Τζουμέρκα - Πίνδος - Χωριά Ασπροπόταμου 28-30/05/21

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επίσης.... πάρτε μιά απόφαση. Να ξέρω τι θα πάρω σε αυτή τη βόλτα για να πάω άλλη με το 950 :p
Έλα με το 950...
Θα πάμε παντού και όχι πάνω από 130...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αντώνη δηλώνω παρόν.... Αλλά το Παρασκευή παίζει να μπορώ να φύγω αργά.... Βγάλε πρόγραμμα και θα δω πως θα ακολουθησω
..


Δεν κρατείστε χιλιομετροφαγοιιιιι

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη δηλώνω παρόν.... Αλλά το Παρασκευή παίζει να μπορώ να φύγω αργά.... Βγάλε πρόγραμμα και θα δω πως θα ακολουθησω
..


Δεν κρατείστε χιλιομετροφαγοιιιιι

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ χαίρομαι! Αποστολή και εγώ το πρωί θα ανοίξω το μαγαζί και θα φύγω, με όποιον θα ακολουθήσει, μετά το μεσημέρι.
Οπότε η Παρασκευή θα είναι απλά μετάβαση στο σημείο διανυκτερεύσεις για να ξεκινήσουμε το Σάββατο απευθείας από τα ωραία.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Παιδιά αν μαζεύεστε παρεάκι για χώμα οργανωθείτε και ίσως μπορέσουμε να ταιριάξουμε στις διανυκτερεύσεις.

Αλλά το πρόγραμμα που έχω εγώ στο μυαλό μου βγαίνει αρκετά σιδερόκωλο με πολύ χιλιόμετρο και ώρες στη σέλα, είναι για κάργα στερημένους o_O:p:laugh:

thenos σίγουρα θα χρειαστούμε τα φώτα σου, μαζεύω ήδη ερωτήσεις :laugh:
Θέλουμε χιλιόμετρο...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το παρακολουθώ. Αν ειμαι Αθηνα θα ερθω!
Ωραια.
Να έχουμε και ένα δικηγόρο στην παρέα. :p
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αντώνη δηλώνω παρόν.... Αλλά το Παρασκευή παίζει να μπορώ να φύγω αργά.... Βγάλε πρόγραμμα και θα δω πως θα ακολουθησω
..


Δεν κρατείστε χιλιομετροφαγοιιιιι

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καί εγώ για αργά θα είμαι
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ωραια.
Να έχουμε και ένα δικηγόρο στην παρέα. :p
Χαχα! Παιδια απο δικηγορικά οτι θέλετε μου λέτε...
Ευθύνη αναλαμβάνει ο gsmaniac που μου έδωσε την αδεια ασκήσεως επαγγέλματος..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το βλέπω ζεστά

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φώτο από το μηχανάκι σου αλλιώς κηρύσσω γενική επιστράτευση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Φώτο από το μηχανάκι σου αλλιώς κυρυσω γενική επιστράτευση.
Για τέλος Μαϊου δεν ξέρει ούτε αυτός ακόμα :laugh::roflmao::roflmao:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ας περασει με το καλό το trophy , να φυγει η πρωτη Δευτέρα αντε και τρίτη, να ξεκινήσουμε μετά το ψηστίρι
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλημέρα, καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία και δύναμη.

Ας γράψω λίγο το γενικό πλάνο που έχω στο μυαλό μου ώστε να μπορεί να γίνει μια κουβέντα σχετικά με την διαδρομή, να ακούσουμε προτάσεις σχετικά με σημεία που αξίζει να βάλουμε ή να μην βάλουμε, ιδέες για σημεία διανυκτέρευσης και γενικά να έχει μια ιδέα όποιος σκέφτεται να ακολουθήσει.

Όπως είπαμε πιο πάνω αναχώρηση θα γίνει μετά το μεσημέρι της Παρασκευής 28/05, καιρού επιτρέποντος.
Διαδικαστική μετάβαση μέχρι το σημείο πρώτης διανυκτέρευσης, σε σκηνάκια ή ξενώνα, κάπου στην ευρύτερη περιοχή Πύλης-Ελάτης Τρικάλων. Βέβαια αν θέλουμε βαβούρα μένουμε και Τρίκαλα το βράδυ και ξεκινάμε από εκεί το πρωί.

Σάββατο ξεκινάμε προς Μεσοχώρα, Βουλγαρέλι, Πράμαντα, Μονή Κηπίνας?? Καλαρίτες, πέρασμα Μπάρου, Χαλίκι, Ανήλιο, Μέτσοβο.
Μέχρι εδώ και ανάλογα πως θα διαμορφωθεί η τελική διαδρομή, μπορούμε να μείνουμε ή Μέτσοβο ή να πάμε μέχρι Βοβούσα στο καταφύγιο.

