Ταξινομήσεις on-off στην Ελλαδα

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έγινες μέτοχος της μπλε;
Επειδή τελευταία δε στροφάρω πολύ καλά.... τι εννοείς; (σοβαρά ρωτάω).
Εγώ έγραψα (και εννοούσα) πως δε θα είναι καλή χρονιά για τις πωλήσεις μοτό γενικώς.
Της μπλε είμαι μέτοχος έτσι και αλλιώς, είναι γνωστά αυτά τα πράγματα (έτσι λένε όλοι, οπότε... έτσι θα 'ναι)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επειδή τελευταία δε στροφάρω πολύ καλά.... τι εννοείς; (σοβαρά ρωτάω).
Εγώ έγραψα (και εννοούσα) πως δε θα είναι καλή χρονιά για τις πωλήσεις μοτό γενικώς.
Της μπλε είμαι μέτοχος έτσι και αλλιώς, είναι γνωστά αυτά τα πράγματα (έτσι λένε όλοι, οπότε... έτσι θα 'ναι)
Νομίζω ότι φέτος η αγορά τους πρώτους μήνες τουλάχιστον είχε ανέβει.

Τώρα βέβαια λόγω συνθηκών ο κόσμος θα τα φάει σε χαρτιά υγείας, θα περιμένω τον Άδωνι να ψυχογραφησει την αγορά πάλι.


Όπως το έγραψες λέω είδε πρώτη θέση Χόντα αντί για τρέισερ και έψαξε τα αταραξ στο ντουλάπι να καλμάρει..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εδω το 7μηνο
περα απ τα γνωστα...
2 παρατηρησεις..το μπενελι εχει εδραιωθει και η cf moto εχει μπει πολυ δυνατα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
εδω το 7μηνο
περα απ τα γνωστα...
2 παρατηρησεις..το μπενελι εχει εδραιωθει και η cf moto εχει μπει πολυ δυνατα

Και η voge βλέπω πως πάει πολύ καλά και η Daytona ξεπούλησε με το Maverick. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα τα πάνε αυτά τα μοντέλα σε θέματα αξιοπιστίας και μεταπώλησης τα επόμενα χρόνια.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Και η voge βλέπω πως πάει πολύ καλά και η Daytona ξεπούλησε με το Maverick. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα τα πάνε αυτά τα μοντέλα σε θέματα αξιοπιστίας και μεταπώλησης τα επόμενα χρόνια.
voge και daytona εχεις δικιο,αλλα την cfmoto την βλεπω για τοπ-5 ανετα τα επομενα χρονια
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
voge και daytona εχεις δικιο,αλλα την cfmoto την βλεπω για τοπ-5 ανετα τα επομενα χρονια
Ναι θα ανέβει σίγουρα όπως και η Benelli γιατί σε λίγο έρχονται τα 750 TRX που με τα παραπάνω κυβικά θα είναι σούπερ επιλογή για όλους και όχι μόνο για νέους όπως το 500ρι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επίσης πάει πολύ καλά το Suzuki V-strom 650.
Μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας, τόσες αλλαγές στο κόσμο της μοτοσυκλέτας συνεχίζει και παίζει μέσα στη πεντάδα...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Επίσης πάει πολύ καλά το Suzuki V-strom 650.
Μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας, τόσες αλλαγές στο κόσμο της μοτοσυκλέτας συνεχίζει και παίζει μέσα στη πεντάδα...
Πλαίσιο τούμπανο, μοτέρ αθραυστο (μη κοιτας τους γνώστες του τπτ που τα κάνουν όλα όσο πιο φτηνά γίνεται,αρκεί να μη πληρώσουν συνεργείο..γέμισε χρεπια και απο δαύτο λόγω κακής και ελλιπους συντήρησης φυσικά....)
Καλο στήσιμο, καλη κύλιση, ε μια χαρα θα πάει δεδομένου τι μπορεί να προσφέρει, και πόσο κοστίζει φυσικά :)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ναι θα ανέβει σίγουρα όπως και η Benelli γιατί σε λίγο έρχονται τα 750 TRX που με τα παραπάνω κυβικά θα είναι σούπερ επιλογή για όλους και όχι μόνο για νέους όπως το 500ρι.
Με αυτούς έχω μπερδευτεί ,κατέβασαν το 800 και μόλις η cfmoto έφερε το δικό της 800 με το γνωστό δυνατό μοτερακι ,το μάζεψαν και έρχεται λέει το 700trk με τη γνωστή συνταγή 17'-17'και ένα 19'-17 τροχοί και κάπου 75 ιππους λέει
Επίσης πάει πολύ καλά το Suzuki V-strom 650.
Μετά από τόσα χρόνια κυκλοφορίας, τόσες αλλαγές στο κόσμο της μοτοσυκλέτας συνεχίζει και παίζει μέσα στη πεντάδα...
Έχει συμβάλει και η γενναία έκπτωση στο απλό μοντέλο ,που δεν είναι καθόλου απλό,από τα 9200 στα 8300(στρογγυλεμένα τα νούμερα).
Και συμφωνώ στο τίμιο ,παρόλες τις συγκρατήσεις του κόστους ,του χωσαν το ράηντ μπάι γουαηρ γκαζακι του ,το Λόου rpm ασσίστ που στην πόλη το κάνει σκούτερ και τρακσιον
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πλαίσιο τούμπανο, μοτέρ αθραυστο (μη κοιτας τους γνώστες του τπτ που τα κάνουν όλα όσο πιο φτηνά γίνεται,αρκεί να μη πληρώσουν συνεργείο..γέμισε χρεπια και απο δαύτο λόγω κακής και ελλιπους συντήρησης φυσικά....)
Καλο στήσιμο, καλη κύλιση, ε μια χαρα θα πάει δεδομένου τι μπορεί να προσφέρει, και πόσο κοστίζει φυσικά :)
Εγώ το σημείωσα δεδομένου της ωριμότητας του μοντέλου στην αγορά. Τα περισσότερα υπόλοιπα είναι νεοσύστατα.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Εγώ το σημείωσα δεδομένου της ωριμότητας του μοντέλου στην αγορά. Τα περισσότερα υπόλοιπα είναι νεοσύστατα.
Ναι το κατάλαβα
Απομένει για τα νεοσυστατα, να αποδείξουν τουλάχιστον οτι και το βεστρόμ
Ε σε καμιά 10 αρια χρόνια εδω να είμαστε να το ξαναδούμε :)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι το κατάλαβα
Απομένει για τα νεοσυστατα, να αποδείξουν τουλάχιστον οτι και το βεστρόμ
Ε σε καμιά 10 αρια χρόνια εδω να είμαστε να το ξαναδούμε :)
Σε 10 χρόνια πολύ φοβάμαι... ότι υπάρχει θα φορτίζει σε μπρίζα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αμήν ξανά! Αλλά και οι βενζίνες να είναι σε λογικές τιμές, όχι μόνο για λίγους.
Μην ανησυχεις!!!
Θα ειμαστε εγω και ο Αλντεμπαραν σε γκαζαδικο, στη ράδα του Πειραια, και θα σας γεμιζουμε ολους!!!! :laugh:
Τιμες advride μονο :p
 
Top Bottom