Ταβερνες που αξιζουν

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
'Έφτιαξα τον παρακάτω χάρτη τον οποίο θα ενημερώνω συνεχώς. Για αρχή θέλω λίγο χρόνο να ενσωματώσω τα σημεία που προτείνετε....είναι και πολλά, είστε και φαγανοί το κέρατό μου

 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Φλας.
Στην Παύλιανη η Λίτσα.

Ταβέρνα Λίτσα
2231 083039

Ταβέρνα Λίτσα - Google Zoeken

Με μπαμπατσικο τυροψωμο (Bulmont ακούει ; :p ) και φοβερούς κολοκυθοανθους γεμιστους το καλοκαίρι!
Φυσικά και ψητουρα αλλά λέω τα πιο ψαγμενα.

Όντως όπως ειπώθηκε παραπάνω,θα υπάρχουν και διαφωνίες σχετικά με το καλό η όχι και τόσο ή με το πόσο ακριβό η όχι είναι ένα μαγαζί.
Διάβασα και εγώ για ένα στο Γαλαξίδι που ενώ έχει νόστιμο φαγητό,είναι μικρές και αδικαιολόγητα ακριβές οι μερίδες του .
Πάντως είναι πολύ καλή πρωτοβουλία και μπράβο!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
'Έφτιαξα τον παρακάτω χάρτη τον οποίο θα ενημερώνω συνεχώς. Για αρχή θέλω λίγο χρόνο να ενσωματώσω τα σημεία που προτείνετε....είναι και πολλά, είστε και φαγανοί το κέρατό μου

Εύγε!!!
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Φλας.
Στην Παύλιανη η Λίτσα.

Ταβέρνα Λίτσα
2231 083039

Ταβέρνα Λίτσα - Google Zoeken

Με μπαμπατσικο τυροψωμο (Bulmont ακούει ; :p ) και φοβερούς κολοκυθοανθους γεμιστους το καλοκαίρι!
Φυσικά και ψητουρα αλλά λέω τα πιο ψαγμενα.

Όντως όπως ειπώθηκε παραπάνω,θα υπάρχουν και διαφωνίες σχετικά με το καλό η όχι και τόσο ή με το πόσο ακριβό η όχι είναι ένα μαγαζί.
Διάβασα και εγώ για ένα στο Γαλαξίδι που ενώ έχει νόστιμο φαγητό,είναι μικρές και αδικαιολόγητα ακριβές οι μερίδες του .
Πάντως είναι πολύ καλή πρωτοβουλία και μπράβο!
Γι' αυτό ανέφερα ότι είναι ξεκάθαρα υποκειμενικό καθώς δικαίωμα του κάθε μαγαζιού είναι να διαμορφώνει ποιότητα, μερίδες και τιμές. Και φυσικά μπορεί να πέσουμε και σε μία κακή μέρα του μαγαζιού και να μας χαλάσει η διάθεση (βλ. τσακωμοί προσωπικού, γιορτές-τριήμερα που γίνεται πανικός, κακή φουρνιά προμηθειών κτλ). Προσωπικά σε κάθε μαγαζί για να κάνω κριτική δίνω 2-3 ευκαιρίες, χωρίς φυσικά να ενέχει κάτι το αντικειμενικό η άποψή μου.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Είμαστε Έτοιμοι !!!!
Δεν βαζω τη συνέχεια γιατί πολλοί μπορεί να μην ξαναφανε ποτέ ...


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αιθέρες Τζουμέρκων στον χωριό Καταρράκτης με τον ομώνυμο διπλό καταρράκτη Τζουμέρκων.
Είχα μείνει Χριστούγεννα του 2015 και αυτό που έχω να θυμάμαι είναι τα μαγειρευτά της κυρα Βάσως οι οποία μαζί με τον άντρα της είναι και εξαιρετικοί οικοδεσπότες αν κάποιος θελήσει να μείνει στον ξενώνα τους.

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Μετά από μια μοτοπεριήγηση στις ταβέρνες, πας να φορέσεις το μπουφάν και δεν θα μπορείς να το κλείσεις.

Ίδια περίπτωση με την Ζούζη.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Η Κρήτη είναι γαστρονομικός παράδεισος . Θα βάλω μερικές μόνο απ το Νομό Ρεθύμνου και τα πέριξ που συνδυάζονται και με βόλτα γιατί 1) αλλιώς είναι άπειρες 2) είμαστε και adve vegan κτλ κτλ ..

1) Ταβέρνα Αλέκος

2) Ταβέρνα Γουλές

3) Ταβέρνα Μεράστρι

4) Ταβέρνα Μοσχοβολιές

για ψάρι

Ορια νομού Ρεθύμνου-Χανίων
 
Top Bottom