Ένας πρόχειρος χάρτης που έφτιαξα έβγαζε μέχρι Βοβούσα καμιά 300αρια χιλιόμετρα 7+ ώρες οδήγησης. Δεν το λες εύκολο, θέλει συντονισμένο γκρουπάκι και λίγες στάσεις. Είπαμε το πλάνο απευθύνεται σε πεινασμένους για χιλιόμετρα :p:laugh:

Κυριακή, ανεβαίνουμε για Σμίξη, Δίστρατο, από εκεί κατεβαίνουμε προς Μακρινό, Ελατοχώρι, Λίμνη Αώου, Μέτσοβο και πάμε προς χωριά Ασπροποτάμου, Καλομοίρα, Καστανιά, Κρανιά, Ιερός Ναός Τίμιου Σταυρού Δολιανών, Χρυσομιλιά, Ελάτη, Πύλη, και επιστροφή προς εθνική για Αθήνα.
Ο κύκλος μέχρι Πύλη είναι πάλι κάπου στο 300αρι, το σύνολο μέχρι Αθήνα 650χλμ, επιστροφή δηλαδή Κυριακή αργά.

Πρόχειρος χάρτης Κυριακής: Vovousa to Athene

Αυτά σαν μια πρώτη ιδέα και το μελετάμε ;):cool:
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

Μέλος
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Μοτό
ADV350 - 23
Καλημέρα, καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία και δύναμη.

Ας γράψω λίγο το γενικό πλάνο που έχω στο μυαλό μου ώστε να μπορεί να γίνει μια κουβέντα σχετικά με την διαδρομή, να ακούσουμε προτάσεις σχετικά με σημεία που αξίζει να βάλουμε ή να μην βάλουμε, ιδέες για σημεία διανυκτέρευσης και γενικά να έχει μια ιδέα όποιος σκέφτεται να ακολουθήσει.

Όπως είπαμε πιο πάνω αναχώρηση θα γίνει μετά το μεσημέρι της Παρασκευής 28/05, καιρού επιτρέποντος.
Διαδικαστική μετάβαση μέχρι το σημείο πρώτης διανυκτέρευσης, σε σκηνάκια ή ξενώνα, κάπου στην ευρύτερη περιοχή Πύλης-Ελάτης Τρικάλων. Βέβαια αν θέλουμε βαβούρα μένουμε και Τρίκαλα το βράδυ και ξεκινάμε από εκεί το πρωί.

Σάββατο ξεκινάμε προς Μεσοχώρα, Βουλγαρέλι, Πράμαντα, Μονή Κηπίνας?? Καλαρίτες, πέρασμα Μπάρου, Χαλίκι, Ανήλιο, Μέτσοβο.
Μέχρι εδώ και ανάλογα πως θα διαμορφωθεί η τελική διαδρομή, μπορούμε να μείνουμε ή Μέτσοβο ή να πάμε μέχρι Βοβούσα στο καταφύγιο.

Ένας πρόχειρος χάρτης που έφτιαξα έβγαζε μέχρι Βοβούσα καμιά 300αρια χιλιόμετρα 7+ ώρες οδήγησης. Δεν το λες εύκολο, θέλει συντονισμένο γκρουπάκι και λίγες στάσεις. Είπαμε το πλάνο απευθύνεται σε πεινασμένους για χιλιόμετρα :p:laugh:

Κυριακή, ανεβαίνουμε για Σμίξη, Δίστρατο, από εκεί κατεβαίνουμε προς Μακρινό, Ελατοχώρι, Λίμνη Αώου, Μέτσοβο και πάμε προς χωριά Ασπροποτάμου, Καλομοίρα, Καστανιά, Κρανιά, Ιερός Ναός Τίμιου Σταυρού Δολιανών, Χρυσομιλιά, Ελάτη, Πύλη, και επιστροφή προς εθνική για Αθήνα.
Ο κύκλος μέχρι Πύλη είναι πάλι κάπου στο 300αρι, το σύνολο μέχρι Αθήνα 650χλμ, επιστροφή δηλαδή Κυριακή αργά.

Πρόχειρος χάρτης Κυριακής: Vovousa to Athene

Αυτά σαν μια πρώτη ιδέα και το μελετάμε ;):cool:
για το καταφυγιο στη Βοβουσα μηπως πρεπει να επικοινωνησουμε και να κλεισουμε?
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom