Την βοηθεια σας για αγορα ktm adv.950/990

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
Καλημέρα.
Είμαι σε αναζήτηση ktm adv κ ψάχνομαι λίγο στο car.ιδανικα θα προτιμούσα το 990 λόγω του ότι είναι επόμενη γενιά και επειδή τα αυτοκόλλητα του 950 είναι ξεπερασμένα κ θα πρέπει να τα αλλάξω αν πάρω 950.Τώρα για το καρμπυλατερ η ιντζεκτσιον βλέπω οι απόψεις διαφέρουν. Ήθελα να δείτε κάποιες αγγελίες και να μου πείτε τη γνώμη σας. Στο 990 μου το δίνει πολύ χαμηλά σε τιμή αλλά έχει μια ιδιαιτερότητα που με φοβιζει:το κοντέρ λέει 47000 χλμ εκείνος αναφέρει 71000 κ μου είπε ότι είχε πάρει υγρασία κ το είχε αλλάξει.οπως καταλάβενεται με βάζει σε σκέψεις μήπως έχει τσεκάρει η μηχανή.


Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως τη γνώμη σας.κατι μπορεί να δει το μάτι σας που τα δικά μου δεν βλέπουν.κυριως ήθελα τις απόψεις για το μηχανάκι με το θέμα με κοντέρ.
Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
έχω αλλάξει κοντερ λόγω υγρασίας και δεν πειράχθηκαν τα χιλιόμετρα μιας και αποθηκεύονται στον εγκεφαλο (adv '10)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Παιδες καλημερα!!! Επειδή οι αγοραπωλησίες έχουν καταργηθει και τα link είναι έμμεση πώληση θα σας παρακαλούσα να τα αφαιρέσετε και να τα βάλετε στην σελίδα του advride στο fb ή να μιλήσετε με π.μ ! Ευχαριστώ
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
@ansakellariou

εχεις π.μ. με το λινκ ....
για το μηχανακι του κωστα @Chester24
Ευχαριστώ Γιώργη και Άκη!! Αμεση προμήθεια Θα έχετε λέμε χαχαχ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
Ευχαριστω κυριοι για την ανταποκριση. Πειτε και σεις τη γνωμη σας, πανω σε αυτο που ακουω οτι ειναι απαγορευτικο το μηχανακι για μεσα στη πολη. Ρωταω, γιατι καλως η κακως ταξιδια δεν θα κανω τα επομενα χρονια (εχουμε ενα μωρακι 1 ετους) , οποτε η χρηση που θα κανω της μηχανης θα ειναι αυτη ενος scooter, δηλαδη σπιτι δουλεια σπιτι, με καποιες εξορμησεις στο βουνο καποια Σαββατα. Απλα μου ελειψε η αισθηση της μηχανης και γιαυτο σκεφτομαι να προβω σε αλλαγη του beverly με το ktm. Θελει οντως πολυ ζεσταμα, και με το αναψε σβησε θα εχει θεμα? Μηπως το 950 ειναι πιο φιλικο σε αυτα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Κανένα χιλιάρι φίλε μου δεν είναι για την πόλη . Δεν φτιάχτηκε Γι αυτό . Αν θες να το πάρεις κρατά και το μπεβερλι γιατί θα το μετανοιωσεις σύντομα .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
αμαρτια να παρεις τετοιο μηχανακι για πολη.
και ειδικα οποιαδηποτε μεγαλη μηχανη 600cc και πανω,ειναι βασανο για καθημερινη μετακινηση.
θα σε κουρασει,θα σε ταλαιπορησει,θα σηχτηρισεις και γενικα θα σχηματισεις μια πολυ ασχημη εικονα για ενα πολυ αξιολογο μηχανακι.
καλυτερα να το ξανασκεφτεις.
και αν εχεις και μπεβερλυ,πραγματικα η λογικη λεει οτι δεν υπαρχει λογος να κανεις μια τετοια κινηση.
αλλα η τελικη αποφαση θα ναι δικη σου.

τα παραπανω αποτελουν προσωπικη αποψη βγαλμενη απο προσωπικη εμπειρια με ενα tuono 1000cc που σε καποια φαση η χρηση του περιοριστικε μονο σε καθημερινες χαζομετακινησεις μεσα στην πολη.

σκεψου σε καποια φαση ξενερωνα που επρεπε να το παρω να παω καπου εντος πολης πχ για μια δουλεια ή ενα καφε...

και επειδη λές σου ελειψε η αισθηση της μηχανης,δες καλυτερα για κατι μικροτερο και πιο μανιτζεβελο μεχρι 650cc
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Συμφωνώ και εγώ. ΔΕΝ κάνει το μηχανάκι για καθημερινή χρήση, εκτός και αν μιλάμε για λίγα χλμ χωρίς πήξιμο, και πάλι με αρκετούς αστερίσκους. Άσε που οι φθορές και τα έξοδα από την καθημερινή χρήση θα υπερκαλύψουν αρκετά γρήγορα τα χρήματα που θα πάρεις από το beverly...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή η κουβέντα πήγε εκτός ΚΤΜ.... Θα πω την δική μου καθημερινή συμβίωση εδώ και 10 χρόνια με μηχανή 1200 και καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη.
Δεν συχτηρησα ποτέ και με έσωσε από άσχημες καταστάσεις που μόνο στην πόλη συναντάμε.
Δεν έβρασε ποτέ και πολλές φορές με ενοχλούν τα beverly ανάμεσα στα αυτοκίνητα, λόγω ότι δεν περνάνε πάνω από καθρεφτες.
Εάν θέλεις λοιπόν μια μεγάλη μηχανή για πόλη, αλλά και να κάνεις ότι άλλο θέλεις με αυτή, πάρε ένα gs.... Δεν είναι τυχαίο που έχει γεμίσει η Αθήνα από δαύτα και όλοι κοροϊδεύουν ότι είναι για καφέ. :p
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Επειδή η κουβέντα πήγε εκτός ΚΤΜ.... Θα πω την δική μου καθημερινή συμβίωση εδώ και 10 χρόνια με μηχανή 1200 και καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη.
Δεν συχτηρησα ποτέ και με έσωσε από άσχημες καταστάσεις που μόνο στην πόλη συναντάμε.
Δεν έβρασε ποτέ και πολλές φορές με ενοχλούν τα beverly ανάμεσα στα αυτοκίνητα, λόγω ότι δεν περνάνε πάνω από καθρεφτες.
Εάν θέλεις λοιπόν μια μεγάλη μηχανή για πόλη, αλλά και να κάνεις ότι άλλο θέλεις με αυτή, πάρε ένα gs.... Δεν είναι τυχαίο που έχει γεμίσει η Αθήνα από δαύτα και όλοι κοροϊδεύουν ότι είναι για καφέ. :p
Καλά μην τρελαθούμε κιολας
Δεν γέμισε Γι αυτό η Αθήνα και το ξέρεις ποκυ καλά
Γιαυτον το λόγο γέμισε παπάκια
Παλιοχοντακια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Εάν θέλεις λοιπόν μια μεγάλη μηχανή για πόλη, αλλά και να κάνεις ότι άλλο θέλεις με αυτή, πάρε ένα gs.... Δεν είναι τυχαίο που έχει γεμίσει η Αθήνα από δαύτα και όλοι κοροϊδεύουν ότι είναι για καφέ. :p
Οτι ειπε ο απο πανω. Απλα να ειναι το αεροψυκτο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά μην τρελαθούμε κιολας
Δεν γέμισε Γι αυτό η Αθήνα και το ξέρεις ποκυ καλά
Γιαυτον το λόγο γέμισε παπάκια
Παλιοχοντακια


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα gs έχει καθημερινά το κέντρο της Αθήνας!!!
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα gs έχει καθημερινά το κέντρο της Αθήνας!!!
Ναι το ξέρω στην Αθήνα μεγάλωσα και το έχω δει
Αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος και πάλι
Και cayenne είχε γέμιση κάποτε η Αθήνα όχι όμως επιδει βόλευαν στο παρκάρισμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
παιδια ειχα gs 1200 adv πριν 3 χρονια και ηταν το καθημερινο μεσο μετακινησης μου και δεν αγανακτισα ποτε. απλα τοτε εκανα και ταξιδια με τη γυναικα μου. Για να το λετε ολοι,καποιο δικιο θα εχετε. Απο κει και περα οντως τα χλμ θα ειναι λιγα (μενω σε νησι βλεπετε) με λιγες εξορμησεις στο βουνο, η οταν η δουλεια το απαιτειθ εκτος εδρας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι το ξέρω στην Αθήνα μεγάλωσα και το έχω δει
Αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος και πάλι
Και cayenne είχε γέμιση κάποτε η Αθήνα όχι όμως επιδει βόλευαν στο παρκάρισμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.
Είναι μανιτζεβελη η μπετονιέρα στην κίνηση.
Κόβει το τιμόνι, χαμηλο κέντρο βάρους, ήπια λειτουργία, απίστευτα φρένα πανικού.
Μιλαμε πάντα συγκρίνοντας με άλλα μεγάλα 1000ρια.
Δεν θέλει το παλιό σκούτερ ο άνθρωπος..... Και τον καταλαβαίνω.
 

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
το παραδεχομαι οτι ο λογος που θελω να αλλαξω ειναι οτι μου ελλειψε η αισθηση της μηχανης, αλλα κατα τα αλλα σαν το σκουτερ μεσα στη πολη δεν εχει..
 
Top Bottom