7 μου δεν είναι το ιδανικό μηχανάκι να μάθει. Ξέρουμε κανένα γνωστό/ σωστό δάσκαλο; Ιδανικά προς ανατολικά προάστια, αλλά δεν είναι και απαραίτητο. Πιο πολύ με ενδιαφέρει να μάθει σωστά τα βασικά, ώστε να δώσει για δίπλωμα.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν δεν είναι πολύ ξεβόλεμα ελάτε στο Auto festival, ένας από τους εκπαιδευτές είναι και δάσκαλος οδήγησης.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στο Yamaha riding school που πάω τον μικρό , έρχονται αρκετές γυναίκες για να μάθουν , όποτε έχει νόημα .

Βέβαια θα σκάσει το 8χρονο και θα προσπερνάει από εξωτερική , μετά τον βάζουν τιμωρία 2 γύρους έξω
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν δεν είναι πολύ ξεβόλεμα ελάτε στο Auto festival, ένας από τους εκπαιδευτές είναι και δάσκαλος οδήγησης.
Δεν έχω υπόψη μου τι είναι το auto festival? Φαντάζομαι θα χρειαστεί μαθήματα γενικώς αφού δεν έχει καθόλου εμπειρία.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στο Yamaha riding school που πάω τον μικρό , έρχονται αρκετές γυναίκες για να μάθουν , όποτε έχει νόημα .

Βέβαια θα σκάσει το 8χρονο και θα προσπερνάει από εξωτερική , μετά τον βάζουν τιμωρία 2 γύρους έξω
Τη σχολή αυτή την έχει ο Χουντρας στις Αφίδνες;

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αν δεν είναι πολύ ξεβόλεμα ελάτε στο Auto festival, ένας από τους εκπαιδευτές είναι και δάσκαλος οδήγησης.
Προσωπική εμπειρία, τραγικός δάσκαλος.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προσωπική εμπειρία, τραγικός δάσκαλος.
Είχα αντίθετη μαρτυρία πρόσφατα, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο καθόλου
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Είχα αντίθετη μαρτυρία πρόσφατα, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο καθόλου
Όταν αποφάσισα να μάθω να οδηγάω αυτόν είχα επιλέξει. Είναι ο κλασικός τύπος που κάνεις τα υποχρεωτικά μαθήματα, σου δίνει ένα μηχανάκι και κανείς γύρω γύρω το Χολαργό, ενώ αυτός πίνει καφέ και κους κους με τους υπόλοιπους συνάδελφους. Καμία βοήθεια. ΤΙΠΟΤΑ. Κάποιος δηλαδή - όπως εγώ - που δεν ήξερα καθόλου να οδηγάω από πριν, είναι καταδικασμένος. Μόνο κονόμα.

Το παραπάνω αφορά την προσωπική του εργασία.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η γνωστή μου κάνει μαθήματα στο auto festival, όχι στο γνωστό πάρκινγκ του Χολαργού. Δεν επιμένω, αλλά μια πρώτη γεύση είναι εύκολο να την πάρουν και να δουν.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Η γνωστή μου κάνει μαθήματα στο auto festival, όχι στο γνωστό πάρκινγκ του Χολαργού. Δεν επιμένω, αλλά μια πρώτη γεύση είναι εύκολο να την πάρουν και να δουν.
Προφανώς και ένας τέτοιος τύπος δεν αλλάζει, απλά στον Χουντρα δεν είναι το δικό του μαγαζάκι και τελεί υπό προδιαγραφές.

