Τζουμέρκα - Πίνδος - Χωριά Ασπροπόταμου 28-30/05/21

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
για το καταφυγιο στη Βοβουσα μηπως πρεπει να επικοινωνησουμε και να κλεισουμε?
Οσοι θέλετε κρεβάτι, καλό είναι να υπάρχει κράτηση
Οι σκηνές δεν χρειάζονται

Πριν 2 χρόνια μας κοιμησε όλους μέσα, λόγω καταιγίδας, είναι ωραίος τύπος ο υπεύθυνος.
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

Μέλος
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Μοτό
ADV350 - 23
Οσοι θέλετε κρεβάτι, καλό είναι να υπάρχει κράτηση
Οι σκηνές δεν χρειάζονται

Πριν 2 χρόνια μας κοιμησε όλους μέσα, λόγω καταιγίδας, είναι ωραίος τύπος ο υπεύθ
Τοτε ειχα κοιμηθει εξω στη καταιγιδα , με σκηνη.Αναμνηση ανεκτιμιτη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Στην μονή κηπινας ,τα κλειδιά τα έχουν στο καφενείο που είναι εκεί κοντά.
Αν δεν έχει πάει άλλος πρέπει να τα πάρετε από κει,μην νομίζετε ότι φάγατε πόρτα.
Αξίζει την επίσκεψη,παρότι δεν είμαι φαν του είδους,είναι κάτι ιδιαίτερο αυτό.
Πράμαντα φαγητό στον μπουτζα ;)
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Στην μονή κηπινας ,τα κλειδιά τα έχουν στο καφενείο που είναι εκεί κοντά.
Αν δεν έχει πάει άλλος πρέπει να τα πάρετε από κει,μην νομίζετε ότι φάγατε πόρτα.
Αξίζει την επίσκεψη,παρότι δεν είμαι φαν του είδους,είναι κάτι ιδιαίτερο αυτό.
Πράμαντα φαγητό στον μπουτζα ;)
εχει κ κρεβατια μεσα, αρα θα μπορουσε καποιος να μεινει εκει το βραδυ
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Στην μονή κηπινας ,τα κλειδιά τα έχουν στο καφενείο που είναι εκεί κοντά.
Αν δεν έχει πάει άλλος πρέπει να τα πάρετε από κει,μην νομίζετε ότι φάγατε πόρτα.
Αξίζει την επίσκεψη,παρότι δεν είμαι φαν του είδους,είναι κάτι ιδιαίτερο αυτό.
Πράμαντα φαγητό στον μπουτζα ;)
Το καφενειο μαλλον εχει κλεισει.Την τελευταια φορα τα πηρα απο την αστυνομια στα Πραμαντα.
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Καλημέρα, καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία και δύναμη.

Ας γράψω λίγο το γενικό πλάνο που έχω στο μυαλό μου ώστε να μπορεί να γίνει μια κουβέντα σχετικά με την διαδρομή, να ακούσουμε προτάσεις σχετικά με σημεία που αξίζει να βάλουμε ή να μην βάλουμε, ιδέες για σημεία διανυκτέρευσης και γενικά να έχει μια ιδέα όποιος σκέφτεται να ακολουθήσει.

Όπως είπαμε πιο πάνω αναχώρηση θα γίνει μετά το μεσημέρι της Παρασκευής 28/05, καιρού επιτρέποντος.
Διαδικαστική μετάβαση μέχρι το σημείο πρώτης διανυκτέρευσης, σε σκηνάκια ή ξενώνα, κάπου στην ευρύτερη περιοχή Πύλης-Ελάτης Τρικάλων. Βέβαια αν θέλουμε βαβούρα μένουμε και Τρίκαλα το βράδυ και ξεκινάμε από εκεί το πρωί.

Σάββατο ξεκινάμε προς Μεσοχώρα, Βουλγαρέλι, Πράμαντα, Μονή Κηπίνας?? Καλαρίτες, πέρασμα Μπάρου, Χαλίκι, Ανήλιο, Μέτσοβο.
Μέχρι εδώ και ανάλογα πως θα διαμορφωθεί η τελική διαδρομή, μπορούμε να μείνουμε ή Μέτσοβο ή να πάμε μέχρι Βοβούσα στο καταφύγιο.

Ένας πρόχειρος χάρτης που έφτιαξα έβγαζε μέχρι Βοβούσα καμιά 300αρια χιλιόμετρα 7+ ώρες οδήγησης. Δεν το λες εύκολο, θέλει συντονισμένο γκρουπάκι και λίγες στάσεις. Είπαμε το πλάνο απευθύνεται σε πεινασμένους για χιλιόμετρα :p:laugh:

Κυριακή, ανεβαίνουμε για Σμίξη, Δίστρατο, από εκεί κατεβαίνουμε προς Μακρινό, Ελατοχώρι, Λίμνη Αώου, Μέτσοβο και πάμε προς χωριά Ασπροποτάμου, Καλομοίρα, Καστανιά, Κρανιά, Ιερός Ναός Τίμιου Σταυρού Δολιανών, Χρυσομιλιά, Ελάτη, Πύλη, και επιστροφή προς εθνική για Αθήνα.
Ο κύκλος μέχρι Πύλη είναι πάλι κάπου στο 300αρι, το σύνολο μέχρι Αθήνα 650χλμ, επιστροφή δηλαδή Κυριακή αργά.

Πρόχειρος χάρτης Κυριακής: Vovousa to Athene

Αυτά σαν μια πρώτη ιδέα και το μελετάμε ;):cool:

Ωραίο πρόγραμμα....σφιχτό με χλμ όπως μου αρέσει....όπως είπα το παρακολουθώ ζεστά...
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Επειδή δεν έχω καταλάβει καλά, θα έχει και χώμα η βόλτα?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επειδή δεν έχω καταλάβει καλά, θα έχει και χώμα η βόλτα?
Δεν απαντούν τα λαμόγια, να κάνω και εγώ προγράμματα εκδρομών, αυτοί είναι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επειδή δεν έχω καταλάβει καλά, θα έχει και χώμα η βόλτα?
Αν συμφωνεί η παρέα ναι.
Το Σάββατο το πρωί στο φεύγα εώς την Γκροπα...
Και μετά συνέχεια προς Μεσοχώρα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Καλημέρα, καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία και δύναμη.

Ας γράψω λίγο το γενικό πλάνο που έχω στο μυαλό μου ώστε να μπορεί να γίνει μια κουβέντα σχετικά με την διαδρομή, να ακούσουμε προτάσεις σχετικά με σημεία που αξίζει να βάλουμε ή να μην βάλουμε, ιδέες για σημεία διανυκτέρευσης και γενικά να έχει μια ιδέα όποιος σκέφτεται να ακολουθήσει.

Όπως είπαμε πιο πάνω αναχώρηση θα γίνει μετά το μεσημέρι της Παρασκευής 28/05, καιρού επιτρέποντος.
Διαδικαστική μετάβαση μέχρι το σημείο πρώτης διανυκτέρευσης, σε σκηνάκια ή ξενώνα, κάπου στην ευρύτερη περιοχή Πύλης-Ελάτης Τρικάλων. Βέβαια αν θέλουμε βαβούρα μένουμε και Τρίκαλα το βράδυ και ξεκινάμε από εκεί το πρωί.

Σάββατο ξεκινάμε προς Μεσοχώρα, Βουλγαρέλι, Πράμαντα, Μονή Κηπίνας?? Καλαρίτες, πέρασμα Μπάρου, Χαλίκι, Ανήλιο, Μέτσοβο.
Μέχρι εδώ και ανάλογα πως θα διαμορφωθεί η τελική διαδρομή, μπορούμε να μείνουμε ή Μέτσοβο ή να πάμε μέχρι Βοβούσα στο καταφύγιο.

Ένας πρόχειρος χάρτης που έφτιαξα έβγαζε μέχρι Βοβούσα καμιά 300αρια χιλιόμετρα 7+ ώρες οδήγησης. Δεν το λες εύκολο, θέλει συντονισμένο γκρουπάκι και λίγες στάσεις. Είπαμε το πλάνο απευθύνεται σε πεινασμένους για χιλιόμετρα :p:laugh:

Κυριακή, ανεβαίνουμε για Σμίξη, Δίστρατο, από εκεί κατεβαίνουμε προς Μακρινό, Ελατοχώρι, Λίμνη Αώου, Μέτσοβο και πάμε προς χωριά Ασπροποτάμου, Καλομοίρα, Καστανιά, Κρανιά, Ιερός Ναός Τίμιου Σταυρού Δολιανών, Χρυσομιλιά, Ελάτη, Πύλη, και επιστροφή προς εθνική για Αθήνα.
Ο κύκλος μέχρι Πύλη είναι πάλι κάπου στο 300αρι, το σύνολο μέχρι Αθήνα 650χλμ, επιστροφή δηλαδή Κυριακή αργά.

Πρόχειρος χάρτης Κυριακής: Vovousa to Athene

Αυτά σαν μια πρώτη ιδέα και το μελετάμε ;):cool:
Το βλέπω ζεστά.
Με street μότο έρχομαι, η θα πατήσετε και χώμα πέρα από ομαλό χωματόδρομο ?
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το βλέπω ζεστά.
Με street μότο έρχομαι, η θα πατήσετε και χώμα πέρα από ομαλό χωματόδρομο ?
Εδώ απ ότι καταλαβαίνω παιζει να μην μας δει ουτε σκόνη, τσάμπα έβαλα το 70/30 λάστιχο, επίτηδες το κάνουν.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom