Σύστημα αυτόματης λίπανσης cls

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Λοιπόν, το νέο μου απόκτημα, Versys 1000 , είχε από τον πρώτο του ιδιοκτήτη το εν λόγω σύστημα αυτόματης λίπανσης σε συνδυασμό με θερμαινόμενα γκριπ. Και τα 2 λειτουργούν αυτόματα και ρυθμίζεται η ένταση από κουμπί. Το θέμα είναι ότι ενώ τα γκριπ λειτουργούν και έχει τύχει να ανάψουν σε θερμοκρασία κάτω από τους 10, δεν έχω δει καθόλου να λιπαίνεται η αλυσίδα. Έχω γεμίσει το μπουκάλι, έχω κάνει και εξαέρωση στο σωληνάκι αλλά τίποτα. Πριν το ξηλωσω τελείως, θα ήθελα κάποιος που έχει παρόμοιο σύστημα μήπως μπορέσει να μου δώσει κάποια συμβουλή.


Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καταρχην καλοταξιδος με το τετρακιλυνδρο θηρίο.
Δοκίμασες να βάλεις ένα πιο ψιλό λαδακι να δεις αν έχει ροή;
Γιατί σε μια φωτό φαίνεται να κατεβάζει το σωληνάκι αλλά να σταματάει 2 πόντους πριν την αλυσίδα.
Δες μην είναι βουλωμένο δλδ.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Ευχαριστώ για τις ευχές. Έχω βάλει βαλβολίνη μέσα στο μπουκαλάκι. Όταν τραβούσα με τη σύριγγα για να βγάλω αέρα, μετά από λίγο άρχιζε να στάζει. Με προβληματίζει που βλέπω όμως ακόμα φυσαλίδες εντός..

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Λογικά με υποπίεση θα δουλεύει κι αυτό το σύστημα .
Δώστου λίγο χρόνο ,δούλεψε τη μηχανή και βλέπεις .
Μην το ξηλώνεις ,άστο και βλέπεις.
Ας πούνε κι οι υπόλοιποι βέβαια.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όχι βαλβολινη είναι παχύρρευστη, πήγαινε εκεί που πουλάνε εργαλεία και πάρε λάδι για αλυσίδα αλυσοπρίονου. Είχα πιο παλιά σκατόϊλερ (scottoiler) πριν μπλέξω με άξονες και τα σχετικά και με τέτοιο δούλευε τζάμι.


Και σε μηχανάκι που είχε τα 260 για πλάκα.
 
Top Bottom