Ταξίδι και Covid

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Νομιζω οτι εχει βγει ειναι μεχρι 31/07.
Μετα θα βγουν νέες οδηγίες. Εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αααα λοιπόν για να μην ρώταω περί ανέμων και υδάτων.... Ξεκινάω τώρα και πάω Βουλγαρία, Ρουμανία, Ουγγαρία και πάλι πίσω όλα με δαίμονες.... Τι θέλει και που αν μπορείς να με βοηθήσεις....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνα με τα τελευταία που ισχύουν:

Βουλγαρία μπαινεις με πιστοποιητικό αν 2η δοση ειναι τουλάχιστον πριν 14μερες απο είσοδο

Ρουμανια πρεπει να δεις τι χρωμα κατατασσει την Ελλαδα οταν ερθει η ώρα να μπεις, καλυτερα μιλα με πρεσβεια εκει . Αναλογως με καταταξη σου λενε τι μετρα ισχυουν, οι πρασινες χωρες δεν θελουν τπτ, οι κιτρινες θελουν χαρτια, οι κοκκινες καραντίνα κτλ.

Ουγγαρια δεν μπαίνει κανείς εκτος απο μονιμους κατοίκους ή αν εχεις πιστοποίηση ότι πας για δουλειά, σπουδές κτλ
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Παρένθεση.... εμβόλια τεστ κόκκινα και πράσινα άλογα .. Ολα αυτά με κόψανε την όρεξη για φέτος του χρόνου βλέπουμε αν θα βγούμε εκτός συνόρων..
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Παρένθεση.... εμβόλια τεστ κόκκινα και πράσινα άλογα .. Ολα αυτά με κόψανε την όρεξη για φέτος του χρόνου βλέπουμε αν θα βγούμε εκτός συνόρων..

και γω μαζι σου , αλλα αν σκεφτεις οτι εχουμε 2 χρονια να βγουμε εξω ..... δλδ στο κατω κατω τι δουλευουμε πλεον 330 μερες το ετος ....... για 20 μερες ξενιτιάς!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Συμφωνα με τα τελευταία που ισχύουν:

Βουλγαρία μπαινεις με πιστοποιητικό αν 2η δοση ειναι τουλάχιστον πριν 14μερες απο είσοδο

Ρουμανια πρεπει να δεις τι χρωμα κατατασσει την Ελλαδα οταν ερθει η ώρα να μπεις, καλυτερα μιλα με πρεσβεια εκει . Αναλογως με καταταξη σου λενε τι μετρα ισχυουν, οι πρασινες χωρες δεν θελουν τπτ, οι κιτρινες θελουν χαρτια, οι κοκκινες καραντίνα κτλ.

Ουγγαρια δεν μπαίνει κανείς εκτος απο μονιμους κατοίκους ή αν εχεις πιστοποίηση ότι πας για δουλειά, σπουδές κτλ

κωστα οντως ;;;; απο την εφαρμογη το ειδες για ουγγαρια;;;;
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν υποτίθεται ότι στην Ευρώπη με το πιστοποιητικό εμβολιασμού πας όπου θες free ?
Τωρα έβλεπα τον υπουργό εξωτερικων ότι από 1η Ιουλίου ανοίγει ξεχωριστή λωρίδα για τους εμβολιασμενους.... Οπότε αφού όλη αυτή η αηδία είναι παγκόσμια κάτι θα αλλάξει από Ιούλιο.. Υπομονή ως τότες

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

fofiko

Μέλος
Όνομα
Danis
Μοτό
KTM 1290 Adventure
Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου.... Να κάνω μια ερώτηση, όταν λες στα σύνορα σε βαλαν να κάνεις rapid επιτόπου υπάρχει κλιμάκιο;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι 6 Μαΐου που πέρασα τον Προμαχώνα και επέστρεψα Ελλάδα είχα την δήλωση PLF και μου έκαναν Rapid Test αν και είχα κάνει την δεύτερη δόση του εμβολίου στις 2/3/2021.
 

fofiko

Μέλος
Όνομα
Danis
Μοτό
KTM 1290 Adventure
Στους συνοριακους σταθμους μαζι και τα αεροδρομια που δεχονται κόσμο από εξωτερικό κάνουν δειγματοληπτικα ραπιντ τεστ.

