Τζουμέρκα - Πίνδος - Χωριά Ασπροπόταμου 28-30/05/21

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τόσους μήνες λυσσαξατε για την κλεισούρα και τον κορωνα.
Τώρα ελευθερωθηκατε και δεν ψοφησατε..... Οπότε πίσω από τον Αντώνη και οπου βγει.

Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω, αλλά έχω κανένα δίμηνο ανταποδοτικά.
Θα μου κάψει την χοντρή και θα μου σπάσει τον Γκάντι... Λέει.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τόσους μήνες λυσσαξατε για την κλεισούρα και τον κορωνα.
Τώρα ελευθερωθηκατε και δεν ψοφησατε..... Οπότε πίσω από τον Αντώνη και οπου βγει.

Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω, αλλά έχω κανένα δίμηνο ανταποδοτικά.
Θα μου κάψει την χοντρή και θα μου σπάσει τον Γκάντι... Λέει.
Δεν της ειπες οτι ειναι carbon ε?
:laugh::laugh:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τόσους μήνες λυσσαξατε για την κλεισούρα και τον κορωνα.
Τώρα ελευθερωθηκατε και δεν ψοφησατε..... Οπότε πίσω από τον Αντώνη και οπου βγει.

Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω, αλλά έχω κανένα δίμηνο ανταποδοτικά.
Θα μου κάψει την χοντρή και θα μου σπάσει τον Γκάντι... Λέει.
Πες τα χρυσοστομε..
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Τόσους μήνες λυσσαξατε για την κλεισούρα και τον κορωνα.
Τώρα ελευθερωθηκατε και δεν ψοφησατε..... Οπότε πίσω από τον Αντώνη και οπου βγει.

Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω, αλλά έχω κανένα δίμηνο ανταποδοτικά.
Θα μου κάψει την χοντρή και θα μου σπάσει τον Γκάντι... Λέει.
Πές τα ρε Κώστα, άλλοι να έχουν ανταποδοτικά (και εγώ στην ομάδα των ανταποδοτικών, σιγά μην ξέφευγα) και να μην μπορούν να πάνε και άλλοι να το σκέφτονται..
Συγγνώμη για το σπαμ αλλά δεν συγκρατήθηκα.
Τέτοια τρομερή βολτάρα καιρό είχα να δω !

Καλή ΒΟΛΤΑΡΑ εύχομαι ολόψυχα στους τυχερούς που θα πάτε και βγάλτε πολλές φωτό, βίντεο να συνταξιδέψουμε και μεις μαζί σας.
 

tsp

Μέλος
Όνομα
Θωμάς
Μοτό
701
Nα προτείνω και μια εναλλακτική από Κυψέλη μέχρι Καταρράκτη-Άγναντα που περνά πιό ψηλά από τον κεντρικό ,περιλαμβάνει 6 χλμ βατό ανοιχτό χωματόδρομο και είναι πιό σύντομος από την άσφαλτο
 

Attachments

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Επιτέλους κατέληξα στην διαδρομή που θα με βγάλει στην Ελάτη (ελπίζω). Ξεκινάω Παρασκευή πρωί από Αγρίνιο και ανεβαίνω προς Ορεινό Βάλτο . Ματσούκι/Μπαμπαλιό/ Ποδαγορά/ Νέο Χαλκιόπουλο /Θύαμος /Πατιόπουλο/Πέτρα/Γιαννιώτη/Σκουληκαριά/Πηγή/Ασφακερό/Αστροχώρι/Μηλιές/Συκιά/Αργιθέα/Μουζάκι... Το κομμάτι Σκουληκαριά-Πηγή φαίνεται οτι είναι χωματόδρομος ,αλλά έμαθα ότι έχει στρωθεί πλέον...Κάπταιν δεν αφήνεις τα Άγραφα να δοκιμάσουμε την τύχη μας απο εδώ; Πήρα καλές συστάσεις για την διάδρομη...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επιτέλους κατέληξα στην διαδρομή που θα με βγάλει στην Ελάτη (ελπίζω). Ξεκινάω Παρασκευή πρωί από Αγρίνιο και ανεβαίνω προς Ορεινό Βάλτο . Ματσούκι/Μπαμπαλιό/ Ποδαγορά/ Νέο Χαλκιόπουλο /Θύαμος /Πατιόπουλο/Πέτρα/Γιαννιώτη/Σκουληκαριά/Πηγή/Ασφακερό/Αστροχώρι/Μηλιές/Συκιά/Αργιθέα/Μουζάκι... Το κομμάτι Σκουληκαριά-Πηγή φαίνεται οτι είναι χωματόδρομος ,αλλά έμαθα ότι έχει στρωθεί πλέον...Κάπταιν δεν αφήνεις τα Άγραφα να δοκιμάσουμε την τύχη μας απο εδώ; Πήρα καλές συστάσεις για την διάδρομη...
Κάτσε να το βάλω στο εργαλείο να δω.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
We love garmin...

τεσπα, στα σοβαρά ζητήματα.

Για τα λουτρά στο Πόζαρ μου έχουν πει τα καλύτερα.

Του Σμοκόβου λένε κάτι; Το σκεφτόμουν για Παρασκευή στο προς τα πάνω.
Η διαδρομή από φουρνα/ρεντινα/ σμοκοβο πάντως τα σπάει...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Επειδή με ρώτησε κάποιος με πμ να απαντήσω και εδώ.

