Τετράποδοι φιλοι......

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Απλά το θέμα μου είναι μην πάθει ας πούμε "κατάθλιψη" η κάνει πολλές ζημιές.
Η υπόθεση έχεις ως εξής.
Στο προηγούμενο μαγαζί που δούλευα ήταν να πάρω ένα σκυλάκι μιας πελάτισσας μιας και είχε 6-7 για δωσιμο που τα είχε στη αυλή της περίπου ενός έτους όλα.
(μιλάμε για τρελό έρωτα με το συγκεκριμένο σκυλάκι).
Αλλά τελευταία στιγμή το άφησα γιατί απολύθηκα και είχα άλλες προτεραιότητες.
Τώρα βέβαια έχουν στρώσει τα πράγματα και το σκέφτομαι πάλι σοβαρά..
Απλως επειδή το σκυλάκι δεν είναι μαθημενο με λουράκι κλπ αφού τρυγιρνουσε μόνο στην αυλή σκέφτομαι μήπως το "βασανίσω".
Μου είπε βέβαια ότι οπότε το είχαν βάλει μέσα στο σπίτι (το βάλανε όταν είχε περίοδο επειδή ήταν θηλυκό για να το απομακρύνουν απτα αλλα) ήταν κιουρια και δεν έκανε ζημιές..
Απτήν άλλη σκέφτομαι μήπως είναι αργά για να μάθει να ζει και με τον παπαγαλο μου..
Δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα να μείνει πλέον μαζί σου, αντιθέτως φαίνεται απο τώρα πόσο πολύ το αγαπάς! Το καλύτερο όμως που έχεις να κάνεις είναι να συμβουλευτείς έναν ειδικό κυρίως για την <<γνωριμία>> του με τον παπαγάλο σου!! Στα σκυλάκια αρέσει να είναι μέλη μιας αγέλης, έτσι είναι για αυτά η οικογένεια και θέλουν να ξέρουν την θέση τους μέσα σε αυτήν, την οποία καλό είναι να τους την ορίζουμε εμείς που τα φροντίζουμε!! Κάνε το και θα νοιώσεις πραγματικά πολύ όμορφα!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ούτε ο ίδιος δεν πιστεύει το μεζέ που του έφερα :p



Sent from my iPhone using Tapatalk
Έπρεπε να δεις και τη μούρη του άλλου, έξω από το μαγαζί, όταν του έδωσα την μπριζόλα! ;)

Σεντ φρομ Ténéré phone
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Παιδιά σήμερα υιοθετήσαμε τελικά μια πανέμορφη γατούλα 5 μηνών.
Βέβαια έχει πατήσει 2-3 κλανιτσες και τα κακά της μυρίζουν πολύ.
Τι πρέπει να προσέξω;
Μου δώσανε μια ξηρά τροφή και της έβαλα και εγώ γουισκας που τρώει μόνο την γουισκας τελικά.
Φωτογραφίες από αύριο!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παιδιά σήμερα υιοθετήσαμε τελικά έναν πανέμορφο γατουλη 5 μηνών.
Βέβαια έχει πατήσει 2-3 κλανιτσες και τα κακά της μυρίζουν πολύ.
Τι πρέπει να προσέξω;
Μου δώσανε μια ξηρά τροφή και της έβαλα και εγώ γουισκας που τρώει μόνο την γουισκας τελικά.
Φωτογραφίες από αύριο!! :D
Πήγαινε στον κτηνίατρο να το τσεκάρεις και να σου πει τι πρέπει να το ταΐζεις, αν πρόκειται να το κρατήσεις μέσα στο σπιτι.
Θα σου πει και ο ειδικός @elgatto....βεβαια:D
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Να λοιπον η Ζιζελ! (Ετσι την ονομασε η κοπελα που την ειχε βρει με το αδερφακι της στο δρομο)
Οσο αφορα τις πορδιτσες της λογικα ηταν απτο αγχος και το στρες της αλλαγης σπιτιου διοτι κρατησαν μονο την πρωτη μερα..





 

Mak-Mak

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Honda Varadero, BMW F650gs maDrakar
Η Μπήλιω.. Προσπαθεί να με πείσει να την παίρνω μαζί στις βόλτες...


Εκείνη τη μέρα ο ταχυδρόμος στάθηκε άτυχος... κρίμα και ήταν καλός...
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
πάντως αν κρίνω απο τα σκυλιά που έχετε σπίτια σας, στο 99% των περιπτώσεων την επιλογή σκύλου την έχει κάνει γυναίκα......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πάντως αν κρίνω απο τα σκυλιά που έχετε σπίτια σας, στο 99% των περιπτώσεων την επιλογή σκύλου την έχει κάνει γυναίκα......
Πώς το κατάλαβες Αυτό??
Ενδιαφέρον παρατήρηση
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
Πώς το κατάλαβες Αυτό??
Ενδιαφέρον παρατήρηση
αμα είναι "γλυκούλικα" έχει μπλέξει γυναίκα μέσα :yew:

υγ.... στη δουλειά δε φαίνονται όλες οι φωτό οπότε υπάρχει και σοβαρή πιθανότητα λάθους στην εκτίμηση
 
Top Bottom