Ταξίδι και Covid

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το πήγανε εκεί που θέλανε
Μόνο μπολιασμενοι θα κάνουν σουρτα φερτα.

Μου έλεγαν οι δικοί μας βόρειοι βενζιναδες ότι δεν κατεβαίνουν Ρουμάνοι φέτος, γιατί ζητάμε και εμείς εμβόλια.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Σκέφτομαι να περάσω σε 15μερες , Β. Μακεδονία , Σερβία , Βουλγαρία , Ρουμανία , Ουγγαρία , Σλοβενία , Ιταλία .

Θα μπω με εμβόλιο , ή να κανονίσω για Λούτσα ? :p

Επίσης αυτό το γαμ**νο plf αν κατάλαβα καλά το θέλω στο έμπα , το θέλω και στο έβγα ?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σκέφτομαι να περάσω σε 15μερες , Β. Μακεδονία , Σερβία , Βουλγαρία , Ρουμανία , Ουγγαρία , Σλοβενία , Ιταλία .

Θα μπω με εμβόλιο , ή να κανονίσω για Λούτσα ? :p

Επίσης αυτό το γαμ**νο plf αν κατάλαβα καλά το θέλω στο έμπα , το θέλω και στο έβγα ?
Μάλλον στο έμπα...
Σε λίγο περνάω σύνορα Βουλγαρίας και θα ενημερωσω

Γενικα με μπόλι δεν θα έχεις θέμα.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Υγ. Στα σύνορα απο Νευροκόπι οι Βούλγαροι δεν κοίταξαν καν τα τεστ και όταν κάναμε αναστροφή τα σύνορα του Δούναβη απο Ρουμανία για Βουλγαρία το ίδιο. Εδώ είναι σαν να μην υπάρχει covid και αυτό με τρέλανε πιο πολύ στο ότι φάγαμε πόρτα.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Μάλλον στο έμπα...
Σε λίγο περνάω σύνορα Βουλγαρίας και θα ενημερωσω

Γενικα με μπόλι δεν θα έχεις θέμα.
Ωραία , αναμένω !! ;)

Αν και θα ξεκινήσω έτσι και αλλιώς και άμα στραβώσει κάπου μεταβολή και πίσω !!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ρε παιδιά τα έχουμε ξαναπεί.... Είναι δυνατόν με τεστ να το διακινδινευσεις;;;; και οκ πας στο γύρνα αν βγεις θετικός '' στα χαρτιά '' από κει και μετά τι κάνεις;;;; θα σε τρέχουν με καραντίνας κλπ.... Αφού το παιχνίδι τους θέλουν να παίξουμε ας το παίξουμε για να μην ταλαιπωρούμε το χόμπι μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Ρε παιδιά τα έχουμε ξαναπεί.... Είναι δυνατόν με τεστ να το διακινδινευσεις;;;; και οκ πας στο γύρνα αν βγεις θετικός '' στα χαρτιά '' από κει και μετά τι κάνεις;;;; θα σε τρέχουν με καραντίνας κλπ.... Αφού το παιχνίδι τους θέλουν να παίξουμε ας το παίξουμε για να μην ταλαιπωρούμε το χόμπι μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσυ επαναπατρίστηκες? χαχα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ρε παιδιά τα έχουμε ξαναπεί.... Είναι δυνατόν με τεστ να το διακινδινευσεις;;;; και οκ πας στο γύρνα αν βγεις θετικός '' στα χαρτιά '' από κει και μετά τι κάνεις;;;; θα σε τρέχουν με καραντίνας κλπ.... Αφού το παιχνίδι τους θέλουν να παίξουμε ας το παίξουμε για να μην ταλαιπωρούμε το χόμπι μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτο που λες Αποστολη, μου θυμιζει κατι παληκαρια που τους ρωτησε δημοσιογραφος εαν θα κανουν το μπολι!

Απαντησαν: Βεβαια, πως θα πηγαινω στο γηπεδο (ο ενας)
ο αλλος, Ναι θα το κανω και εγω για να πηγαινω για τα ποτακια μου!!!

Μπραβο στα παιδια. Ειδικα μετα το 150αρι που δινει ¨κινητρο¨ ο Κουλης και η παρεα του, αρχιζω να τους δινω δικιο για αυτην τους την (μετα απο ωριμη σκεψη) αποφαση!!!!
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Κωστα τι εννοεις μονο εμβόλιο; Δηλαδη με rapid δεν περνας;
Εγώ απο Ελλάδα για Βουλγαρία με ραπιντ ήμουν ούτε που τα κοίταξαν. Όταν κάναμε την αναστροφή απο Ρουμανία για Βουλγαρία δεν κοίταξαν τίποτα.
Φίλος που μπήκε βουλγαρία από ρουμανία μπήκε χωρίς να του ζητήσουν καν κάτι. Απ ότι καταλαβαίνω είναι και που θα πέσεις.
Σκεφτήκαμε μήπως κάναμε και μια προσπάθεια με φέρρυ που είναι πιο λίγος ο κόσμος που περνάει οπότε ίσως ήταν πιο χαλαρά αλλά είχαμε ήδη μείνει πίσω στοκ χρόνο οπότε ούτως ή άλλως οι κρατήσεις θα πήγαιναν χαμένες και σε περίπτωση που τρώγαμε πάλι άκυρο θα χάναμε άλλη 1 μέρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κωστα τι εννοεις μονο εμβόλιο; Δηλαδη με rapid δεν περνας;
Μας ζήτησαν μόνο εμβολιο
Αφού τα είδαν... Δεν τσέκαρα τίποτα άλλο.
Και με κλεμμένη μηχανή να ήμουν περνούσα αέρα πατέρα.
Κοιτούν μόνο κοβιντ
Αυτό σήμερα το πρωι
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Μάϊο πήγα Ιταλία και πέρασα αέρα. Ζητούσαν pcr. Κανένας δεν μου ζητησε τεστ. Στην επιστροφη κάναμε παλι τεστ στην Ιταλία και μας το ζήτησαν στην Πάτρα.
Τωρα φευγω παλι Αυγουστο. Εχω πρασσινο πιστοποιητικο νόσησης που ισχύει μέχρι τελη Οκτώμβρη. Θα ενημερωσω παλι
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μάϊο πήγα Ιταλία και πέρασα αέρα. Ζητούσαν pcr. Κανένας δεν μου ζητησε τεστ. Στην επιστροφη κάναμε παλι τεστ στην Ιταλία και μας το ζήτησαν στην Πάτρα.
Τωρα φευγω παλι Αυγουστο. Εχω πρασσινο πιστοποιητικο νόσησης που ισχύει μέχρι τελη Οκτώμβρη. Θα ενημερωσω παλι
Δε μας το έλεγες πιο πριν να βρισκόμασταν και να χτίζαμε μαζί αντισώματα που μας βλέπω εντός συνόρων...

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρασμα από Βουλγαρία προς Ρουμανία, με το φερυ από Νικόπολη
Οι Ρουμάνοι σε αφήνουν μπολιασμενο ακόμα και να τους φιλήσεις... Έναν Τούρκο νταλικέρη με τεστ, ακόμα τον κοιτάνε στραβά
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρασμα από Ρουμανία προς Βουλγαρία από τα σύνορα καλαφατ... Χωρίς ελεγχο
Πέρασμα από Βουλγαρία για Σερβία, έλεγχος εμβολιασμου και μηχανής κανονικά.
Αυτά εχθές.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρασμα Σερβία για Σκόπια (αν και μόνο εμείς τους λέμε έτσι)..
Μοκο πράσινη κάρτα μηχανής και ταυτότητες.
 
Top Bottom