Σε περίπτωση που κάποιος δεν είναι εξοικειωμένος ή δεν τον βολεύουν τα μπλιμπλίκια gps, tracks, routes κλπ ένας εύκολος τρόπος να παρακολουθεί την διαδρομή είναι να γράψει σε ένα κομμάτι χαρτί τα χωριά που περνάμε κάθε μέρα με την σειρά. Το βάζει πάνω στο tank bag και ξέροντας από έρχεται και που πάει είναι πιο δύσκολο να χαθεί. Δοκιμασμένη μέθοδος από εποχές χωρίς gps
Αυτό το λέω για την περίπτωση που κάποιος για τον οποιονδήποτε λόγο βρεθεί μόνος του. Θα φροντίσουμε να ανταλλάξουμε και τηλέφωνα για μην ψαχνόμαστε.

Επίσης ο Aldebaran είχε κάνει ένα ωραίο κόλπο στην φωτογραφική βόλτα στην Πελοπόννησο όπου μέσω google maps στο κινητό βλέπαμε ο ένας την θέση του άλλου. Απλά θέλει να έχεις δεδομένα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και να έχει σήμα το τηλέφωνο εκεί πάνω, δεν πιάνουν όλες οι εταιρείες, σε μερικά σημεία δεν έπιανε κάτι παραπάνω από απλό 2G


Επίσης τώρα που το θυμήθηκα, μερικά τηλέφωνα δεν θα βγάλουν την ημέρα με το στίγμα ενεργοποιημένο, κάντε μια δοκιμή πριν το βουνό, πιο σημαντικό είναι να υπάρχει μπαταρία αν γίνει στραβή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επίσης ο Aldebaran είχε κάνει ένα ωραίο κόλπο στην φωτογραφική βόλτα στην Πελοπόννησο όπου μέσω google maps στο κινητό βλέπαμε ο ένας την θέση του άλλου. Απλά θέλει να έχεις δεδομένα.
Ειναι πολύ εύκολο, γίνεται μέσω Google Maps, ανοίγεις την εφαρμογή, πάνω δεξιά κλικαρεις το προφίλ και σου ανοίγει την παρακάτω καρτέλα που κάνεις κοινοποίηση τοποθεσίας.





Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Σπαμαρω ελαφρώς το νήμα της βόλτας για να πω ότι θα ξεκινήσω Παρασκευή πρωί για Ελάτη, μέσω Ιτέα - Θέρμο - Καρπενήσι - Αγραφα Μουζάκι.

Όποιος θέλει κανονίζουμε να πάμε παρέα. Έχει λίγα χλμ πατημένο χώμα πριν + μετά τα Αγραφα αλλά όχι τίποτα τραγικό.... νομίζω...

Αν έρθω (θα ξέρω μεσοβδόμαδα) και το κάνεις, μπορώ να σε περιμένω Ναύπακτο ή Θέρμο να συνεχίσουμε μαζί.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Σπαμαρω ελαφρώς το νήμα της βόλτας για να πω ότι θα ξεκινήσω Παρασκευή πρωί για Ελάτη, μέσω Ιτέα - Θέρμο - Καρπενήσι - Αγραφα Μουζάκι.

Όποιος θέλει κανονίζουμε να πάμε παρέα. Έχει λίγα χλμ πατημένο χώμα πριν + μετά τα Αγραφα αλλά όχι τίποτα τραγικό.... νομίζω...

spam on ...

Ενδιαφέρον διαδρομή Γιάννη,

Το Σάββατο θα είμαι και εγώ στους δρόμους με την Χιονάτη για την πρώτη μεγάλη δοκιμή της και έιχα σκοπό να πάω προς Ελάτη thenos να παραδώσω κάτι και να γυρίσω το βραδάκι σπίτι ...

Αν το χωμάτινο κομμάτι θα είναι μόνο πριν και μετά τα Άγραφα ίσως το δοκιμάσω ...

Παρασκευή βραδάκι θα σε πάρω ένα τηλ να μου πεις :)



spam off.



Καλή βόλτα να έχετε όλοι σας :friendship::friendship::friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
spam on ...

Ενδιαφέρον διαδρομή Γιάννη,

Το Σάββατο θα είμαι και εγώ στους δρόμους με την Χιονάτη για την πρώτη μεγάλη δοκιμή της και έιχα σκοπό να πάω προς Ελάτη thenos να παραδώσω κάτι και να γυρίσω το βραδάκι σπίτι ...

Αν το χωμάτινο κομμάτι θα είναι μόνο πριν και μετά τα Άγραφα ίσως το δοκιμάσω ...

Παρασκευή βραδάκι θα σε πάρω ένα τηλ να μου πεις :)



spam off.



Καλή βόλτα να έχετε όλοι σας :friendship::friendship::friendship:
Σάββατο έλεγα να ακολουθήσω και να προσέχω τους υπόλοιπους (μην τυχών παρεκτραπούν) :p αλλά εάν έρθεις θα περιμένω...;)
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Σάββατο έλεγα να ακολουθήσω και να προσέχω τους υπόλοιπους (μην τυχών παρεκτραπούν) :p αλλά εάν έρθεις θα περιμένω...;)
Όχι να ακολουθήσεις τους άλλους, θα περάσω άλλη μέρα τότε να σε δω :friendship:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom