Τα άλογα τα σκοτώνουν όταν γεράσουν; η...

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Hagon... φθηνο.. η αλλιως σερβις το μαμισιο και αλλαγη ελατηριο(αν ειναι υοσο χαλια)!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
1) παίρνεις το μαμά στο χέρι κ ψάχνεις στα μεταχειρισμενατζίδικα μήπως ταιριάξεις κάποιο άλλο καλύτερο
2) παίρνεις μεταχ.μαμά (το οποίο μπορεί να είναι κ κλασμένο) ( http://www.car.gr/parts/view/5479544/ )
3) το επισκευάζεις
4) παίρνεις με 300€ έναν Πήγασο ,βάζεις το αμορτισέρ του ,κι έχεις τον υπόλοιπο κάβα. ( http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6998257/ )
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Το αμορτισέρ του πήγασου είναι φίξ και γιαυτό δεν επισκευάζετε.Οπότε το νούμερο 3 της λίστας του Γάτου το ξεχνάμε.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το αμορτισέρ του πήγασου είναι φίξ και γιαυτό δεν επισκευάζετε.Οπότε το νούμερο 3 της λίστας του Γάτου το ξεχνάμε.
Γνωρίζω πολύ καλά το αμορτισέρ του Πηγασάρα ,Τάκη.
Πολλά αμορτισέρ είναι "φιξ" και (θεωρητικά) δεν επισκευάζονται.
Αλλά ότι έχει κλείσει ,ξανανοίγει ,κ ξανακλείνει ,αρκεί να αξίζει τον κόπο κ το κόστος.
Αυτό ,για τον Πήγασό σου ,είναι καθαρά προσωπική σου απόφαση.
Μπορείς να βάλεις και καινούργιο after ας πούμε ,αν δεν σε πειράζει που θα κοστίζει παραπάνω απο το μηχανάκι σου.


ΥΓ: Το μαμά του Τενερέ μου πχ ,είναι ένα απο τα "φίξ" ,το οποίο μια χαρά επισκευάζεται.
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
1) παίρνεις το μαμά στο χέρι κ ψάχνεις στα μεταχειρισμενατζίδικα μήπως ταιριάξεις κάποιο άλλο καλύτερο
2) παίρνεις μεταχ.μαμά (το οποίο μπορεί να είναι κ κλασμένο) ( http://www.car.gr/parts/view/5479544/ )
3) το επισκευάζεις
4) παίρνεις με 300€ έναν Πήγασο ,βάζεις το αμορτισέρ του ,κι έχεις τον υπόλοιπο κάβα. ( http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6998257/ )
και το 2 ακυρο γιατι αυτος που το πουλαει μαλλον θα ζηταει περισσοτερα απ οτι κανει ενας πηγασος:laugh::laugh:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Γνωρίζω πολύ καλά το αμορτισέρ του Πηγασάρα ,Τάκη.
Πολλά αμορτισέρ είναι "φιξ" και (θεωρητικά) δεν επισκευάζονται.
Αλλά ότι έχει κλείσει ,ξανανοίγει ,κ ξανακλείνει ,αρκεί να αξίζει τον κόπο κ το κόστος.
Αυτό ,για τον Πήγασό σου ,είναι καθαρά προσωπική σου απόφαση.
Μπορείς να βάλεις και καινούργιο after ας πούμε ,αν δεν σε πειράζει που θα κοστίζει παραπάνω απο το μηχανάκι σου.


ΥΓ: Το μαμά του Τενερέ μου πχ ,είναι ένα απο τα "φίξ" ,το οποίο μια χαρά επισκευάζεται.
Έτσι ακριβώς και του GS, το οποίο μια χαρά επισκευάστηκε και ζει και βασιλεύει...
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Ολοι οι ειδικοί επι των αναρτήσεων μου είπαν οτι είναι φιξ και δεν ανοίγει "αυτή" η ανάρτηση. Φεύγοντας απο τους ειδικούς σταμάτησα στο λιμάνι για ενα τσιγάρο (ξέρετε,μπλέ η θάλασσα μπλέ και ο πήγασος) και εκεί αποφάσισα να του δώσω μια ευκαιρία .Το όνομα αυτής: Hagon!!!
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.Απο σαύρα που ήτανε, έγινε καμηλοπάρδαλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
οι Hagon αποτελουν μια καλη κ οικονομικη λυση,στην Γηραια Αλβιωνα χαιρουν ιδιαιτερης εκτιμησης.
εγω τις εχω 2 χρονια τωρα (επρος-πισω) με πολυ καλες εντυπωσεις,το μηχανακι απεκτησε καλυτερη οδικη συμεριφορα,καλυτερα φρενα κ στριβει αβιαστα οπου θες.
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Viva Pegaso !!!! :friendship:[/quote
οι Hagon αποτελουν μια καλη κ οικονομικη λυση,στην Γηραια Αλβιωνα χαιρουν ιδιαιτερης εκτιμησης.
εγω τις εχω 2 χρονια τωρα (επρος-πισω) με πολυ καλες εντυπωσεις,το μηχανακι απεκτησε καλυτερη οδικη συμεριφορα,καλυτερα φρενα κ στριβει αβιαστα οπου θες.
Από την πρώτη στιγμή κσι εγώ είδα την βελτίωση στα φρένα.Ηταν μια ευχάριστη εκπληξη.Απ'οτι φαίνεται και η βελτίωση της μπροστινής ανάρτησης είναι μονόδρομος;)
 

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Εδώ και λίγο καιρό, και μιας που ερχεται το καλοκαίρι ειπα και γω να κάνω ρύθμιση βαλβίδων στον γεροπήγασο!
Ο "γέρος" όμως είχε άλλα σχέδια...
Μερικά χλμ. πρίν κλείσει τα 17του χρόνια,και τα 150.000 χλμ. περιμένοντας σε ένα φανάρι έκανε ενα φτέρνισμα και έσβησε!
Πατώντας μίζα απο την εξάτμιση έβγαλε άσπρο καπνό!
Πατώντας ξανά μίζα μουλάρωσε και δεν γύρναγε με τίποτα.Ούτε με σπρώξιμο δεν γύρναγε η μηχανή!
Φόρτωμα λοιπόν και επιστροφή στον στάβλο για τσεκάρισμα...

Οι υποψίες μου για υδραυλική πίεση επιβεβεώθηκαν βγάζοντας το μπουζί.Κανονική πομόνα λέμε.. ικανή να ποτίσει όλο το θεσσαλικό κάμπο... :eek:

Ξεκινώντας το λύσιμο...



Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το ματιαξαμε το εργαλειο...πανω που τους ελεγα για τα χιλιομ. που εχεις κ ποσο σκυλι εχει βγει.
Τακη σου ευχομαι γρηγορα να ξανατσουλισει ο Πηγασος !!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εδώ και λίγο καιρό, και μιας που ερχεται το καλοκαίρι ειπα και γω να κάνω ρύθμιση βαλβίδων στον γεροπήγασο!
Ο "γέρος" όμως είχε άλλα σχέδια...
Μερικά χλμ. πρίν κλείσει τα 17του χρόνια,και τα 150.000 χλμ. περιμένοντας σε ένα φανάρι έκανε ενα φτέρνισμα και έσβησε!
Πατώντας μίζα απο την εξάτμιση έβγαλε άσπρο καπνό!
Πατώντας ξανά μίζα μουλάρωσε και δεν γύρναγε με τίποτα.Ούτε με σπρώξιμο δεν γύρναγε η μηχανή!
Φόρτωμα λοιπόν και επιστροφή στον στάβλο για τσεκάρισμα...

Οι υποψίες μου για υδραυλική πίεση επιβεβεώθηκαν βγάζοντας το μπουζί.Κανονική πομόνα λέμε.. ικανή να ποτίσει όλο το θεσσαλικό κάμπο... :eek:

Ξεκινώντας το λύσιμο...



Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
17χρονια και 150000χλμ νομιζω μια μικρη επισκευη την αξιζει!!!!!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μερικές καλοκαιρινές! φωτό ακόμα


Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οριστε κυριοι......






Μαζι με την κεφαλη του απριλια....ποτιζετε και ο βασιλικος.



:inlove:
 
Top Bottom