Τζόγος, πάνω κάτω, σε πίσω ανάρτηση 640

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ρε παίδες το παρακάτω είναι συμβατό με το ρουλεμάν που είναι δυσεύρετο;;

Αυτά είναι Swingarm bearing kits. Δηλαδή τα ρουλέμάν της έδρασης του ψαλιδιού. το εν λόγω περίεργο ρουλεμάν είναι στο μοχλικό εκεί που εδράζεται το αμορτισέρ και δεν υπάρχει σε Aftermarket. Κάποιες πατέντες απο άλλα έχουν κάνει ανα τον κόσμο αλλά όχι κάτι ιδιαίτερα σωστό απ όσο έψαξα.

Ο κωδικός του ρουλεμάν είναι αυτός 54203083050 , εχει σταματήσει η διάθεση απο την KTM τώρα αν κάπου στο κόσμο το βρει κάποιος stock δε ξέρω... Εγώ και να το βρισκα δεν το πλήρωνα 60 και 70€ τη στιγμή που βρωμάει ο τόπος απο ανταλλακτικά για LC4!! Ψαλίδι ολόκληρο πήρα με μοχλικό επάνω με 30 ή 40€ δε θυμάμαι!

Δηλαδή αν σκεφτεί κάποιος πως κυκλοφορησαν χιλιάδες LC4 και μεταξύ τους (enduro,Adventure, motard, duke) έχουν 90% συμβατότητα αν το δικό σου είναι διαλυμένο το ρουλεμάν, απο κάποιο Motard Που βόλταρε στην άσφαλτο χωρίς ταλαιπωρία του χώματος και τη βρψμιά θα βρείς ένα μοχλικό με 20-30€, θα το αναζωογονήσεις και θα το έχεις για άλλα 15 χρόνια.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πλάκα πλάκα να το βάλω στο πρόγραμμα για το καλοκαίρι καλά να είμαστε....
Μάλιστα ίσως πρέπει να τσεκαρω (& αλλάξω) όλα τα ρουλεμάν, γιατί μ' αυτά που εχω δει στη μηχανή.....
 
Top Bottom