Σωλήνα για βασεις σαμαριων

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Οι σωλήνες απο τις περισσότερες βάσεις σαμαριων ή βαλιτσών έχουν διατομή 18,90μμ σε βαμμένες που μέτρησα (givi/kappa,hepco & becker).Πάχος 2-2,5μμ.
Ψάχνωντας σε μαγαζιά με σιδιρικά δεν βρήκα,παρά μόνο 21μμ.Μετά πρέπει να πάω σε μασιφ,που δεν θέλω.Το έχω κάνει σε μασιφ ανοξείδωτο και είναι βαρύ και δύσκολο στην κατασκευή.
Που βρίσκω την σωστή διάσταση;eBay;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Σπύρο Κάνε ένα τηλέφωνο εδώ
Έχει σωλήνες και σε ινοξ, διαστάσεις θα σου πει
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Πρεπει να εχω σωληνα αλουμινιου σε αυτες τις διαστασεις.Θελεις να το δω η θα ειναι πολυ μαλακη?
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Βάσεις για σαμάρια έχει φτιάξει από χαλκοσωλήνα υδραυλικού, φίλος σε 690sm από Βόλο, τις έβαψε κ πορτοκαλί κ είναι μια χαρά.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χαλυβδοσωληνα θες, κοιτα σε καταστηματα με μηχανολογικο ή ναυτιλιακο εξοπλισμο.

πχ> Σωλήνες
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Σε κανα μαγαζι με υδραυλικα κοιταξες?
Πήγα σε μεγάλο μαγαζί που πουλάει σίδερα γενικά.

Πρεπει να εχω σωληνα αλουμινιου σε αυτες τις διαστασεις.Θελεις να το δω η θα ειναι πολυ μαλακη?
Ευχαριστώ ,αλλά δεν μου κάνουν,δεν έχω tig/mig και είναι πολύ μαλακές για αυτή την δουλειά.

Βάσεις για σαμάρια έχει φτιάξει από χαλκοσωλήνα υδραυλικού, φίλος σε 690sm από Βόλο, τις έβαψε κ πορτοκαλί κ είναι μια χαρά.
Ευχαριστώ,το έχω δει και σε άλλους αλλά δεν μου αρέσει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Α όσο ξέρω πάντως,ειναι άλλων προδιαγραφών οι υδραυλικές σωληνες,και άλλων προδιαγραφών αυτές που είναι για κατασκευές,όπως τουμπο κτ κτλ
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Μήπως κάνει ο παρακάτω...?
Πρεπει να κενει ειδικη κολληση.
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Η διατομή που ζητάς δεν είναι 'standard' και θα την βρεις σε αυτούς που εμπορεύονται σωλήνες υψηλής πίεσης πχ www.chryssafidis.gr με κόστος αρκετά πιο υψηλό από τις σωλήνες με ραφή.
Ειδικές διατομές non standard με μεταλλικούς σωλήνες ραφής μπορείς να βρεις και στον ΕΜΠΟΡΙΟ Κούκουρα Α.Ε.Β.Ε.Ε - Βιομηχανία και Εμπορία Σιδηροσωλήνων.
Καλή επιτυχία.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Και τι σε πειράζει άμα είναι 2 χλστ μεγαλύτερη η διατομή?
21μμ θα είναι τεράστια ,θα φαίνεται χάλια και πιο δύσκολο να την κουρμπάρω (δεν έχω κουρμπαδόρο)

Η διατομή που ζητάς δεν είναι 'standard' και θα την βρεις σε αυτούς που εμπορεύονται σωλήνες υψηλής πίεσης πχ www.chryssafidis.gr με κόστος αρκετά πιο υψηλό από τις σωλήνες με ραφή.
Ειδικές διατομές non standard με μεταλλικούς σωλήνες ραφής μπορείς να βρεις και στον ΕΜΠΟΡΙΟ Κούκουρα Α.Ε.Β.Ε.Ε - Βιομηχανία και Εμπορία Σιδηροσωλήνων.
Καλή επιτυχία.
Πάρα πολύ καλές πληροφορίες!!!Ευχαριστώ!!!
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
21μμ θα είναι τεράστια ,θα φαίνεται χάλια και πιο δύσκολο να την κουρμπάρω (δεν έχω κουρμπαδόρο)



Πάρα πολύ καλές πληροφορίες!!!Ευχαριστώ!!!
Eτσι για να υπάρχει σαν πληροφορία,κάτω των 21mm σωλήνα βρίσκεις εκτός απο εμπορικά που προμηθεύουν μηχανουργεία κατευθείαν στα μηχανουργεία.Και σε μεγαλύτερα πάχη 1,5 2,0 2,5 κ.α και διαφορετικές δυνάμεις!
 
Top Bottom