Τα πάντα για τα 690...

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά το πίσω λάστιχο

Sent from my Mi Note 10 Pro using Tapatalk
Πάντως εγω πήρα τηλ και υπάρχουν τα mt 21 κανονικά. Για Αθήνα πάντα λέω.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

slekkas

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
KTM 690 Enduro R 2019
Πάντως εγω πήρα τηλ και υπάρχουν τα mt 21 κανονικά. Για Αθήνα πάντα λέω.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πήρα τηλέφωνο σε 3 μέρη και δεν είχαν το πίσω. Αν μπορείς στείλε μου μήνυμα με ένα μαγαζί που αλλάζει στην Αθήνα να πεταχτώ. Μαρούσι είμαι αλλά θα πάω όπου βρω.

Sent from my Mi Note 10 Pro using Tapatalk
 

slekkas

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
KTM 690 Enduro R 2019
Πάντως εγω πήρα τηλ και υπάρχουν τα mt 21 κανονικά. Για Αθήνα πάντα λέω.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ πολύ φίλε. Πήγα τα άλλαξα και ξεμπέρδεψα.

Sent from my Mi Note 10 Pro using Tapatalk
 
Reactions: STF

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και γιατί δεν το λέτε, να το μάθουμε... Αυτό το μαγαζί?
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
κι εγώ ΜΤ21 έβαλα στο Κουζή, 145€ τοποθετημένα, αλλά ρε παιδιά το πίσω, έχω κάνει 1800 χλμ περίπου
και είναι μόνο για μην γδέρνεται η ζάντα ... θα πάει και την Κυριακή βολτα και πεταμα ...
Και σκέφτομαι τώρα για πίσω μόνο ... D606 ή Borilli FIM Standard 140/80 ίσα ίσα για το Troffy ... :)

Άλλο θέμα για τους συναδέλφους 690ντάρηδες ... Προστασία μοχλικού - προστατευτικά ψαλιδιού.
Μου είχε καρφωθεί η ίδεα ότι με κόψε ράψε, θα μπορούσα να βάλω τα προστετευτικά ψαλιδιού από EXC.
Ενω δίσταζα, διαβάζω και από ένα παλληκάρι σε μια ομάδα στο fb ότι το έχει κάνει οπότε βουρ ...
Εδώ έχουμε πετάξει ευρώ και ευρώ, στα 35 θα κολλήσουμε ... :wacky:
Πήρα λοιπόν ένα ζευγάρι της Polisport από EXC 450 '19-'21, κόψε ράψε, τράβα ρούφα, καλά κάτσανε ...
Έκανα και ένα τεστ, μέχρι 3η δεν άλεσε τιποτα η αλυσίδα οπότε είμαστε οκ ... :ha




το ζιπ που φαίνεται σαν ... μεσ στη μέση, από δεξιά, θα μπει σωστά, απλά με πηρε η νύχτα ...

Μοχλικό τώρα ... μου είχε μείνει ένα προστατευτικό από το 350 XCF, υψηλής ποιότητας (ebay - china 11 € ...)
Με λίγο Dremel και ολίγη φαλτσετούλα έκαστε κι αυτό, όχι πολύ καλά, αλλά πλακα πλάκα έχει φάει κάτι καλές και είναι εκεί ακόμα ...



Τα προστατευτικά ψαλιδιού, είναι από τον Καρρέρ (ντυνει, στολίζει, νοικοκυρευει...) υπάρχουν όμως και στο ebay
με τα μισά λεφτά, 17-18 €
Για το μοχλικό επίσης από ebay, το δικό μου είναι για XCF - SXF 350-450 από '14 και μετά

:ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
κι εγώ ΜΤ21 έβαλα στο Κουζή, 145€ τοποθετημένα, αλλά ρε παιδιά το πίσω, έχω κάνει 1800 χλμ περίπου
και είναι μόνο για μην γδέρνεται η ζάντα ... θα πάει και την Κυριακή βολτα και πεταμα ...
Και σκέφτομαι τώρα για πίσω μόνο ... D606 ή Borilli FIM Standard 140/80 ίσα ίσα για το Troffy ... :)

