Τα υγρά φρένων χαλάνε αν αποθηκευτούν??

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πριν δυο χρονια ειχα αλλαξει υγρα φρενων προς πισω στην μπουμπου και τωρα ηρθε η ωρα να ξαναλλαξω, τοτε ειχα παρει κατα λαθος 1 λιτρο υγρα φρενων και ζητημα αν χρησιμοποιησα το 1/3. Το μπουκαλακι το εκλεισα καλα και το φυλαξα στο υπογειο, αυτα τα υγρα μπορουν να ξαναχρησιμοποιηθουν? Αλλοι μου λενε ναι αλλοι μου λενε οχι, οι εμπειροι και οι γνωστες τι λετε, θα μου πεις ποση αξια εχουν ενα μπουκαλακι 500 ml κοντα 5 ευρω οποτε δεν αξιζει απλα για να το κανω σημερα και να μην παραγγελνω γι αυτο ρωταω αλλα και να ξερουμε τι μας γινεται γενικως!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιατί να το ρισκάρεις φίλε? ?
Παθαίνουν δεν παθαίνουν. ...Πάρε φρέσκα.

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Ακόμα και η υγρασία που εγκλωβισε το μπουκάλι από το οποίο αφαίρεσες υγρά μπορεί να τα αλλοιώσει...
Πάρε φρέσκα.....δεν κοστίζουν τίποτα, αλλά αξιζουν πολλά.....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Γιατί να το ρισκάρεις φίλε? ?
Παθαίνουν δεν παθαίνουν. ...Πάρε φρέσκα.

Σταλθηκε απο advφον!!!
Ακόμα και η υγρασία που εγκλωβισε το μπουκάλι από το οποίο αφαίρεσες υγρά μπορεί να τα αλλοιώσει...
Πάρε φρέσκα.....δεν κοστίζουν τίποτα, αλλά αξιζουν πολλά.....
Παραγγειλα ηδη! απλα σε συζητηση να βρισκομαστε και να μαθαινουμε! Παντως οι αποψεις διιστανται στα διαφορα forums αλλα και σε συνεργιαδες :wacky:

Στελιο την γνωμη σου την ηξερα καθως μαζι τα ειχαμε αλλαξει ;)
 

nivam

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
R1200GS
500αρι είναι μεγάλο και ίσως σου μείνει πάλι για ανακύκλωση, αν δεν βολέψεις κανένα σύντροχο. Με 250αρι είσαι καλυμένος με το παραπάνω.
 
Top Bottom