Ταξίδι μέσω Σκοπίων...;;

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Γεια σας και χαρά σας.

Το Σάββατο ξεκινάω για ένα ταξιδάκι στα "πέριξ" μετά της συζύγου και αναρωτιέμαι πόσο ασφαλές είναι να περάσεις μέσω των Σκοπίων (χωρίς να σκοπεύω να κάνω κάποια στάση εκεί).
Συγκεκριμένα αναφέρομαι στα πρόσφατα γεγονότα του Κουμάνοβο... και δεν ξέρω κατά πόσο έχουν ηρεμήσει εκεί τα πράγματα.
Σε άλλο θέμα που έγραψε ένας φίλος στο παρόν forum λέει πως πέρασε χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά εγώ έχω τους ενδοιασμούς μου...



Το ταξίδι το ξεκινάω το Σάββατο και έχει ως εξής:
- Νάουσα ---> Σέρρες
- Σέρρες ---> Βελιγράδι (μέσω Βουλγαρίας)
- Βελιγράδι ---> Μπρατισλάβα
- Μπρατισλάβα ---> Πράγα
- Πράγα ---> Βιέννη
- Βιέννη ---> Ζάγκρεμπ
- Ζάγκρεμπ ---> Νις
- και εδώ προκύπτει ο προβληματισμός μου... Να επιστρέψω Νάουσα μέσω Σκοπίων ή μέσω Βουλγαρίας;

Στο παρελθόν έχω ταξιδέψει και από τις 2 διαδρομές και για να πω την αλήθεια εάν η κατάσταση είναι ήρεμη θα προτιμούσα να πάω μέσω Σκοπίων. Εάν ήμουν μόνος σίγουρα δεν θα το σκεφτόμουν και τόσο πολύ..
Γνωρίζει κανείς περισσότερες πληροφορίες;; ή κάποιον τρόπο που θα μπορούσα να μάθω λεπτομέρειες όταν πλέον θα πλησιάζω στο τέλος του ταξιδιού μου;
 

THANOSEOD

Μέλος
Όνομα
ΘΑΝΟΣ
Μοτό
R 1200 GSA '10
Καλησπέρα
Ανέβηκα τη Παρασκευή Βελιγράδι και επέστρεψα τη Κυριακή αργά το απόγευμα από τη συγκεκριμμένη διαδρομή.Αν δεν είχα ακούσει ή δει κάτι στη τηλεόραση δε θα ήξερα καν αν συνέβαινε κάτι . . . Όλα είναι απολύτως ήσυχα!Δεν υπάρχει κάτι να μαρτυρά ότι κάτι άλλο συμβαίνει ή συνέβαινε!
Καλά να περάσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Θα περάσω κι εγώ από κει στο τέλος του μήνα, δε φαίνεται να υπάρχει κανένα θέμα (προς το παρόν τουλάχιστον...)
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
θα δω πως θα πάει το πράμα εκείνες τις μέρες και ανάλογα θα αποφασίσω... Εάν πάντως κάποιος έχει περισσότερες πληροφορίες από γνωστούς κτλ ας ρίξει μια ενημέρωση. :)
 

NIKOS ZISIS

Μέλος
Περιοχή
n.marmaras halkidiki
Όνομα
NIKOS
Μοτό
VARADERO 1000
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις το σερβικό προξενειο μια μέρα πριν έτσι έκανα και εγώ είναι διπλάσιο δρόμος από βουλγαρια και ταλαιπωρία με αυτή την ζέστη αν και πριν 20 μέρες και στα Σκόπια έκαναν κάτι έργα στους δρόμους θέλει πολύ προσοχη
 

vtheo

Μέλος
Περιοχή
Π.Φάληρο
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200 GS Adv 08
Κανένα πρόβλημα φίλε,πριν πέντε μέρες γυρισα με 2 φίλους.Περάσαμε Σκόπια,Αλβανία,Κόσοβο,Μαυροβούνιο,Βοσνία,Σερβία.Πουθενά δε συναντήσαμε πρόβλημα.Μην αγχώνεσαι καθόλου.Κάνε το ταξίδι σου άφοβα.Καλό ταξίδι!
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Ακριβώς ότι είπαν τα παιδιά πιο πάνω, κανέναν απολύτως πρόβλημα :):)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλο δρόμο με ούριο άνεμο
 
Top Bottom