Ταβερνες που αξιζουν

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
''Το Άσιλο''

Εδω :Eπαρχιακή οδό Αιτωλικού - Αστακού , στο Λεσίνι

38.486544, 21.191536

Σφαγείο στο πίσω μέρος-ψήσιμο-κατανάλωση. Παίδια ,πατάτες , σαλάτα. τίποτα άλλο.


 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τήνος, Άγιος Φωκάς. "Σαν το Αλάτι"
Εξαιρετική κουζίνα, πολλές τοπικές λιχουδιές, προνομιακό σημείο με ωραία θέα στην θάλασσα.

XR Maniac ;)
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
''Το Άσιλο''

Εδω :Eπαρχιακή οδό Αιτωλικού - Αστακού , στο Λεσίνι

38.486544, 21.191536

Σφαγείο στο πίσω μέρος-ψήσιμο-κατανάλωση. Παίδια ,πατάτες , σαλάτα. τίποτα άλλο.


Φανταζομαι οτι το σφαγειο στο πισω μερος θα πληροί,ολες τις υγειονομικες προδιαγραφες της πολιτειας περι σφαγειων.:ha
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έχει φάει κανείς στην Κληματαριά στους Στρόπωνες Ευβοίας; Αξίζει; Εναλλακτικά κάτι αξιόλογο εκεί γύρω (Μετόχι, Στενή);
E Klemataria · Epar.Od. Artakis-Kimis 189, Stropones 340 14, Griekenland
Νόμιζα ότι λίγοι το ήξεραν..
Τελικά είναι γνωστό στους περισσότερους στο φόρουμ
Το καλύτερο παιδάκι που έχω φάει.. αλλά και ότι άλλο έχει είναι σούπερ και πολύ καλές τιμές.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Νόμιζα ότι λίγοι το ήξεραν..
Τελικά είναι γνωστό στους περισσότερους στο φόρουμ
Το καλύτερο παιδάκι που έχω φάει.. αλλά και ότι άλλο έχει είναι σούπερ και πολύ καλές τιμές.
Δεν ήξερα καν οτι υπήρχε. Απλά άνοιξα το χάρτη και είδα ότι είναι πάνω στην μονοήμερη που σκέφτομαι να κάνω. Είδα και πρώτη φώτο με σούβλες και λέω αυτό θα είναι καλό κάτσε να ρωτήσω
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν ήξερα καν οτι υπήρχε. Απλά άνοιξα το χάρτη και είδα ότι είναι πάνω στην μονοήμερη που σκέφτομαι να κάνω. Είδα και πρώτη φώτο με σούβλες και λέω αυτό θα είναι καλό κάτσε να ρωτήσω
Αξίζει... μην το χάσεις..
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Τζίτζινα (ή Πολύδροσο, Λακωνίας), ταβέρνα Κουκουνάρι ή απλά η Ιφιγένεια, που είναι η ψυχή της ταβέρνας, νέα-έξυπνη-μορφωμένη και μοντέρνα, μαγειρεύει, εξυπηρετεί, επικοινωνιακή φουλ και οι γεύσεις… ‘ντάξει το έχω ξαναπεί, είμαι καλοφαγου και ενθουσιάζομαι όταν βρίσκω το καλύτερο από το κάθε προηγούμενο και η τύπισσα σκίζει στα πάντα.

Στα plus το πανέμορφο χωριό που παρόλο αρχές Ιούλη, ζούσε εποχές άνοιξης, καταπράσινο και κατά- ανθισμένο.

Ταβέρνα Κουκουνάρι
694 447 4767

Πινέζα παρακαλώ!!!
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Η καλή ζωή θέλει καλές ταβέρνες.θα έγραφα κ εγώ αλλά είναι ο πάπυρος λαρους. Θελω μια εβδομάδα πείνας για να μπορέσει ο εγκέφαλος μου να τις θυμηθεί κ μια μέρα να τις γραψω
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Η καλή ζωή θέλει καλές ταβέρνες.θα έγραφα κ εγώ αλλά είναι ο πάπυρος λαρους. Θελω μια εβδομάδα πείνας για να μπορέσει ο εγκέφαλος μου να τις θυμηθεί κ μια μέρα να τις γραψω
Χαχαχαχαχα σε έκανα εικόνα ντοκτορ

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Για δώστε ινφο για κάτι αξιόλογο στο Τσεπελοβο για σαρκοφάγα …
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για δώστε ινφο για κάτι αξιόλογο στο Τσεπελοβο για σαρκοφάγα …
Πρέπει να έχει κάποια ταβέρνα με το όνομα ο Γυπαετός εκεί γύρω... :p
 

zen rider

suzuki volusia
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
kostis
Μοτό
suzuki volusia 2002
MOTO FRIENDLY


Ταβερνα με εξαιρετικα κρεατα, μαγειρευτα κ καλη ρακι, στην μεση του πουθενα στα αστερουσια, μεσα σε δασος από αγριες ελιες.

Για οσους εχουν <γυρεψει> την Κρητη, 2 χλμ από παραλια Τρυπητης για Καπετανιανα-Κοφινα, πριν στριψουμε δεξια για Καπετανιανα, 50μ πιο πανω είναι το εκκλησακι του Αη Σαββα και από πισω η ταβερνα.

Υπαρχει χωρος για ανασυγκροτηση κ μικροεπισκευες.

Επισης εχει μικρα δωματια για διανυκτερευση.

Αξιζει πραγματικα τον κοπο για μια διανυκτερευση στην μεση των αστερουσιων κι αν ειμαι εκει, κερναω ρακες !

 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Για δώστε ινφο για κάτι αξιόλογο στο Τσεπελοβο για σαρκοφάγα …
Όσο είναι ακόμα ανοικτή, ταβέρνα η μικρή Άρκτος, στη πλατεία του χωριού!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Τζίτζινα (ή Πολύδροσο, Λακωνίας), ταβέρνα Κουκουνάρι ή απλά η Ιφιγένεια, που είναι η ψυχή της ταβέρνας, νέα-έξυπνη-μορφωμένη και μοντέρνα, μαγειρεύει, εξυπηρετεί, επικοινωνιακή φουλ και οι γεύσεις… ‘ντάξει το έχω ξαναπεί, είμαι καλοφαγου και ενθουσιάζομαι όταν βρίσκω το καλύτερο από το κάθε προηγούμενο και η τύπισσα σκίζει στα πάντα.

Στα plus το πανέμορφο χωριό που παρόλο αρχές Ιούλη, ζούσε εποχές άνοιξης, καταπράσινο και κατά- ανθισμένο.

Ταβέρνα Κουκουνάρι
694 447 4767

Πινέζα παρακαλώ!!!
Συμφωνώ και επαυξάνω, φοβερή κουζίνα και ή οικοδέσποινα!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν βλέπω τίποτα για Τζιά, XR Maniac και λοιποί "καπεταναίοι"? :p:laugh:
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Ούτε για Ανδρο…
Το μπαλκόνι του Αιγαίου, το προτείνω περισσότερο για την υπέροχη θέα, γιατί εμείς κάτσαμε και φάγαμε φρουτάλια, το παραδοσιακό τους πιάτο. Μια χαρά ήταν.
 
Top Bottom