Τέλη κυκλοφορίας 2017

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Αναρτήθηκαν τα τέλη κυκλοφορίας του 2017 εδώ

Στα δικά μου δεν είδα μεγάλες αλλαγές...117,60€(από 120 πέρυσι,αν θυμάμαι καλά)για το αμάξι και 135€ για τη μηχανή.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!:Watching:...διοτι εχουν γινει ΛΑΘΗ...δυστυχως!Τσεκαροντας για το δικο μου οχημα εχουν λαβει υποψη κυβισμο και οχι εκμπεμπομενους ρυπους(diesel)...Με αποτελεσμα το σηματακι που καλουμαι να πληρωσω να ειναι λαθος(και φυσικα αρκετα ακριβοτερο)...τρεχατε ποδαρακια μου τωρα για δικη τους μ@λακια...Ελλαδα μου!!!:banghead::alien:
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Εγώ πάλι νόμιζα ότι θα πήγαινε με τους ρύπους το καινούργιο αλλα από τη βλέπω το υπολογίζουν για τις μοτοσυκλέτες καθαρά με τα κυβικά (ανεξαρτήτου χρονιάς)
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
αφου μας φλομοσαν στην τρομολαγνεια απο τον Απριλιο για "ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΤΕΛΗ" ως συνηθως, κλασσικα τιποτα δεν αλλαξε
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
αφου μας φλομοσαν στην τρομολαγνεια απο τον Απριλιο για "ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΤΕΛΗ" ως συνηθως, κλασσικα τιποτα δεν αλλαξε
Δεν θα το ελεγα...απο 159 πριν 8 Μηνες,πληρωνω πλεον 240...50% πανω δηλαδη:confused:στα "ψιλα γραμματα" αυτα...ως συνηθως.Αρα ισως οντως,τιποτα δεν αλλαξε σε αυτη τη Χωρα!:muted::(
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Δεν θα το ελεγα...απο 159 πριν 8 Μηνες,πληρωνω πλεον 240...50% πανω δηλαδη:confused:στα "ψιλα γραμματα" αυτα...ως συνηθως.Αρα ισως οντως,τιποτα δεν αλλαξε σε αυτη τη Χωρα!:muted::(
τσεκαρε το γιατι εχουν γινει καποια λαθακια.Ειδικα στα diesel που εχουν μπερδεψει εκπομπες ρυπων-ορια- ιπποδυναμη. Παραπονιουνται αρκετοι και πολλοι ανακαλυψαν λαθος.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
τσεκαρε το γιατι εχουν γινει καποια λαθακια.Ειδικα στα diesel που εχουν μπερδεψει εκπομπες ρυπων-ορια- ιπποδυναμη. Παραπονιουνται αρκετοι και πολλοι ανακαλυψαν λαθος.
σχετικο-ασχετο: πριν αρκετα χρονια, εχουμε κατσει καποιοι συναδελφοι απο την δουλεια σε μια καντινα μεσα στα χωραφια (απο αυτες τις οργανωμενες, με τραπεζακια ομπρελες και τα ρεστα) για να τσιμπησουμε κατι. υπολογιζαμε ενα τελικο κοστος γυρω στα 30 ευρω. ζηταμε λογαριασμο, μας φερνει ο καντινιερης το χαρτι που εγραφε "45 ευρω ΑΠΕ"
επειδη μας φανηκαν πολλα τον ρωταμε για το κοστος αλλα και για το τι σημαινει το ΑΠΕ.
απαντηση: "ειστε απο τους ελαχιστους που με ρωτατε. ο λογαριασμος ειναι 32 ευρω, το 45αρι το βαζω για να δω ποσοι θα το παρουν χαμπαρι. οσο για το ΑΠΕ...ΑΝ Πιασει Επιασε"
ε, αυτο ειναι και το δογμα της κυβερνησης
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πληρώσω τα τέλη από e-banking τράπεζας εξωτερικού?

Λογικά θα πρέπει να βάλω τον κωδικό που έχει στο κάτω μέρος των τελών κάπου στην πληρωμή, αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος, το έχει προσπαθήσει κανείς άλλος?
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πληρώσω τα τέλη από e-banking τράπεζας εξωτερικού?

Λογικά θα πρέπει να βάλω τον κωδικό που έχει στο κάτω μέρος των τελών κάπου στην πληρωμή, αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος, το έχει προσπαθήσει κανείς άλλος?
Λίγο δύσκολο μου φαίνεται... δεν είναι απλή κατάθεση σε λογαριασμό. Οι ελληνικές τράπεζες έχουν ειδική διαδικασία μέσω της οποίας πληρώνεις τέλη, φόρους, ΕΝΦΙΑ κτλ. Να έχει τέτοια διαδικασία ξένη τράπεζα, χλωμό το κόβω.

Μπορείς πάντως να μεταφέρεις λεφτά σε λογαριασμό σου σε ελληνική τράπεζα και από το e-banking της ελληνικής τράπεζας να πληρώσεις τα τέλη.
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Λίγο δύσκολο μου φαίνεται... δεν είναι απλή κατάθεση σε λογαριασμό. Οι ελληνικές τράπεζες έχουν ειδική διαδικασία μέσω της οποίας πληρώνεις τέλη, φόρους, ΕΝΦΙΑ κτλ. Να έχει τέτοια διαδικασία ξένη τράπεζα, χλωμό το κόβω.

Μπορείς πάντως να μεταφέρεις λεφτά σε λογαριασμό σου σε ελληνική τράπεζα και από το e-banking της ελληνικής τράπεζας να πληρώσεις τα τέλη.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Δεν ήξερα ότι οι ελληνικές τράπεζες έχουν ειδική διαδικασία για αυτά. Μάλλον θα κάνω μεταφορά των χρημάτων και μετά θα "χώσω" κάποιον να πάει να τα πληρώσει μιας και δεν έχω e-banking ακόμα στην Ελλάδα.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Όσοι έχετε πιστωτική κάρτα, τσεκάρετε μήπως η τράπεζα σας δίνει την δυνατότητα να πληρώσετε τέλη κυκλοφορίας (και άλλες οφειλές του Δημοσίου) σε άτοκες δόσεις. Για την Εθνική ξέρω με σιγουριά ότι το κάνει, νομίζω το κάνουν και οι άλλες τράπεζες.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αναρτήθηκαν τα τέλη κυκλοφορίας για το 2019.Αμετάβλητα συγκριτικά με πέρυσι.
Φέτος πάμε για παράταση ενός μηνός λόγω κορώνας
Αύριο θα ξέρουμε σιγουρα
 
Top Bottom