Ταχύμετρο 950

left950

Μέλος
Όνομα
Λευτερης Ατσοπαρδης
Μοτό
ΚΤΜ 950 ADV
Καλημέρα σε όλους.
Στο 950 μου, δεν λειτουργεί το κουμπάκι mode στο ταχυμετρο.
Υπάρχει περίπτωση κάποιος να το έχει αντιμετωπίσει?
Σκέφτομαι να το πάω σε έναν ηλεκτρονικό, καθώς είναι μάλλον από την επαφή μέσα στο οργανο.
Γνώμες?
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Καλημέρα σε όλους.
Στο 950 μου, δεν λειτουργεί το κουμπάκι mode στο ταχυμετρο.
Υπάρχει περίπτωση κάποιος να το έχει αντιμετωπίσει?
Σκέφτομαι να το πάω σε έναν ηλεκτρονικό, καθώς είναι μάλλον από την επαφή μέσα στο οργανο.
Γνώμες?
Υπάρχει σχετικό βίντεο στο YouTube φίλε, θα το βρω και θα στο κάνω λινκ αργότερα, πάντως το όργανο αν και σχετικά απλό έχει αρκετή λεπτομέρεια μέσα. Καλύτερα σε επαγγελματία, όπως σκέφτηκες. Γίνεται πάντως, σιγουρα θέμα επαφής είναι.
 

left950

Μέλος
Όνομα
Λευτερης Ατσοπαρδης
Μοτό
ΚΤΜ 950 ADV
Υπάρχει σχετικό βίντεο στο YouTube φίλε, θα το βρω και θα στο κάνω λινκ αργότερα, πάντως το όργανο αν και σχετικά απλό έχει αρκετή λεπτομέρεια μέσα. Καλύτερα σε επαγγελματία, όπως σκέφτηκες. Γίνεται πάντως, σιγουρα θέμα επαφής είναι.
Ευχαριστώ φιλε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θέμα επαφής πιστεύω είναι.
Εάν βγάλεις το πλαστικό καπάκι του κοντέρ στο κάτω μέρος του μπουτόν ίσως μπορέσεις να καθαρίσεις την επαφή με λίγη προσοχή.
Δεν είναι κάτι δύσκολο αρκεί να φαίνεται φυσικά.
Το είχα κάνει και στο κουμπί του start stop του αυτοκινήτου που έκανε δυσλειτουργίες.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Καλημέρα σε όλους.
Στο 950 μου, δεν λειτουργεί το κουμπάκι mode στο ταχυμετρο.
Υπάρχει περίπτωση κάποιος να το έχει αντιμετωπίσει?
Σκέφτομαι να το πάω σε έναν ηλεκτρονικό, καθώς είναι μάλλον από την επαφή μέσα στο οργανο.
Γνώμες?
Δες και αυτό θελει λιγη δουλειά...KTM 950/990 Early Speedometer Button Repair
 

left950

Μέλος
Όνομα
Λευτερης Ατσοπαρδης
Μοτό
ΚΤΜ 950 ADV
Το άνοιξα και το καθάρισα με contact cleaner. Δουλεύει το mode , όχι όμως και το set. Θέλει μάλλον περισσότερο λύσιμο. Θα το κάνω . Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις πληροφοριες
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Αδερφέ υποσχέθηκα λινκ αλλά δεν μπόρεσα να το βρω αυτό που ήθελα. Ήταν ένας τύπος που το έκανε φύλο και φτερό μέχρι και τα πινς ξεκολλούσε. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να βοηθησω περισσότερο…
 

left950

Μέλος
Όνομα
Λευτερης Ατσοπαρδης
Μοτό
ΚΤΜ 950 ADV
Αδερφέ υποσχέθηκα λινκ αλλά δεν μπόρεσα να το βρω αυτό που ήθελα. Ήταν ένας τύπος που το έκανε φύλο και φτερό μέχρι και τα πινς ξεκολλούσε. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να βοηθησω περισσότερο…
Αγόρι, το ρύθμισα, έψαξα κι εγώ για το βίντεο που μου είπες αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο. Ευχαριστώ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αγόρι, το ρύθμισα, έψαξα κι εγώ για το βίντεο που μου είπες αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο. Ευχαριστώ.
Πάντως εάν χρειάζεσαι τα κουμπάκια υπάρχουν στα καταστήματα με ηλεκτρονικά...
Φίλος έφτιαξε πρόσφατα το δικό του αλλά από το πιο καινούργιο μοντέλο.
 
Top Bottom