Άλλο θέμα για τους συναδέλφους 690ντάρηδες ... Προστασία μοχλικού - προστατευτικά ψαλιδιού.
Μου είχε καρφωθεί η ίδεα ότι με κόψε ράψε, θα μπορούσα να βάλω τα προστετευτικά ψαλιδιού από EXC.
Ενω δίσταζα, διαβάζω και από ένα παλληκάρι σε μια ομάδα στο fb ότι το έχει κάνει οπότε βουρ ...
Εδώ έχουμε πετάξει ευρώ και ευρώ, στα 35 θα κολλήσουμε ... :wacky:
Πήρα λοιπόν ένα ζευγάρι της Polisport από EXC 450 '19-'21, κόψε ράψε, τράβα ρούφα, καλά κάτσανε ...
Έκανα και ένα τεστ, μέχρι 3η δεν άλεσε τιποτα η αλυσίδα οπότε είμαστε οκ ... :ha




το ζιπ που φαίνεται σαν ... μεσ στη μέση, από δεξιά, θα μπει σωστά, απλά με πηρε η νύχτα ...

Μοχλικό τώρα ... μου είχε μείνει ένα προστατευτικό από το 350 XCF, υψηλής ποιότητας (ebay - china 11 € ...)
Με λίγο Dremel και ολίγη φαλτσετούλα έκαστε κι αυτό, όχι πολύ καλά, αλλά πλακα πλάκα έχει φάει κάτι καλές και είναι εκεί ακόμα ...



Τα προστατευτικά ψαλιδιού, είναι από τον Καρρέρ (ντυνει, στολίζει, νοικοκυρευει...) υπάρχουν όμως και στο ebay
με τα μισά λεφτά, 17-18 €
Για το μοχλικό επίσης από ebay, το δικό μου είναι για XCF - SXF 350-450 από '14 και μετά

:ok:



Ιδιο ψαλιδι δεν ειναι με τις προηγουμενες χρονιες ?
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
dtz: Μητσο, για το υψος εχεις κανει κατι, εννοω χαμηλωμα? Πηγα χθες και ειδα το μοντελο 2021 και μου φανηκε πανυψηλο, με υψος σελας στα 92.9εκ ενω τα μοντελα 2019-2020 και προηγουμενα ητανε στα 91εκ. Για πε..

ΥΓ Πληροφοριακα, το Enduro R πουλιεται στο Νησι 9000 λιρες / 10400€ και ειμαι σιγουρος οτι μπορει να παρει κανείς και καποια εκπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
dtz: Μητσο, για το υψος εχεις κανει κατι, εννοω χαμηλωμα? Πηγα χθες και ειδα το μοντελο 2021 και μου φανηκε πανυψηλο, με υψος σελας στα 92.9εκ ενω τα μοντελα 2019-2020 και προηγουμενα ητανε στα 91εκ. Για πε..

ΥΓ Πληροφοριακα, το Enduro R πουλιεται στο Νησι 9000 λιρες / 10400€ και ειμαι σιγουρος οτι μπορει να παρει κανείς και καποια εκπτωση.
Επειδή το καβαλησα... Είναι ίσως το πιο ψηλό μηχανάκι που έχω ανεβει
Αλλά ποιος νοιάζεται?
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
dtz: Μητσο, για το υψος εχεις κανει κατι, εννοω χαμηλωμα? Πηγα χθες και ειδα το μοντελο 2021 και μου φανηκε πανυψηλο, με υψος σελας στα 92.9εκ ενω τα μοντελα 2019-2020 και προηγουμενα ητανε στα 91εκ. Για πε..

ΥΓ Πληροφοριακα, το Enduro R πουλιεται στο Νησι 9000 λιρες / 10400€ και ειμαι σιγουρος οτι μπορει να παρει κανείς και καποια εκπτωση.
Καλημέρα Ζωρζ ! το ξέρω είχα πάρει τιμές γιατί το σκεφτόμουνα, αλλά εβγαινε τελειωμένο, λίγο ακριβότερα απ ότι έχει εδώ, οπότε δεν ...
Στην Αγγλία για την ακρίβεια 8990 λίρες είναι η τιμή καταλόγου και για το enduro και το supermoto

Για το ύψος τώρα, ναι είναι όντως ψηλό ... πάρτο, αν θέλεις τέτοιο μηχανάκι και πιστεψέ με, το ύψος δεν θα σε ενοχλεί καθόλου ... :)
βασικά δεν θα σε ενοχλεί τιποτα μετά ... :woot:
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Ιδιο ψαλιδι δεν ειναι με τις προηγουμενες χρονιες ?
Να σου πω Ζωρζ, ίδιο μου φαίνεται, δεν είμαι σιγουρος, αλλά πάλι δεν βλέπω καμία διαφορά
Αν κάνεις κίνηση, στείλε μνμ να σου πω λεπτομέρειες, είναι περίπου 1 ώρα δουλειά
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Να σου πω Ζωρζ, ίδιο μου φαίνεται, δεν είμαι σιγουρος, αλλά πάλι δεν βλέπω καμία διαφορά
Αν κάνεις κίνηση, στείλε μνμ να σου πω λεπτομέρειες, είναι περίπου 1 ώρα δουλειά
θα το σκεφτεί πρίν κάνει την κίνηση γιατί είμαστε πολλοί από πίσω και θα τον ρωτάμε "εμένα μου πήρες" :p
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
θα το σκεφτεί πρίν κάνει την κίνηση γιατί είμαστε πολλοί από πίσω και θα τον ρωτάμε "εμένα μου πήρες" :p
:ha δεν είναι τιποτα Σάκη, μερικά κοψίματα μόνο, και φυσικά αν θέλετε βγάζω τα δικά μου και τα προβάρει όποιος θέλει.

Από Αθήνα έτσι ... με το συμπάθειο ... μονο ζιπάκια θα κεράσετε :p
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
εσύ όταν το έκανες βολτα, εκτός από το μπροστινό γρανάζι που ήταν 14άρι, είχε βγεί και ο "λ" και το μηχανακι δουλευε ΟΠΩΣ πρέπει ...
γέμιζε αμέσως με το ξεκινημα, μεχρι όσο αντέχεις ...
δυστυχώς όμως το πριζάκι για την καταργηση του σενσορα λ/Ο2 δεν δουλεψε, και αναβε το check engine.
Ενημέρωσα τα παιδιά στη SMART MOTO, και μου είπαν να τον βγαλω και να τον στείλω πίσω να το δουν,
οπότε πάλι, υπάρχει αυτό το μικρό κόμπιασμα όταν ξεκινάς
Ελπίζω να λυθεί σύντομα, για να ξαναβγαλω τον "λ", και να τελειώσουμε και μ αυτό :D γιατί το μηχανακι δεν πάει βήμα ... :roflmao::roflmao::roflmao:
Δημήτρη, το fuel dongle που χρησιμοποίησες είναι για μέχρι τα -20 μοντέλα, στο δικό σου που είναι 21 δεν ταιριάζει και ανάβει το check engine.
Αν σε ενδιαφέρει άμεσα από εδώ μπορείς να αγοράσεις (αν και κοστίζει 60 ευρώ). Το αναφέρω γιατί είναι οι πρώτοι που βρήκαν λύση.

 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Δημήτρη, το fuel dongle που χρησιμοποίησες είναι για μέχρι τα -20 μοντέλα, στο δικό σου που είναι 21 δεν ταιριάζει και ανάβει το check engine.
Αν σε ενδιαφέρει άμεσα από εδώ μπορείς να αγοράσεις (αν και κοστίζει 60 ευρώ). Το αναφέρω γιατί είναι οι πρώτοι που βρήκαν λύση.

Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ ! Μετά από ψάξιμο, έμαθα κι εγώ ότι δεν κάνει για τα '21 μηχανάκια
Το θέμα είναι ότι ενημερωσα τη SMART MOTO που το πήρα, μου λένε στειλτε το να το δούμε,
το στέλνω και μου απαντάνε οτι το τσεκάραμε και είναι οκ ... το έχουμε δώσει και για αλλα μηχανάκια του '21 ...
Και λέω τώρα εγώ ... ποσο χρόνο να χάσω ακόμα για ένα 20άρικο ... ?
Δεν βγάζεις άκρη δυστυχώς ... :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ ! Μετά από ψάξιμο, έμαθα κι εγώ ότι δεν κάνει για τα '21 μηχανάκια
Το θέμα είναι ότι ενημερωσα τη SMART MOTO που το πήρα, μου λένε στειλτε το να το δούμε,
το στέλνω και μου απαντάνε οτι το τσεκάραμε και είναι οκ ... το έχουμε δώσει και για αλλα μηχανάκια του '21 ...
Και λέω τώρα εγώ ... ποσο χρόνο να χάσω ακόμα για ένα 20άρικο ... ?
Δεν βγάζεις άκρη δυστυχώς ... :)
Μήτσο...Που το φτιάνς το μεκανάκ...?
Πες του να το μπριζώσει ,κ να σου κάνει Un-Tick τον Λ.
Τόσο απλό είναι.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Blue line #skliros_kariolis (geez996)
για πέστε ρε παιδιά, κάτι πήγατε να ξεκινήσετε για το 690 και τους δίσκους - τρομπακι κτλ ...
Σήμερα το μηχανάκι, ξαφνικά δούλευε σαν να πατινάριζε, μεχρι που ισα που τσουλαγε ... μετά τα γνωστά, πουλί - φορτωμα- αρχισε το δουλεμα κτλ κτλ
Επειδή το μηχανάκι είναι καινουργιο ακόμα, θα ακολουθηθεί ο "δρόμος του Θεού" καθότι εχουμε 2 χρόνια εγγύηση, και βλέπω θα χρειαστεί :)
Εσείς τι θέμα είχατε ? Στο '08άρι εγώ, για 2,5 χρόνια δεν είχα ασχοληθεί με τιποτα ...
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Μήτσο...Που το φτιάνς το μεκανάκ...?
Πες του να το μπριζώσει ,κ να σου κάνει Un-Tick τον Λ.
Τόσο απλό είναι.
Κωστή, στο Νταή έκανα 1ο σερβις στα 1000 χλμ, αλλά μου είπε ότι δεν παίζει, όπως το περιέγραψες, το έχουν δυσκολέψει λίγο ...
Εκτός αν δεν ξέρει ... Αλλά κι αν δεν ξέρει, ποιός ξέρει ... ? :ha
Επίσης όπως ξέρεις δεν λέμε ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ στο μάστορα, "κάνε αυτό" ... είναι βέβαιο ότι θα ακολουθήσει Χιροσίμα ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Blue line #skliros_kariolis (geez996)
για πέστε ρε παιδιά, κάτι πήγατε να ξεκινήσετε για το 690 και τους δίσκους - τρομπακι κτλ ...
Σήμερα το μηχανάκι, ξαφνικά δούλευε σαν να πατινάριζε, μεχρι που ισα που τσουλαγε ... μετά τα γνωστά, πουλί - φορτωμα- αρχισε το δουλεμα κτλ κτλ
Επειδή το μηχανάκι είναι καινουργιο ακόμα, θα ακολουθηθεί ο "δρόμος του Θεού" καθότι εχουμε 2 χρόνια εγγύηση, και βλέπω θα χρειαστεί :)
Εσείς τι θέμα είχατε ? Στο '08άρι εγώ, για 2,5 χρόνια δεν είχα ασχοληθεί με τιποτα ...
Να κάνω μια ηλιθια ερώτηση. Έχεις αλλάξει μανετες ?

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom