Τετράποδοι φιλοι......

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δηλαδη, για τα 37 ραμματα, τον "εραψε δυο γυρους" ο γιατρος ετσι;;; :D:D:D:friend:


(Ενας φιλος μου εχει ιδιο σκυλι με αυτο που επαιζε στο εργο The mask με τον Τζιμ Καρεϊ. Καταλαβες ποιο ειναι, γιατι εγω δεν θυμαμαι την ρατσα του. Τα ιδια σκατα κανει και εκεινο. Τον προηγουμενο μηνα, πηδηξε την μεσοτοιχια του σπιτιου του, και πηγε να φαει το φαγητο του "γειτονα" σκυλου, ενα ροντβαϊλερ:eek:!!! Ηταν τυχερο που ηταν στην αυλη, το αφεντικο του ροντβαϊλερ. Η μαλακια ομως, μυαλο δεν βαζει..... Οποτε βλεπει το αλλο να τρωει, λυσσαει να ξαναπηδηξει την μαντρα, να παει εκει:hungover:!!! Την μαντρα την υψωσε ο Κωστας ενα μετρο:p, οποτε μενει με την ορεξη, και το.... κορμι του στη θεση του:D)!
Με ροτβαιλερ....παλεύει και το καραβοσκυλο!
Τζακ ρασελ τεριε.....είναι του φίλου σου
Τεριε λέμε .....ίδια βλακεια κουβαλανε:D
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ο Κοκκινης κ ο Μπατμαν στο κτημα στο χωριο σε δυνατη ποζα,εδω ηθελε φακο σαν του Μαθουσαλα με ζουμ-ξουμ κτλ ...
τι να τραβηξεις με το παλιο-κινητο...
τεσπα κατι εγινε...

 

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
ο Κοκκινης κ ο Μπατμαν

Μπατμαν λενε και τον δικο μου. Καθαροαιμος κεραμιδογατος :D:D






και δε του αρεσουν οι φωτογραφιες :p:p:roflmao::roflmao::roflmao:

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο στους δήμους που βοηθούν, ώστε να γίνει συνείδηση και υποχρέωση να μαζευουμε τις ακαθαρσιες των τετραποδων φίλων μας!






advφον
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Να κάνω μια ερώτηση..
Ένα σκυλάκι το οποίο είναι μαξ 2 ετών και έχει μάθει σε αυλή, όχι μέσα σε σπίτι, συνεπως δεν έχει μάθει βόλτα με λουρί κλπ πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να μάθει σε να μένει μόνιμα διαμέρισμα με την βόλτα του;
Μέσα στο σπίτι όταν και όποτε κάθεται δεν κάνει ζημιές βέβαια.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Να κάνω μια ερώτηση..
Ένα σκυλάκι το οποίο είναι μαξ 2 ετών και έχει μάθει σε αυλή, όχι μέσα σε σπίτι, συνεπως δεν έχει μάθει βόλτα με λουρί κλπ πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να μάθει σε να μένει μόνιμα διαμέρισμα με την βόλτα του;
Μέσα στο σπίτι όταν και όποτε κάθεται δεν κάνει ζημιές βέβαια.
Συνηθως εως την ηλικια των 4 χρονων, συνεχιζουν να μαθαινουν.
Η ρατσα εχει περοσσοτερο σημασια, για την συμβιωση στο σπιτι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να κάνω μια ερώτηση..
Ένα σκυλάκι το οποίο είναι μαξ 2 ετών και έχει μάθει σε αυλή, όχι μέσα σε σπίτι, συνεπως δεν έχει μάθει βόλτα με λουρί κλπ πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να μάθει σε να μένει μόνιμα διαμέρισμα με την βόλτα του;
Μέσα στο σπίτι όταν και όποτε κάθεται δεν κάνει ζημιές βέβαια.
Τα ζώα θέλουν αγάπη και φροντίδα....
Τα υπόλοιπα είναι θέμα εκπαίδευσης και όλα γινονται!
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Να κάνω μια ερώτηση..
Ένα σκυλάκι το οποίο είναι μαξ 2 ετών και έχει μάθει σε αυλή, όχι μέσα σε σπίτι, συνεπως δεν έχει μάθει βόλτα με λουρί κλπ πόσο εύκολο η δύσκολο είναι να μάθει σε να μένει μόνιμα διαμέρισμα με την βόλτα του;
Μέσα στο σπίτι όταν και όποτε κάθεται δεν κάνει ζημιές βέβαια.
Όλα είναι θέμα χρόνου, αγάπης και υπομονής..! Οι αγαπημένοι μας φίλοι ακόμα κι αν έχουν ένα οικόπεδο 10 στρέμματα για να μένουν, πρέπει να βγαίνουν βόλτα δύο φορές την ημέρα τουλάχιστον για πολλούς λόγους.. Ένα απλό παράδειγμα για να κατανοήσουμε το παραπάνω είμαστε εμείς οι ίδιοι. Είτε μένουμε σε διαμέρισμα των 40 τ.μ είτε σε μία μονοκατοικία των 150 τ.μ έχουμε την ίδια ανάγκη να βγούμε έξω απο τους τοίχους, έτσι και τα φιλαράκια μας πρέπει να βγουν. Να μυρίσουν, να ουρήσουν, να αφοδεύσουν εκτός του χώρου του οποίου περνάνε μεγάλο χρόνο μέσα στην μέρα! Φίλε μου θα συνηθήσει πολύ γρήγορα την νέα κατάσταση και θα ανυπομονεί να βγει την βόλτα του!
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Απλά το θέμα μου είναι μην πάθει ας πούμε "κατάθλιψη" η κάνει πολλές ζημιές.
Η υπόθεση έχεις ως εξής.
Στο προηγούμενο μαγαζί που δούλευα ήταν να πάρω ένα σκυλάκι μιας πελάτισσας μιας και είχε 6-7 για δωσιμο που τα είχε στη αυλή της περίπου ενός έτους όλα.
(μιλάμε για τρελό έρωτα με το συγκεκριμένο σκυλάκι).
Αλλά τελευταία στιγμή το άφησα γιατί απολύθηκα και είχα άλλες προτεραιότητες.
Τώρα βέβαια έχουν στρώσει τα πράγματα και το σκέφτομαι πάλι σοβαρά..
Απλως επειδή το σκυλάκι δεν είναι μαθημενο με λουράκι κλπ αφού τρυγιρνουσε μόνο στην αυλή σκέφτομαι μήπως το "βασανίσω".
Μου είπε βέβαια ότι οπότε το είχαν βάλει μέσα στο σπίτι (το βάλανε όταν είχε περίοδο επειδή ήταν θηλυκό για να το απομακρύνουν απτα αλλα) ήταν κιουρια και δεν έκανε ζημιές..
Απτήν άλλη σκέφτομαι μήπως είναι αργά για να μάθει να ζει και με τον παπαγαλο μου..
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Απλά το θέμα μου είναι μην πάθει ας πούμε "κατάθλιψη" η κάνει πολλές ζημιές.
Η υπόθεση έχεις ως εξής.
Στο προηγούμενο μαγαζί που δούλευα ήταν να πάρω ένα σκυλάκι μιας πελάτισσας μιας και είχε 6-7 για δωσιμο που τα είχε στη αυλή της περίπου ενός έτους όλα.
(μιλάμε για τρελό έρωτα με το συγκεκριμένο σκυλάκι).
Αλλά τελευταία στιγμή το άφησα γιατί απολύθηκα και είχα άλλες προτεραιότητες.
Τώρα βέβαια έχουν στρώσει τα πράγματα και το σκέφτομαι πάλι σοβαρά..
Απλως επειδή το σκυλάκι δεν είναι μαθημενο με λουράκι κλπ αφού τρυγιρνουσε μόνο στην αυλή σκέφτομαι μήπως το "βασανίσω".
Μου είπε βέβαια ότι οπότε το είχαν βάλει μέσα στο σπίτι (το βάλανε όταν είχε περίοδο επειδή ήταν θηλυκό για να το απομακρύνουν απτα αλλα) ήταν κιουρια και δεν έκανε ζημιές..
Απτήν άλλη σκέφτομαι μήπως είναι αργά για να μάθει να ζει και με τον παπαγαλο μου..
go for it και μην φοβασαι τιποτα.απλα θελει λιγο ασχολια τον πρωτο καιρο να βρειτε τα ορια και τις συνηθειες σας...
 
Top Bottom