Τα φόντα σας για τα φώτα μου

the_carpenter

Μέλος
Περιοχή
Pelion Μt. playground
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Hopefully soon a 990
Καλησπέρα στα παιδιά !

Πρόσφατα σταματησε να δουλευει το ενα εκ των δυο ballast στο αυτοκίνητο (35w-12v) και ειμαι σε αναζητηση καινουριου.
Το ειχα παρει απο αγγλια το kit xenon ,κράτησε 9 χρόνια και προχθες τέζαρε.
Έχει κανείς στο αμάξι του xenon,να μου πει την γνώμη του;

Σκεφτόμουν επίσης και για led λαμπες,δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο αξιοπιστες..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα.
Η πιο οικονομική λύση είναι να αγοράσεις ένα νέο ballast και να τοποθετήσεις στη θέση του παλιού.
Αυτό σε περίπτωση που είσαι ευχαριστημένος με τις υπάρχουσες λάμπες και δεν ζητάς κάτι διαφορετικό.
Εάν το αυτοκίνητό σου έχει canbus και τοποθετήσεις λάμπες LED θα χρειαστείς επιπλέον εξαρτήματα για να μη σου δείχνει βλάβη...
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Η διάρκεια ζωής τους είναι εκεί στα 9-10 χρόνια, κοντά μπορεί να χαλάσει και το άλλο.
Ή πας σε led με ανάλογο κόστος ή παίρνεις καλές αλογόνου και ησυχάζεις.
 

the_carpenter

Μέλος
Περιοχή
Pelion Μt. playground
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Hopefully soon a 990
Καλησπέρα.
Η πιο οικονομική λύση είναι να αγοράσεις ένα νέο ballast και να τοποθετήσεις στη θέση του παλιού.
Αυτό σε περίπτωση που είσαι ευχαριστημένος με τις υπάρχουσες λάμπες και δεν ζητάς κάτι διαφορετικό.
Εάν το αυτοκίνητό σου έχει canbus και τοποθετήσεις λάμπες LED θα χρειαστείς επιπλέον εξαρτήματα για να μη σου δείχνει βλάβη...
Canbus όχι,το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν έχουν την ίδια απόδοση με τα xenon. Σε ευχαριστώ πάντως

Η διάρκεια ζωής τους είναι εκεί στα 9-10 χρόνια, κοντά μπορεί να χαλάσει και το άλλο.
Ή πας σε led με ανάλογο κόστος ή παίρνεις καλές αλογόνου και ησυχάζεις.

Μάλλον θα τα αλλάξω και τα δύο να τελειώνω,σε ευχαριστώ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι στην απόδοση εφόσον είναι 35 watt 12 volt...
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Η διάρκεια ζωής τους είναι εκεί στα 9-10 χρόνια, κοντά μπορεί να χαλάσει και το άλλο.
Ή πας σε led με ανάλογο κόστος ή παίρνεις καλές αλογόνου και ησυχάζεις.
Αλογόνου. Να μην στραβώνεις και τον κόσμο
 
Top Bottom