Τα πάντα για τα 690...

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Ερώτηση : Τι γραναζωμα φοράει το 690 ? 15 μπρος 45 πίσω ?

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Την καλησπέρα μου παιδιά! Θα μπορουσε κάποιος να μας δειξει και την διαδικασια εξαερωσης κατα την αλλαγη λαδιων; Μπας και τα νεαδια(καλη ωρα) βαλουμε και κανα χερι στο μηχανακι μας; :happy: Και επίσης είναι δυνατή η τοποθέτηση βαλιτσών; στο πλάι παντα,πισω δεν λεει χαχα! Να προσθεσω επισης με την σειρα μου πως μια αδυναμια που εχει ακουστει ειναι η βλαβη στην τρομπα του συμπλεκτη,αλλάζεται με αλλη,η οποια εχει εφ ορου ζωης εγγυηση,κοστιζει 135 ευρω με τοποθετηση αν θυμαμαι,μαρκας Οberon. Προσπαθω και γω να βαλω κανα λιθαρακι,μονο ερωτησεις θα μαι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Την καλησπέρα μου παιδιά! Θα μπορουσε κάποιος να μας δειξει και την διαδικασια εξαερωσης κατα την αλλαγη λαδιων; Μπας και τα νεαδια(καλη ωρα) βαλουμε και κανα χερι στο μηχανακι μας; :happy: Και επίσης είναι δυνατή η τοποθέτηση βαλιτσών; στο πλάι παντα,πισω δεν λεει χαχα! Να προσθεσω επισης με την σειρα μου πως μια αδυναμια που εχει ακουστει ειναι η βλαβη στην τρομπα του συμπλεκτη,αλλάζεται με αλλη,η οποια εχει εφ ορου ζωης εγγυηση,κοστιζει 135 ευρω με τοποθετηση αν θυμαμαι,μαρκας Οberon. Προσπαθω και γω να βαλω κανα λιθαρακι,μονο ερωτησεις θα μαι;
Εξαέρωση; Σε ποιο μηχανάκι;



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Να τα,βλεπεις χαχα δεν χρειαζονται τα 690 εξαερωση μετα την διαδικασια αλλαγης λαδιου; απλά κάνουμε την αλλαγή; Μαθαινω μαθαινω
Γιάννη μήπως έχεις κάνα 640 και δεν το ξέρεις;; χαχαχαχαχχαχααχχαχα
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Να τα,βλεπεις χαχα δεν χρειαζονται τα 690 εξαερωση μετα την διαδικασια αλλαγης λαδιου; απλά κάνουμε την αλλαγή; Μαθαινω μαθαινω
Ναι απλά αλαγη
Στο μανιουαλ γραφή ακριβός πως γίνεται και είναι πολύ απλό


