Ταξιδιωτικές και adventure φωτογραφίες για "διαδραστικό" τοίχο σε καφέ

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλησπέρα σύντροχοι

Κάποιοι θα με γνωρίζουν από εδώ ή από άλλο φόρουμ. Για τους υπόλοιπους είμαι ο Αντώνης και εδώ και ένα χρόνο έχω φτιάξει ένα μικρό ωραίο καφέ.
Μέσα σε αυτό λοιπόν έχω φτιάξει ένα σημείο με φωτογραφίες δικές μου από μοτο-ταξίδια και ότι άλλο θεωρώ περιπέτεια.
Τώρα θα ήθελα να αφιερώσω ένα άλλο σημείο στο μαγαζί, ποιο "διαδραστικό, όπου θα μπορεί να "ποστάρει" ο κόσμος φωτογραφίες με θέμα μοτο-ταξίδι και περιπέτεια. Έχουν γίνει τόσο ωραία ταξίδια και υπάρχει τέτοιο υλικό εκεί έξω που με πολύ χαρά θα αφιέρωνα χώρο στο μαγαζί για όποιον θέλει να συμμετέχει.


Η διαδικασία είναι απλή. Ξεχωρίστε μέχρι τρεις φωτογραφίες που λένε κάτι ιδιαίτερο για εσάς, το μέρος που είναι, και αν θέλετε μια φράση, κάτι που μπορεί να μπει σαν λεζάντα, και στείλτε τα στο antsoar (παπάκι) yahoo.com

Για λόγους δεοντολογίας δεν αναφέρω τίποτα για το καφέ. Όποιος θέλει να ξέρει που "ταξιδεύει" η φωτογραφία του ας μου στείλει πμ.

Ευχαριστώ και καλούς δρόμους σε όλους!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα σύντροχοι

Κάποιοι θα με γνωρίζουν από εδώ ή από άλλο φόρουμ. Για τους υπόλοιπους είμαι ο Αντώνης και εδώ και ένα χρόνο έχω φτιάξει ένα μικρό ωραίο καφέ.
Μέσα σε αυτό λοιπόν έχω φτιάξει ένα σημείο με φωτογραφίες δικές μου από μοτο-ταξίδια και ότι άλλο θεωρώ περιπέτεια.
Τώρα θα ήθελα να αφιερώσω ένα άλλο σημείο στο μαγαζί, ποιο "διαδραστικό, όπου θα μπορεί να "ποστάρει" ο κόσμος φωτογραφίες με θέμα μοτο-ταξίδι και περιπέτεια. Έχουν γίνει τόσο ωραία ταξίδια και υπάρχει τέτοιο υλικό εκεί έξω που με πολύ χαρά θα αφιέρωνα χώρο στο μαγαζί για όποιον θέλει να συμμετέχει.


Η διαδικασία είναι απλή. Ξεχωρίστε μέχρι τρεις φωτογραφίες που λένε κάτι ιδιαίτερο για εσάς, το μέρος που είναι, και αν θέλετε μια φράση, κάτι που μπορεί να μπει σαν λεζάντα, και στείλτε τα στο antsoar (παπάκι) yahoo.com

Για λόγους δεοντολογίας δεν αναφέρω τίποτα για το καφέ. Όποιος θέλει να ξέρει που "ταξιδεύει" η φωτογραφία του ας μου στείλει πμ.

Ευχαριστώ και καλούς δρόμους σε όλους!
Καλές δουλειές καταρχήν...!
Πολύ ενδιαφέρουσα η σκέψη σου...
Να υποθέσω ότι η προβολή θα είναι σε κάποια οθόνη...?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εκπληκτική ιδέα και καλές δουλειές :)
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
γεια σου ρε Αντωνη ποδηλατη....

μπραβο μπραβο και παλι μπραβο για την ιδεα...
πες και που ειναι το καφε...
δεν ειναι κακο...
και γιατι να ειναι αλλωστε....:thinking:


:brv::l2::prft::prft::prft::friendship:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ευχαριστώ πολύ παιδιά,

Εδώ να προσθέσω ακόμη κάτι. Δεν ψάχνουμε το τέλειο κάδρο ή τα εντυπωσιακά χρώματα, αν υπάρχουν και αυτά είναι συν. Ψάχνουμε την ιστορία που βρίσκεται από πίσω, αυτό που την κάνει σημαντική για εκείνον που την έχει τραβήξει. Εξάλλου για αυτό λέω μόνο τρεις, ωραίες φωτογραφίες από ταξίδια έχουμε πολλές, υπάρχουν όμως κάποιες που για κάποιο λόγο είναι ιδιαίτερες. Μπορεί γιατί ήταν το πρώτο μεγάλο ταξίδι, ή γιατί έτυχε μια μεγάλη δυσκολία ή γιατί μας θυμίζει αυτούς που το ζήσαμε μαζί. Για τον κάθε ένα είναι κάτι διαφορετικό. Αλλά αν μη τι άλλο, έχω καταλήξει ότι τα ταξίδια φτιάχνουν ακριβώς αυτό, ιστορίες.
Στείλτε την φωτογραφία μαζί με τον λόγο που την κάνει σημαντική. Μόλις έχω αρκετό υλικό θα τις τυπώσω και μαζί με μια μικρή περιγραφή θα αρχίσω σιγά σιγά να τις "ανεβάζω" στον τοίχο.
Και για τον φίλο που ρώτησε, όχι δεν θα είναι οθόνη, το χαρτί πιστεύω έχει μια άλλη μαγική ιδιότητα που δεν την βγάζουν τα pixel.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για παράδειγμα αυτό είναι το κομμάτι με τις δικές μου φωτογραφίες, σύντομα όμως και αυτό θα αλλάξει μορφή και θα ανανεωθεί. Περιμένω και τις δικές σας


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αντώνη.... Καταρχάς καλές δουλειές να έχεις και να είσαι γερός.
Πες μας που είναι το μαγαζί για να πιούμε καφεδάκι.

Όσο για την όμορφη ιδέα των φώτο, έχουμε ήδη αρκετές τυπωμένες φώτο και αν θέλεις μπορούμε να τις δώσουμε για να τις εκθέσεις,μεχρι να μαζευτούν και άλλες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σου'στειλα.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Εγω θα περασω μία από αυτες τις μέρες να πιούμε και κανα καφεδάκι παρέα. 5' απο το σπίτι εισαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχουν αρχίσει να έρχονται οι πρώτες φωτογραφίες και πολύ απολαμβάνω την διαδικασία. Μην διστάζετε στείλτε :)

Επειδή θέλω οι φωτογραφίες να μπορούν να αφαιρεθούν ή να ανανεώνονται χωρίς να καταστρέφονται, αποκλείονται οι πινέζες και η κόλλα. Κάτι που είχα βρει στο Πλαίσιο σαν ταινία blanko αλλά με κόλλα που υποτίθεται ότι δουλεύει σαν post it δεν δούλεψε, αν το αφήσεις λίγο καιρό δεν ξεκολλάει με τίποτα :rolleyes:
Οπότε αν υπάρχει κάτι πιο κατάλληλο και δοκιμασμένο για πλαστική επιφάνεια ή τοίχο πείτε το.
 
Top Bottom