Τα πάντα για τα 690...

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Nαι είναι.
Τρελή μόντα!!!
Πολύ τους γουστάρω αυτούς τους τρελούς μηχανικούς.
Κι εδώ στην πίστα με Pro στο τιμόνι.
Απο τετοια οι Αγγλαρες δεν παιζονται :ok: Επειδη ζω σ'αυτη τη χωρα, η auto-moto-κουλτουρα που υπαρχει ειναι ..second to none!

Ειλικρινής ο Pro, παραδέχτηκε ότι το λέρωσε το εσώρουχο.....
Ο σιτεμενος Pro δεν παραδεχτηκε μονο οτι του λερωσε το εσωρουχο, ειπε και οτι ενοιωθε "να του κοβει τα χερια απ΄τον ωμο" οταν ανοιγε γκαζι! o_O
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Λογικο μου φαινεται το παραπανω, εψαξα δυναμομετρηση των δυο με ιδιες συνθηκες και υπαρχει στο Moto του 2019: 59 τροχο το Τ700 και 55 το 690R, σχετικα παρομοια ροπη αλλα σαφως καλυτερη καμπυλη το Τ700, το 690R εχει παρομοια ροπη με το Τ700 μονο μεταξυ 5 και 7000σαλ, η καμπυλη ροπης του Τ700 ειναι σαφως πιο απλωμενη (αν και στο drag race η ροπη δεν παιζει ρολο, αλλα παιζει σε νορμαλ συνθηκες οδηγησης).

Το γραφω αυτο επειδη στην αρχη μουκανε εντυπωση το αποτελεσμα του drag race και τοψαξα λιγο παραπανω.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Και ένα μικρό τσιμέντο στο 690 για να είναι πιο κοντά το βάρος
Αυτό το κουβαλάει μόνιμα ο Μήτσος πάνω του ,έτσι κι αλλιώς.(βλ.εν-σωματομένο)
Οπότε :ok:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ρε πα να λέτε, ότι θέτε ... εγώ πάντως χθες ενα Africa 1000 το έκανα σουβλάκι ... :ha
όχι ότι είμαι πιο δυνατός, απλά πια θα είναι "υποψιασμένος" όταν και αν ξανατύχει να πάει να ανοίξει ... :roflmao:

συγνώμη κιόλας, δεν έχω τίποτα με τα Africa ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ρε πα να λέτε, ότι θέτε ... εγώ πάντως χθες ενα Africa 1000 το έκανα σουβλάκι ... :ha
όχι ότι είμαι πιο δυνατός, απλά πια θα είναι "υποψιασμένος" όταν και αν ξανατύχει να πάει να ανοίξει ... :roflmao:

συγνώμη κιόλας, δεν έχω τίποτα με τα Africa ...
Ωχ... Θα διαβάσει ο Γιώργης ο εξ Ελ και θα έχουμε δράματα
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Χωρίς πλάκα τώρα ... το Τ7 το είχα κάνει τεστ ride στο Σοφικό, τότε με το Μανιάτη.
25 λεπτά βόλτα, 15 περίπου χώμα φλαταδούρα, και κανένα 10λεπτο το πάνε-έλα στην ασφαλτο.
Επειδή έχουν περάσει από τα χέρια μου, όλα τα TENERE εκτός από το τελευταίο 660 και Τ7,
έχω να πω ότι είναι πολύ ωραίο μηχανάκι, και σε μορφή μαμά εξαιρετικό, δεν θέλει τίποτα επί της ουσίας.
Το 690 είναι άλλο πράγμα ... δεν κάνει κατά τη γνώμη μου, για ΕΝΑ μηχανάκι ... ενώ το TENERE κάνει
Αυτό που θυμάμαι στην πράξη, είναι ότι το TENERE το άνοιξα λίγο στο χώμα, με 3η και 4η και ναι, δεν του έλειπε δύναμη, αλλά όλα καλά.
Το 690 δεν το ανοίγεις ΚΑΛΑ, με 3η ... με 4η κάτι γίνεται ... gsmaniac πες κι εσύ ... θα με φάνε εδω ...
Επίσης δεν σου βγάζει ρε παιδί μου, αυτό που λέει ένα φίλος μου "βιτσα, πούτσ@, και σκληρά παπούτσα ... " :ha
Κατά τη γνώμη μου πάντα ...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χωρίς πλάκα τώρα ... το Τ7 το είχα κάνει τεστ ride στο Σοφικό, τότε με το Μανιάτη.
25 λεπτά βόλτα, 15 περίπου χώμα φλαταδούρα, και κανένα 10λεπτο το πάνε-έλα στην ασφαλτο.
Επειδή έχουν περάσει από τα χέρια μου, όλα τα TENERE εκτός από το τελευταίο 660 και Τ7,
έχω να πω ότι είναι πολύ ωραίο μηχανάκι, και σε μορφή μαμά εξαιρετικό, δεν θέλει τίποτα επί της ουσίας.
Το 690 είναι άλλο πράγμα ... δεν κάνει κατά τη γνώμη μου, για ΕΝΑ μηχανάκι ... ενώ το TENERE κάνει
Αυτό που θυμάμαι στην πράξη, είναι ότι το TENERE το άνοιξα λίγο στο χώμα, με 3η και 4η και ναι, δεν του έλειπε δύναμη, αλλά όλα καλά.
Το 690 δεν το ανοίγεις ΚΑΛΑ, με 3η ... με 4η κάτι γίνεται ... gsmaniac πες κι εσύ ... θα με φάνε εδω ...
Επίσης δεν σου βγάζει ρε παιδί μου, αυτό που λέει ένα φίλος μου "βιτσα, πούτσ@, και σκληρά παπούτσα ... " :ha
Κατά τη γνώμη μου πάντα ...
Νομίζω ότι το δικό σου 690 r... Δεν συγκρίνεται με το προηγούμενο 690 και ίσως δεν μπορείς να περιγράψεις την διαφορά τους με λόγια.
Είναι λίγο άδικο να συγκριθεί με το Τ700 φυσικά, σε ολα τα επίπεδα, στο χωμα
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Τελικά το 690 κάνει για να έχεις μια μοτοσυκλέτα? Να πηγαίνεις στην δουλειά σου, να κάνεις καμιά εκδρομη το σκ? Και να μπαίνεις και χώμα? Ή καλύτερα ένα Τ7? Ή 890
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Νομίζω ότι το δικό σου 690 r... Δεν συγκρίνεται με το προηγούμενο 690 και ίσως δεν μπορείς να περιγράψεις την διαφορά τους με λόγια.
Είναι λίγο άδικο να συγκριθεί με το Τ700 φυσικά, σε ολα τα επίπεδα, στο χωμα
Ορθον.
Το εκανα μια βολτα τι καινουργιο και εχει περισσοτερο γκαζι απο τα προηγουμενα...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
ρε πα να λέτε, ότι θέτε ... εγώ πάντως χθες ενα Africa 1000 το έκανα σουβλάκι ... :ha
όχι ότι είμαι πιο δυνατός, απλά πια θα είναι "υποψιασμένος" όταν και αν ξανατύχει να πάει να ανοίξει ... :roflmao:

συγνώμη κιόλας, δεν έχω τίποτα με τα Africa ...
Καλο μηνα...:laugh:
 
Reactions: dtz

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωχ... Θα διαβάσει ο Γιώργης ο εξ Ελ και θα έχουμε δράματα
Παρων, Μητσο-gpz διαθεσιμος :p

Σε συγκριση με το 700, το 690 ειναι αλλο μηχανακι. Εγω προσωπικα δε θα μπορουσα νο το παω οπως μπορει να παει στο χωμα στα καταλληλα χερια, ουτε και το 700. Αλλα το Τ700 ειναι 2κυλινδρο και πολυ περισοτερο all rounder μηχανακι με rally look, οποτε μεταξυ των δυο για μενα ..Τ700 δαγκωτο :ok:
 
Top Bottom