Την βοηθεια σας για αγορα ktm adv.950/990

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ο φιλος λεει πτι τα επομενα χρονια δεν προβλεπονται βολτες και ταξιδια.
εσεις τα κανετε τα ταξιδια και τις βολτες σας και ξεχαρμανιαζετε και τα χαιρεστε τα μηχανακια σας μια στο τοσο.

εγω απ αυτη την αποψη εγραψα οτι δεν θα το ευχαρηστηθει και μονο.

επισης ο φιλος μιλαει για 950-990 και οχι gs :p
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.
Είναι μανιτζεβελη η μπετονιέρα στην κίνηση.
Κόβει το τιμόνι, χαμηλο κέντρο βάρους, ήπια λειτουργία, απίστευτα φρένα πανικού.
Μιλαμε πάντα συγκρίνοντας με άλλα μεγάλα 1000ρια.
Δεν θέλει το παλιό σκούτερ ο άνθρωπος..... Και τον καταλαβαίνω.
Εντάξει κι εγώ θα συμφωνήσω ότι είναι το καλητερο μεγάλο για την πόλη
Αλλά δεν είναι Γι αυτό
Δεν συμφέρει
Σαν το παπί δεν έχει
Και άμα θες σε πάω μια με το παπί
Τις άδειες



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ο φιλος λεει πτι τα επομενα χρονια δεν προβλεπονται βολτες και ταξιδια.
εσεις τα κανετε τα ταξιδια και τις βολτες σας και ξεχαρμανιαζετε και τα χαιρεστε τα μηχανακια σας μια στο τοσο.

εγω απ αυτη την αποψη εγραψα οτι δεν θα το ευχαρηστηθει και μονο.

επισης ο φιλος μιλαει για 950-990 και οχι gs :p
Ο φίλος λέει και για κάποιες εξορμήσεις το Σάββατο, οι οποίες μεγαλώνοντας το μωράκι του θα γίνουν περισσότερες.
Τεσπα... Λέμε την γνώμη μας και την εμπειρία μας και αυτός θα κρίνει αν τον βοηθάμε στο τέλος.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
1ον και σημαντικότερο να Ζήσει το νέο μέλος !
Μετά ο καθένας εδω εχει την δικη του οπτική αναλογως πως εχει
μαθει-συνηθισει , τι ηλικια εχει , που κινητε και πολυ σημαντικό ποσο ανετος ειναι οικονομικά...
Δες τα παραπάνω ολα στοιχεία και θα δώσεις μόνος Απάντηση στον εαυτό σου χωρίς να σε παρασύρει η άποψη των αλλων που έχουν άλλα κριτήρια .

Προσωπικά εχω απο τα 16 πάντα μικρό μηχανάκι (100-125cc) για το μποτιλιάρισμα της Αθήνας οπου φυσικά δεν υπάρχει αντίπαλος ( για 1000αρια ποταμοπλοια δεν σχολιαζω καν ) .

Απο την άλλη όποτε παιρνω το 800 η ακομα καλυτερα το 1250αρι η αισθηση και η ασφάλεια που προσφέρουν ειναι απειρως μεγαλύτερη ,
αλλά όχι Φυσικά για καθημερινή μετακίνηση ομόνοια και για ψώνια-δουλειές-αγγαρείες .
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ευχαριστω κυριοι για την ανταποκριση. Πειτε και σεις τη γνωμη σας, πανω σε αυτο που ακουω οτι ειναι απαγορευτικο το μηχανακι για μεσα στη πολη. Ρωταω, γιατι καλως η κακως ταξιδια δεν θα κανω τα επομενα χρονια (εχουμε ενα μωρακι 1 ετους) , οποτε η χρηση που θα κανω της μηχανης θα ειναι αυτη ενος scooter, δηλαδη σπιτι δουλεια σπιτι, με καποιες εξορμησεις στο βουνο καποια Σαββατα. Απλα μου ελειψε η αισθηση της μηχανης και γιαυτο σκεφτομαι να προβω σε αλλαγη του beverly με το ktm. Θελει οντως πολυ ζεσταμα, και με το αναψε σβησε θα εχει θεμα? Μηπως το 950 ειναι πιο φιλικο σε αυτα?
Mε ενα 250αρι εντουρακι και θα περνας αερα στην κινηση, και θα καις ελαχιστα, και θα περνας ολα τα υπολοιπα στο βουνο απο πανω... Γιατι ψαχνεσαι για 1000αρι? Αν θες και τα γκαζια τοτε αλλαζει το θεμα. Αλλα για χρηση σκουτερ και κυριακη βολτα στο βουνο το εντουρακι ειναι μον.....αδικη λυση.
 

ansakellariou

Μέλος
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Ktm990
Παιδες κατ'αρχας ευχαριστω για τις αποψεις, και jeronimo ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Ελαβα υποψιν τις γνωμες σας και κατανοω την οπτικη σας , αλλα μαλλον θα προβω στην αγορα ενος 990, και θα φανει αν θα το μετανοιωσω η οχι. Στηριζομενος στην προηγουμενη εμπειρια μου με το gs adv. το γεγονος οτι μου εχουν λειψει τα γκαζια μιας μηχανης, το οτι θα μπορω να πηγαινω και βουνο, αλλα και το οτι τα χλμ στη πολη θα ειναι μεν καθημερινα αλλα λιγα και χωρις κινηση λογω νησιου, θα προχωρησω και ο Θεος βοηθος.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Παιδες κατ'αρχας ευχαριστω για τις αποψεις, και jeronimo ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Ελαβα υποψιν τις γνωμες σας και κατανοω την οπτικη σας , αλλα μαλλον θα προβω στην αγορα ενος 990, και θα φανει αν θα το μετανοιωσω η οχι. Στηριζομενος στην προηγουμενη εμπειρια μου με το gs adv. το γεγονος οτι μου εχουν λειψει τα γκαζια μιας μηχανης, το οτι θα μπορω να πηγαινω και βουνο, αλλα και το οτι τα χλμ στη πολη θα ειναι μεν καθημερινα αλλα λιγα και χωρις κινηση λογω νησιου, θα προχωρησω και ο Θεος βοηθος.
και καλα θα κανεις γιατι αν δεν το κανεις δε θα μαθεις αν εκανες σωστα η οχι...
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
επισης ναι,αφου μενεις σε νησι,σαφως ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα,οποτε το σηκωνει η περισταση.
απλα λεγοντας πολη μου ηρθε στο μυαλο Αθηνα,Πατρα,Σαλουγκα...τετοια φαση,οπου ειναι λιγο πικρα ειδικα για αυτου του ειδους τα 1000αρια.
δεν προσεξα οτι μιλας για νησι.
οποτε νταξ.
παρτο να ,μη σου μεινει αποθημενο και αμα δε σου κανει το αλλαζεις.
 
Top Bottom