Παρολαυτα και εγώ στον Χούντρα θα έλεγα να πάει το κορίτσι. Σου μαθαίνουν να οδηγείς σωστά και όταν είσαι έτοιμος κανείς τα απαραίτητα για το δίπλωμα.
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Νομίζω ότι το έχω γράψει ξανά.
Οταν ο μεγάλος μου γιός ανακοίνωσε ότι θέλει μηχανάκι για να πηγαίνει στα φροντιστήρια, με ζώσανε τα φίδια !
Πήρα τηλέφωνο τον Χούντρα και μου είπε να τον πάω πριν οδηγήσει οτιδήποτε, γιατί θέλει να καταγράψει ο εγκέφαλος τις πληροφορίες σωστά από την αρχή.
Τον πήγα μια ημέρα και έκανε μία ώρα για να μάθει συμπλέκτη ταχύτητες κλπ
Τη δεύτερη φορά κάναμε και οι δύο σχολείο πρώτου επιπέδου, ήτανε ο γρηγορότερος στην πίστα !
Ο Χούντρας εκτός του ότι έχει πολλή καλή μεταδοτικότητα, έχει αναλύσει την οδήγηση σε πολλά επίπεδα και αυτό βοηθάει ειδικά κάποιον καινούριο να τα καταγράψει σωστά στον εγκέφαλό του.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είχαμε οι "παλαιοί" οδηγοί, που δεν μπορούσαμε να απαλλαχτούμε από τις "κακές" συνήθειες που ως αυτοδίδακτοι είχαμε υιοθετήσει.
Από προσωπική λοιπόν εμπειρία, προτείνω Χούντρα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Νομίζω ότι το έχω γράψει ξανά.
Οταν ο μεγάλος μου γιός ανακοίνωσε ότι θέλει μηχανάκι για να πηγαίνει στα φροντιστήρια, με ζώσανε τα φίδια !
Πήρα τηλέφωνο τον Χούντρα και μου είπε να τον πάω πριν οδηγήσει οτιδήποτε, γιατί θέλει να καταγράψει ο εγκέφαλος τις πληροφορίες σωστά από την αρχή.
Τον πήγα μια ημέρα και έκανε μία ώρα για να μάθει συμπλέκτη ταχύτητες κλπ
Τη δεύτερη φορά κάναμε και οι δύο σχολείο πρώτου επιπέδου, ήτανε ο γρηγορότερος στην πίστα !
Ο Χούντρας εκτός του ότι έχει πολλή καλή μεταδοτικότητα, έχει αναλύσει την οδήγηση σε πολλά επίπεδα και αυτό βοηθάει ειδικά κάποιον καινούριο να τα καταγράψει σωστά στον εγκέφαλό του.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είχαμε οι "παλαιοί" οδηγοί, που δεν μπορούσαμε να απαλλαχτούμε από τις "κακές" συνήθειες που ως αυτοδίδακτοι είχαμε υιοθετήσει.
Από προσωπική λοιπόν εμπειρία, προτείνω Χούντρα.
Μαζί σου Αλέξανδρε, συμφωνώ 100%. Αυτό θα κάνω όπως φαίνεται, αν και όταν έκανα εγώ το RS1 δεν ήταν ο ίδιος εκεί αλλά άλλοι εκπαιδευτές. Μακαρι να έχει την τύχη να κάνει μαζί του οταν θα πάμε. Θεωρώ και εγώ ότι θα είναι η καλύτερη αρχή για την ίδια.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μαζί σου Αλέξανδρε, συμφωνώ 100%. Αυτό θα κάνω όπως φαίνεται, αν και όταν έκανα εγώ το RS1 δεν ήταν ο ίδιος εκεί αλλά άλλοι εκπαιδευτές. Μακαρι να έχει την τύχη να κάνει μαζί του οταν θα πάμε. Θεωρώ και εγώ ότι θα είναι η καλύτερη αρχή για την ίδια.
Στέφανε μπορείς να το ζητήσεις να είναι ο ίδιος. Εγώ μόνο με τον ίδιο έχω κάνει μαθήματα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Να ενημερωσω ότι την Κυριακή κάναμε το πρώτο μάθημα, αλλά όχι με το Χούντρα, αφού όπως ενημερωθήκαμε είχε σχολείο. Κάναμε με τον κο. Γιώργο, ο οποίος ηταν πολύ καλός και "κούμπωσε" σαν εκπαιδευτής με τη σύζυγο, η οποία πέρασε πολύ καλά και έμεινε ευχαριστημένη. Αναμονή μέχρι το επόμενο.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες/συμβουλές.
 
Top Bottom