Αυυο δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να εχεις κανει απο πριν δικο σου και να έχεις το χαρτι μαζι.
PCR Test χρειάζεται και οχι Rapid Test .
 

fofiko

Μέλος
Όνομα
Danis
Μοτό
KTM 1290 Adventure
κωστα οντως ;;;; απο την εφαρμογη το ειδες για ουγγαρια;;;;
Ουγγαρία μπήκα στις 30 Απριλίου μου ζήτησαν μόνο το διαβατήριο.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
PCR Test χρειάζεται και οχι Rapid Test .
Εεε εσύ είσαι που έκανε τεστ ο λιβανας το μηχαμακι;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

fofiko

Μέλος
Όνομα
Danis
Μοτό
KTM 1290 Adventure
Και μια φώτο από Transalpina που ήταν κλειστή από τα χιόνια
 
Τελευταία επεξεργασία:

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
και γω μαζι σου , αλλα αν σκεφτεις οτι εχουμε 2 χρονια να βγουμε εξω ..... δλδ στο κατω κατω τι δουλευουμε πλεον 330 μερες το ετος ....... για 20 μερες ξενιτιάς!!!!
Ειπαμε σε αυτην την τρέλλλα που ζούμε όλοι έχουν τα δίκια τους αλλα είναι ΄τοσο ξενερωμα και αρρωστο να πέρνας απο τα σύνορα κανοντας τεστ και να έχεις το νου σου μην μπεις η βγεις απο χώρα που ειναι στα κόκκινα και αλλα τόσα. προτιμω ελλαδίτσα φέτος .,εξαλλου έχουμε ακομη τοσα μέρη που δεν έχουμε παέι ακομη και στην γειτόνια μας!
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
ύπαμε σε αυτην την τρτέλλα που ζούμε όλοι έχουν τα δίκια τους αλλα είναι ΄τοσο ξενερωμα και αρρωστο να πέρνας απο τα σύνορα κανοντας τεστ και να έχεις το νου σου μην μπεις η βγεις απο χώρα που ειναι στα κόκκινα και αλλα τόσα. προτιμω ελλαδίτσα φέτος .,εξαλλου έχουμε ακομη τοσα μέρη που δεν έχουμε παέι ακομη και στην γειτόνια μας!
Εγώ νιώθω ήδη κορεσμένος....αν εξαιρεσεις τα νησιά που δεν θέλω να χαλάσω για ακτοπλοϊκά ούτε ένα ευρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ήρθε η ώρα που το τσιπουρακι απ'κατω από τον γερο πλάτανο ζαμανι καλοκαιρι απέκτησε την πραγματική του αξία..για όσους ξέρουν να αποφασίζουν.
Ναι, σωστά μιλάει ο Κεντιδιας..
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Εγώ νιώθω ήδη κορεσμένος....αν εξαιρεσεις τα νησιά που δεν θέλω να χαλάσω για ακτοπλοϊκά ούτε ένα ευρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Νησιά εκτός τουριστικης περιόδου πιθανόν να αξίζει κάθε ευρώ ομως σε ακτοπλοϊκά.και στο λέει ανθρωπος που ,πριν αρχίσει να τον στέλνει η δουλειά, στο μόνο καράβι που ειχε πατήσει ήταν το Ρίο Αντίρριο.

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Αν και ξεφεύγουμε από τα θέμα ...Τα νησιά μας είναι ένα μεγάλο ταξιδιωτικό κεφάλαιο περιπέτειας και δεν μιλαω για τα ποιο κοσμοπολίτικα ...κάθε νησί με την μοναδική του ενέργεια. με τρελούς χωματόδρομους και όχι μόνο .. απότομες κορφές και μαγικές παραλίες για εξερεύνηση ειδικά με μηχανή ..
Τεσπά κλείνω παρένθεση.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Όταν έχεις φαγούρα... μια Ρουμανία την θες γμτ.
Θα πάρω την άδεια μου και θα έχω δύο γεμάτες εβδομάδες το πρώτο 15νθήμερο του Ιουλίου.
Αν γίνεται κάτι με PCR Test (ένα στο πήγαινε από Ελλάδα και ένα στο γύρνα από Ρουμανία ) με ψήνει.
 
Top Bottom