Ταυτοτητα ή Διαβατηριο???

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Σκεφτομαι να κανω το 1ο μου ταξιδι εκτος συνορων κ να φτασω ως την κοντινη κροατια περνωντας απο αλβανια,θα χρειαστω ταυτοτητα(νεου τυπου) ή διαβατηριο?
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
με ταυτότητα νέου τύπου πέρυσι δεν είχαμε κανένα θέμα , και δε θα έχεις ούτε εσύ ούτε σε Αλβανία ούτε Μαυροβούνιο ούτε Κροτία.
Δε ξέρω από ποιο δρόμο θα πάς μόνο στη Βοσνία (στην οποία το πέρασμα είναι 10-15 λεπτά ) μας κοιτούσαν λίγο περίεργα . Επίσης κλείσε τα δεδομένα σου στο κινητό πριν μπεις στη Βοσνία μην χρεωθείς μια μέρα για 10 λέπτα . Καλό ταξίδι θα περάσεις σούπερ;)
 

mreza

Μέλος
Όνομα
Aimilios
Μοτό
suzuki
Με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες και πράσινη κάρτα για τη μηχανή, θα είσαι o.k.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Επίσης κλείσε τα δεδομένα σου στο κινητό πριν μπεις στη Βοσνία μην χρεωθείς μια μέρα για 10 λέπτα . Καλό ταξίδι θα περάσεις σούπερ;)
Τοπαθα προσφατα αυτο μπαινοντας απο Βουλγαρια στη Σερβια, στο δικο μου αγγλικο συμβολαιο παιζουν δεδομενα/κλησεις στη Βουλγαρια λογω EU ενω στη Σερβια οχι. Βεβαια αν ξεχασει κανεις να το κλεισει και χρεωθει η μερα, μετα καλο ειναι να χρησιμοποιησει κλησεις/δεδομενα οπως εκανα εγω, κλεινοντας το το βραδυ για την επομενη μερα (το ξανανοιξα οταν ξαναμπηκα Βουλγαρια ;)).
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Σας ευχαριστω ολους για τις χρησιμες πληροφοριες!:l2:
 
Top Bottom