Τετράποδοι φιλοι......

surikenjim

Μέλος
Περιοχή
Ν.ΚΟΣΜΟΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
kawasaki KLX250S
Κώστα λυπάμαι, πάντα η ώρα του αποχωρισμού είναι η χειρότερη στιγμή. Είναι μέλος της οικογένειας μας, όπως και να το κάνουμε:(
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λυπαμαι Κωστη και Ελενη.
Κι εμεις μετα τον Mickey και απο γατες την Lizzy, ειπαμε τερμα.
Δεν θα υπαρξουν αλλα σαν κι αυτα.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Δυστυχώς πονάει η απώλεια....
Ζώα σου λένε, αλλά αν δεν ζήσεις μερικά χρόνια με ένα ζώο, δεν καταλαβαίνεις την ομορφιά της συμβίωσης.
Κώστα σκέψου πως έζησε καλά κι ευτυχισμένο.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Βρεθηκε σε σπιτι συστηματικου κακοποιητη ζωων. Ο "κυριος" εχει 2 σπιτια και μαζευει ζωα ...αλογα,κατσικια,κοτες,σκυλια. Τα δενει και τα αφηνει να λοιμοκτονουν μεχρι να πεθανουν.
Ο κουταβος ειναι υγιεστατος ,4μηνων και θα φτασει 25 με 30 κιλα. Τον εχω σπιτι μου και κάνουμε μια προσπαθεια υιοθεσιας. Τα παει τελεια με αλλα σκυλια και με γατια. Θα δωθει με ολα τα απαραίτητα χαρτια. Χθες τσιπαριστηκε,αποπαρασιτωθηκε και εκανε γενικο καθαρισμα.


Ξερω οτι η αγγελια ειναι ασχετη με το φορουμ γιαυτο αν ενοχλει να σβηστει χωρις καμια παρεξηγηση. Ευχαριστω.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Βρεθηκε σε σπιτι συστηματικου κακοποιητη ζωων. Ο "κυριος" εχει 2 σπιτια και μαζευει ζωα ...αλογα,κατσικια,κοτες,σκυλια. Τα δενει και τα αφηνει να λοιμοκτονουν μεχρι να πεθανουν.
Ο κουταβος ειναι υγιεστατος ,4μηνων και θα φτασει 25 με 30 κιλα. Τον εχω σπιτι μου και κάνουμε μια προσπαθεια υιοθεσιας. Τα παει τελεια με αλλα σλυλια και με γατια. Θα δωθει με ολα τα απαραίτητα χαρτια. Χθες τσιπαριστηκε,αποπαρασιτωθηκε και εκανε γενικο καθαρισμα.


Ξερω οτι η αγγελια ειναι ασχετη με το φορουμ γιαυτο αν ενοχλει να σβηστει χωρις καμια παρεξηγηση. Ευχαριστω.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Το πέτυχα κάπου στο φεης.
Κούκλος είναι και μπράβο σου!
Πιστεύω ότι θα βρει το κατάλληλο σπίτι.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βρεθηκε σε σπιτι συστηματικου κακοποιητη ζωων. Ο "κυριος" εχει 2 σπιτια και μαζευει ζωα ...αλογα,κατσικια,κοτες,σκυλια. Τα δενει και τα αφηνει να λοιμοκτονουν μεχρι να πεθανουν.
Ο κουταβος ειναι υγιεστατος ,4μηνων και θα φτασει 25 με 30 κιλα. Τον εχω σπιτι μου και κάνουμε μια προσπαθεια υιοθεσιας. Τα παει τελεια με αλλα σκυλια και με γατια. Θα δωθει με ολα τα απαραίτητα χαρτια. Χθες τσιπαριστηκε,αποπαρασιτωθηκε και εκανε γενικο καθαρισμα.


Ξερω οτι η αγγελια ειναι ασχετη με το φορουμ γιαυτο αν ενοχλει να σβηστει χωρις καμια παρεξηγηση. Ευχαριστω.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ωραια φατσουλα!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Βρεθηκε σε σπιτι συστηματικου κακοποιητη ζωων. Ο "κυριος" εχει 2 σπιτια και μαζευει ζωα ...αλογα,κατσικια,κοτες,σκυλια. Τα δενει και τα αφηνει να λοιμοκτονουν μεχρι να πεθανουν.
Ο κουταβος ειναι υγιεστατος ,4μηνων και θα φτασει 25 με 30 κιλα. Τον εχω σπιτι μου και κάνουμε μια προσπαθεια υιοθεσιας. Τα παει τελεια με αλλα σκυλια και με γατια. Θα δωθει με ολα τα απαραίτητα χαρτια. Χθες τσιπαριστηκε,αποπαρασιτωθηκε και εκανε γενικο καθαρισμα.


Ξερω οτι η αγγελια ειναι ασχετη με το φορουμ γιαυτο αν ενοχλει να σβηστει χωρις καμια παρεξηγηση. Ευχαριστω.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Κούκλος είναι...!
Τουλάχιστον μπράβο για το ενδιαφέρον σου... :ok:
Εύχομαι να βρει γρήγορα το σπιτικό που του αξίζει...!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
2 μαμάδες από την Σκόπελο μας έφεραν και τα μικρά!!!
Τις ταισαμε 5 ημέρες


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Από την ημέρα που θυμάμαι τη ζωή μου, στην οικογένεια είχαμε πάντα σκύλο.
Το να μεγαλώνεις με σκύλο, με τα θετικά, αρνητικά και τις όλες ευθύνες, το συνέχισα και στο δικό μου σπιτικό.
Εμαθα στα παιδιά μου πως πρέπει να συμπεριφερονται και πόσο υπεύθυνοι πρέπει να είναι με τα ζώα.
Ακόμα και η απώλεια ενός ζώου, προετοιμάζει ένα παιδι στην ιδέα του θανατου.

Σημερα "έφυγε" το μοναδικό μικρόσωμο ζωντανό που είχα ποτέ, αλλά με την μεγαλύτερη ψυχή.
Γεννημένος ναυτικός, είχε γυρίσει όλες τις ελληνικές θάλασσες... Μέχρι τα μανταρια από τα πανιά τραβούσε.

Μου "στοίχισε" τόσο πολύ.... Το θέμα σκύλος έκλεισε για εμένα προσωπικά


Καλό ταξίδι καραβοσκυλο



Advphone....
Έχω κάπου διαβάσει ότι ο ερχομός και σκοπός του φίλου μας (σκύλου, γάτας) γίνεται ώστε να δίνει ανιδιοτελή αγάπη και χαρά στο μέγιστο βαθμό καθημερινά.
Σκεφτείτε το, μέχρι και οι ζημιές που -μπορεί να- κάνουν, μόνο χαρά και γέλιο φέρνουν.
Γιαυτό τον λόγο δυστυχώς ζουν λιγότερο από τους ανθρώπους. Έτσι έγραψε κάποιος και εννοείται δεν είναι επιστημονική εξήγηση, αλλά εμένα μου κάνει.

Κωστή να ζήσετε να τον θυμάστε..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
King of the castle.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βαρύδι



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Οι ναυτικοί έχουν συνήθως παπαγάλο η μαϊμού στον ώμο...
Τα έχω στο βαπόρι αυτά...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πεζοπορικές ανησυχίες.


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Η λούνα (όχι δική μου) αλλά στην παρέα.
μυλοκοπι έψαχνε δροσιά και τα παιδιά ανέλαβαν!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom