Τζουμέρκα - Πίνδος - Χωριά Ασπροπόταμου 28-30/05/21

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι Αποστόλη, δεν βγαίνουν τα χιλιόμετρα διαφορετικά.
Καλύτερα.... Γιατί ότι θα μπλέκαμε θα ταν το μονο σίγουρο

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Συμμετέχω με πολύ όρεξη "Ο Στερημένος". Ασφάλτινη και σκηνάκι. Μάλλον θα ξεκινήσω από Παρασκευή πρωί για ασφάλτινη χαβαλέ περιήγηση μέχρι το σημείο διανυκτέρευσης. Βοβούσα στο καταφύγιο είναι ωραία για κάμπινγ ή στο καταφύγιο αλλά πάρτε ρούχα. Δίνεικαι φαγητό εκεί. Έχει και στη Βοβούσα φαί.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Υπόψην την Παρασκευή 2:00 κλείνω το μαγαζί, 2:15 μπορώ να πατήσω μίζα. Γιατί να πάει τελείως χαμένη η μέρα; Επεσε μια ιδέα για λουτρά Σμοκόβου, το μελετάω.

Για την ώρα περιμένω το Garmin να κάνει ενημέρωση χαρτών, 8,8GB αρχείο 5μιση ώρες estimated time!!! Τι στα κομμάτια όλο τον πλανήτη θα κατεβάσει o_O
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εννοείς πρώτη διανυκτέρευση λ. Σμοκ?
Όχι, εννοώ αντί να φτάσουμε διαδικαστικά μέχρι Ελάτη να βάζαμε κάνα ενδιαφέρον χιλιόμετρο στο ενδιάμεσο.

Για παράδειγμα, Λουτρά Σμοκόβου, Σαραντάπορο, και δυτικά της λίμνης Πλαστήρα για Μουζάκι, Ελάτη

Δεν ξέρω αν το κομμάτι από Λουτρά μέχρι Σαραντάπορο αν είναι χώμα;
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Με βάζεις σε σκέψεις. Καλές εννοείται. :)
Αλλά Σαραντάπορο το GMaps μου το βγάζει Δυτικά του Ολύμπου. Προφανώς θα εννοείς κάπου αλλού.
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Αντώνη το βλέπω χώμα. Σε πάει από πάνω Κέδρο, Παλιούρι, Καλλίφωνο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εάν εννοείτε την παρακάτω διαδρομή είναι όλη άσφαλτος χωρίς να ξέρω όμως αν περνάει στο 100% μιας και έχουν γίνει αρκετές ζημιές λόγω Ιανού.


" Άμα περισσεύουν βίδες ξαναλύσε το μοτέρ σου..."
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εάν εννοείτε την παρακάτω διαδρομή είναι όλη άσφαλτος χωρίς να ξέρω όμως αν περνάει στο 100% μιας και έχουν γίνει αρκετές ζημιές λόγω Ιανού.


" Άμα περισσεύουν βίδες ξαναλύσε το μοτέρ σου..."
Ξέχασα ότι θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε και αυτά που άφησε ο Ιανός.

Θενο εγώ έλεγα μήπως περνάει από Λουτρά, Μολόχα, Σαραντάπορο, αλλά μάλλον είναι χώμα.
Δεν ξέρω από Φουρνά αν υπάρχει άσφαλτος που να βγάζει νότια της λίμνης Πλαστήρα, απλά αρχίζει και μεγαλώνει ο κύκλος για απόγευμα Παρασκευής
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Εάν εννοείτε την παρακάτω διαδρομή είναι όλη άσφαλτος χωρίς να ξέρω όμως αν περνάει στο 100% μιας και έχουν γίνει αρκετές ζημιές λόγω Ιανού.


" Άμα περισσεύουν βίδες ξαναλύσε το μοτέρ σου..."
Συμβουλευτείτε κάποιο άλλο χάρτη, αυτός είναι λάθος!
Χωριό Kallifono δεν υπάρχει, πόσο μάλλον εκεί που το δείχνει, εκεί είναι η Απιδιά (το χωριό μου).
Το Καλλιφώνιο είναι χωριό που βρίσκεται μεταξύ Κέδρου και Καλλίθηρου, πάνω στο δρόμο που χάραξες.
Άσφαλτος είναι και μέσω Απιδιάς, Μολόχας - Σαραντάπορο, με ίσως κανένα χιλιόμετρο χαλικοστρωμένο έτοιμο πριν την ασφαλτόστρωση.
Όμως δε βρίσκω το λόγο να βρεθείς στο Σαραντάπορο !....
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη την Κυριακή τι εχει το πρόγραμμα;;στο περίπου λεμε τώρα
Κοίταζα χάρτες σήμερα. Ανάλογα που θα μείνουμε το βράδυ σημείο εκκίνησης θα είναι το Μέτσοβο ή Βοβούσα.
Σμίξη
Πάδες
Ίσως παράκαμψη μέχρι Κόνιτσα
Και πίσω για Παλαιοσέλλι
Βρυσοχώρι
Τσεπέλοβο
Φραγκάδες
Λίμνη Αώου
Κορυδαλλός
Μεγάλη Κεράσια
Μόνη Δολιανών
Δέση
Περτούλι
Πύλη
Και εθνική για επιστροφή

Να δω δύο λεπτομέρειες ακόμα, να το φτιάξω και σε αρχείο και θα ενημερώσω το πρώτο ποστ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ξέχασα ότι θα έχουμε να αντιμετωπίσουμε και αυτά που άφησε ο Ιανός.

Θενο εγώ έλεγα μήπως περνάει από Λουτρά, Μολόχα, Σαραντάπορο, αλλά μάλλον είναι χώμα.
Δεν ξέρω από Φουρνά αν υπάρχει άσφαλτος που να βγάζει νότια της λίμνης Πλαστήρα, απλά αρχίζει και μεγαλώνει ο κύκλος για απόγευμα Παρασκευής
Από Φουρνά πας προς Ρεντίνα , λουτρά Σμοκόβου , Κέδρο απο άσφαλτο.
Επίσης μία ωραία εναλλακτική είναι στην Λαμία να πάτε προς Καρπενήσι , ανεβαίνετε προς Βελούχι Χ.Κ και κατεβαίνετε προς Αγία Τριάδα , λουτρά Σμοκόβου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συμβουλευτείτε κάποιο άλλο χάρτη, αυτός είναι λάθος!
Χωριό Kallifono δεν υπάρχει, πόσο μάλλον εκεί που το δείχνει, εκεί είναι η Απιδιά (το χωριό μου).
Το Καλλιφώνιο είναι χωριό που βρίσκεται μεταξύ Κέδρου και Καλλίθηρου, πάνω στο δρόμο που χάραξες.
Άσφαλτος είναι και μέσω Απιδιάς, Μολόχας - Σαραντάπορο, με ίσως κανένα χιλιόμετρο χαλικοστρωμένο έτοιμο πριν την ασφαλτόστρωση.
Όμως δε βρίσκω το λόγο να βρεθείς στο Σαραντάπορο !....
Μια χαρά είναι ο χάρτης.
Προφανώς δεν το έβγαλε λόγω μεγένθυσης.
Και φυσικά δεν υπάρχει λόγος να βρεθείς στο Σαραντάπορο.


" Άμα περισσεύουν βίδες ξαναλύσε το μοτέρ σου..."
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μια χαρά είναι ο χάρτης.
Προφανώς δεν το έβγαλε λόγω μεγένθυσης.
Και φυσικά δεν υπάρχει λόγος να βρεθείς στο Σαραντάπορο.


" Άμα περισσεύουν βίδες ξαναλύσε το μοτέρ σου..."
Δηλαδή εγώ είμαι από το Kallifono;
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom