Τα φόρουμ μας χωρίζουν ή μας ενώνουν;;;

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
Εγώ πάλι έτυχε δυστυχώς να το γνωρίσω εκείνη την μοιραία ημέρα ήπιαμε μαζί με άλλους τον τελευταίο καφέ, δέν μπόρεσα όμως να γράψω τίποτα σε κανένα από τα φόρουμ όπου αναφέρθηκε το θέμα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν στεναχωρήθηκα η λυπηθήκαμε λιγότερο από αυτούς που γράψανε !! Ο καθένας εκφράζεται με τον δικό του τρόπο . Άρα θεωρώ λιγάκι άστοχο το θέμα!! έμαθες ότι έγινε κάτι τέτοιο σε έναν συντροχο ? και γιατί δεν το σήκωσες εσύ το θέμα κ περίμενες απλά να κάνεις μία μικρή επιθεσοανακοινωση !
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Τι σχεση εχει οτι ηταν μελος αλλου φορουμ;ολοι ανθρωποι ειμαστε και ειλικρινα μπροστα στο θανατο ειμαστε ολοι ισοι και αδυναμοι.το οτι δεν εγινε αναφορα προφανως συμβαινει γιατι δεν ειναι και οτι πιο ανετο να γραφεις για κατι τετοιο ποσο μαλλον σε φορουμ....βεβαια και αυτο που γινεται τωρα αναφορα ειναι.παιδια μην ψαχνετε λογο για βαβουρα και να την πουμε ο ενας στον αλλον...δημοκρατικο φορουμ ειναι..οτι νιωθει ο καθενας και οπως νιωθει το εκφραζει..καθε θανατος μοτοσυκλετιστη(και οχι μονο)βαραινει τη καρδια μας γιατι στην τελικη θα μπορουσε να ναι ο καθενας στη θεση του.ολοι μας εστω και για στιγμες βιωνουμε ενα ειδος θρηνου για καθε αδικοχαμενο παιδι που χανεται...
Κουραγιο στους δικους του..και ολοι αδερφια ειμαστε...οχι μονο εδω μεσα αλλα και εκει εξω...δεν μας χωριζει τιποτα...εκτος απο το μυαλο μας...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Εφυγε ενας συντροχος και απ οτι ειπαν αυτοι που τον γνωριζαν αρκετα αγαπητος.

Με τι κουραγια βρηκατε λογο να αρχισετε την γκρινια ρε παλικαρια?Πειτε και σε μενα γιατι απ οταν το μαθα με εχει βαλει λιγακι κατω.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Δεν νομίζω ότι το θέμα που ξεκίνησε ο Νίκος ανέβηκε με σκοπό για να βγει γκρίνια προς τα έξω. ίσως του φάνηκε παράξενο που δεν έγινε αναφορά εδώ ενώ αλλού έγινε . μην ξαναλέμε τα ίδια όμως για τόσο ευαίσθητα θέματα σαν και αυτό
 

Coyote

Μέλος
Όνομα
Τάσος
Μοτό
Varadero C-ABS 2010
έμαθες ότι έγινε κάτι τέτοιο σε έναν συντροχο ? και γιατί δεν το σήκωσες εσύ το θέμα κ περίμενες απλά να κάνεις μία μικρή επιθεσοανακοινωση !
΄Έλα ντε... και εγώ απορώ!
Μόλις τώρα το έμαθα και εγώ, σε ένα άλλο φόρουμ με μότο δεν έχει γίνει καμία αναφορά...
Εύχομαι δύναμη σε αυτούς που τον περίμεναν να γυρίσει για να αντέξουν την απώλεια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κρίμα για το παλλικάρι και μεγάλη θλίψη να φεύγει ένας άνθρωπος και πόσω μάλλον σύντροχος..

Εγώ τώρα το διάβασα καθώς δεν πολυμπαίνω σε άλλα φόρουμ.

Η απορία βέβαια που μου προκαλείται με τον τρόπου που ανοίχτηκε το θέμα είναι η εξής απλη:

Το φόρουμ είμαστε ΕΜΕΙΣ. Δεν είναι ένα ειδησεογραφικό πρακτορείο εδ'ω και δεν υπάρχουν δημοσιογράφοι εντεταλμένοι να ανοίγουν θέματα.

Συνεπώς η απορία μου προς τον συντάκτη του τοπικ εδώ είναι γιατί δεν άνοιξε ο ίδιος το θέμα να μας ενημερώσει εγκαίρως αφού το είχε μάθει και απλά ανοίγει ένα τόπικ επικριτικό?? Τί αλλοπρόσαλλη προσέγγιση είναι αυτή?? Σαν να μπήκε το αφεντικό και να λέει παιδιά δεν κάνετε καλά τη δουλειά σας?!! Είχε αναλάβει κάποιος μια συγκεκριμένη δουλειά και δεν την έκανε??
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φίλοι μου, μη βγάζουμε αβίαστα συμπεράσματα για κανέναν από όσους συμμετέχουν στο παρόν θέμα.

Ο Νίκος boxer έχει μια αξιοπρεπέστατη παρουσία στο forum μέχρι σήμερα. Το συμβάν είναι τόσο τραγικό και γίνεται ακόμη πιο τραγικό όσο κανείς το αναλύει στη σκέψη του. Αυτό από μόνο του δικαιολογεί μια φόρτιση η οποία μπορεί να οδηγήσει σε θυμό, στεναχώρια και όλα τα άσχημα συναισθήματα που μας αγγίζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.

Δικαίως ή αδίκως καλά έκανε και μας τα έψαλε γιατί έπρεπε να το βγάλει από μέσα του όπως το αισθανόταν εκείνη τη στιγμή. Δεν είμαστε ζώα, όλοι έχουμε τις στιγμές μας και μερικά πράγματα πρέπει να τα προσπερνάμε και όχι να τα βάζουμε στο μικροσκόπιο, ειδικά από συναδέλφους που έχουν μια αξιοπρεπέστατη στάση σε βάθος χρόνου. Τα συναισθήματα που παράγει ο θάνατος είναι η αποκορύφωση της ανθρωπιάς, όπως και η γέννηση.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φίλοι μου, μη βγάζουμε αβίαστα συμπεράσματα για κανέναν από όσους συμμετέχουν στο παρόν θέμα.

Ο Νίκος boxer έχει μια αξιοπρεπέστατη παρουσία στο forum μέχρι σήμερα. Το συμβάν είναι τόσο τραγικό και γίνεται ακόμη πιο τραγικό όσο κανείς το αναλύει στη σκέψη του. Αυτό από μόνο του δικαιολογεί μια φόρτιση η οποία μπορεί να οδηγήσει σε θυμό, στεναχώρια και όλα τα άσχημα συναισθήματα που μας αγγίζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.

Δικαίως ή αδίκως καλά έκανε και μας τα έψαλε γιατί έπρεπε να το βγάλει από μέσα του όπως το αισθανόταν εκείνη τη στιγμή. Δεν είμαστε ζώα, όλοι έχουμε τις στιγμές μας και μερικά πράγματα πρέπει να τα προσπερνάμε και όχι να τα βάζουμε στο μικροσκόπιο, ειδικά από συναδέλφους που έχουν μια αξιοπρεπέστατη στάση σε βάθος χρόνου. Τα συναισθήματα που παράγει ο θάνατος είναι η αποκορύφωση της ανθρωπιάς, όπως και η γέννηση.
αυτη την προσεγγιση δεν την ειχα σκεφτει ....ευτυχως που ειμαστε πολλοι και ετσι ρυθμιζομαστε
την θεωρω πολυ ιδιαιτερη και συντασομαι !!!!
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Φίλοι μου, μη βγάζουμε αβίαστα συμπεράσματα για κανέναν από όσους συμμετέχουν στο παρόν θέμα.

Ο Νίκος boxer έχει μια αξιοπρεπέστατη παρουσία στο forum μέχρι σήμερα. Το συμβάν είναι τόσο τραγικό και γίνεται ακόμη πιο τραγικό όσο κανείς το αναλύει στη σκέψη του. Αυτό από μόνο του δικαιολογεί μια φόρτιση η οποία μπορεί να οδηγήσει σε θυμό, στεναχώρια και όλα τα άσχημα συναισθήματα που μας αγγίζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.

Δικαίως ή αδίκως καλά έκανε και μας τα έψαλε γιατί έπρεπε να το βγάλει από μέσα του όπως το αισθανόταν εκείνη τη στιγμή. Δεν είμαστε ζώα, όλοι έχουμε τις στιγμές μας και μερικά πράγματα πρέπει να τα προσπερνάμε και όχι να τα βάζουμε στο μικροσκόπιο, ειδικά από συναδέλφους που έχουν μια αξιοπρεπέστατη στάση σε βάθος χρόνου. Τα συναισθήματα που παράγει ο θάνατος είναι η αποκορύφωση της ανθρωπιάς, όπως και η γέννηση.
Σε ότι με αφορά αυτά που έγραψα αναφέρονται στην στάση (να πρέπει να γράφουμε αντίστοιχα σε φόρουμ) και όχι στο πρόσωπο που όσο έχει τύχει να διαβάσω μηνύματα του, συμφωνω μαζί σου.
 
Top Bottom