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Και αν δεν το εξασκείς συχνά καλό θα ήταν να πάρεις ένα ροποκλειδο ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
σωστή η παρατήρηση! Θα ψαχουλεψω στο γκαράζ πρωτα μιας και ο τυπας που μοιραζόμαστε τον χώρο έχει εναβαραντέρο και παίζει να χει δωσει πιο πολλά λεφτα σε γυαλιστικα-εργαλεια-αξεσουαρ εκει παρα στο ιδιο του το σπιτι χαχα επομένως λογικα θα εχει! Αλλιως θα το κανω δωρο και στους δυο μας εγω ;ρ
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
σωστή η παρατήρηση! Θα ψαχουλεψω στο γκαράζ πρωτα μιας και ο τυπας που μοιραζόμαστε τον χώρο έχει εναβαραντέρο και παίζει να χει δωσει πιο πολλά λεφτα σε γυαλιστικα-εργαλεια-αξεσουαρ εκει παρα στο ιδιο του το σπιτι χαχα επομένως λογικα θα εχει! Αλλιως θα το κανω δωρο και στους δυο μας εγω ;ρ
Αν έχει βαραντερο δεν θα έχει πολλά εργαλεία. Δεν χρειάζονται βλέπεις... Αυτοί με τα ktm έχουν όλες τις συλλογές..
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Εγώ πάντως που και φανατικό ιάπωνα πατέρα εχω,και ιάπωνα "συνγκαραζιτη" έχω, και που και γω τα ίδια έλεγα για τα ΚΤΜ (μιας και που και γω,οχι οτι εχω τρελη εμπειρια, ιαπωνα ειχα) τωρα το κατεμακι μου δε το αλλάζω με τιποτα!!! Ασε που,για την πληροφορηση παιδια, το συγκεκριμενο,λεει ο ιδιοκτητης, και ετσι δειχνει κιολας,ειναι 130 αλογατα ροδα :Ο Αλλα καθε σαββατο γκαραζ και μαστορεματα!
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Στα πλαίσια βελτίωσης του 690 έχω κάνει μια mini έρευνα για την αντικατάσταση του θερμοστάτη βεντιλατέρ με άλλο που ανοίγει πιο χαμηλά.
Οι συμβατοί θερμοστάτες είναι:
FAE 36500
TRIDON TFS158
FACKET 75186
Έχω επιλέξει τον FAE36500 που δουλεύει 93-98.
Τον βρίσκω κοντά στα 11€.
Αν υπάρχει κανένας φίλος που να θέλει τον ίδιο να με ενημερώσει καθώς σήμερα το απόγευμα θα κάνω παραγγελία.
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Στα πλαίσια βελτίωσης του 690 έχω κάνει μια mini έρευνα για την αντικατάσταση του θερμοστάτη βεντιλατέρ με άλλο που ανοίγει πιο χαμηλά.
Οι συμβατοί θερμοστάτες είναι:
FAE 36500
TRIDON TFS158
FACKET 75186
Έχω επιλέξει τον FAE36500 που δουλεύει 93-98.
Τον βρίσκω κοντά στα 11€.
Αν υπάρχει κανένας φίλος που να θέλει τον ίδιο να με ενημερώσει καθώς σήμερα το απόγευμα θα κάνω παραγγελία.
Είναι από τις μετατροπές που δεν βρίσκω τον λόγο να κανείς . Βέβαια για 11€ δεν έγινε και κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Είναι από τις μετατροπές που δεν βρίσκω τον λόγο να κανείς . Βέβαια για 11€ δεν έγινε και κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες με περίεργο αλλά δεν μου αρέσει να δουλεύει ψηλά από θερμοκρασία (105+).
Έχω και άλλες επιλογές για πιο χαμηλά αλλά είπα να μην το κρυώσω τελείως.
Το δίνει και η rally raid σαν αξεσουάρ πολύ πιο ακριβό.
Και όπως είπες 11€ είναι αρκετά φθηνό.
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Πες με περίεργο αλλά δεν μου αρέσει να δουλεύει ψηλά από θερμοκρασία (105+).
Έχω και άλλες επιλογές για πιο χαμηλά αλλά είπα να μην το κρυώσω τελείως.
Το δίνει και η rally raid σαν αξεσουάρ πολύ πιο ακριβό.
Και όπως είπες 11€ είναι αρκετά φθηνό.
Περίεργο δεν θα σε πω απλά πιστεύω η κάθε εταιρεία ξέρει πολύ καλά τι κάνει Σ αυτά τα θέματα . Αυτό απλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μπορεί η προδιαγραφές τις εταιρίας να είναι για πιο ψυχρά κλήματα ή όχι για κίνηση στην πόλη .
Και εγώ είχα βάλει την βαλβίδα να ανοίγει στους 88c , δούλευα το μηχανάκι κάθε μέρα στην Αθήνα (κέντρο) και μέχρι την Αρμενία που έφτασε με ακραίες θερμοκρασίες .

Καλύτερα να ανοίγει το βεντιλατερ 5-10 βαθμούς χαμηλότερα παρά να μπαίνει σε σειφ μοντ και να αναβοσβηνουν οι μπάρες στο καντράν λόγο υπερθέρμανσης .

Follow me, I'm lost too
 
Top Bottom