Της Τελευταιας Στιγμης

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο "γερός του μωριά" νιώθει "Αθανάσιος Διάκος", μαζί με "γλυκό Γιώργης" .. - στην τοποθεσία Ναύπλιο
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Αν έχω ρεπό θα ακολουθήσω, δυστυχώς θα το ξέρω τελευταία στιγμή.

Αλλά όχι Ναύπλιο ρε παιδιά, θα νομίζω ότι είμαι πάλι στην δουλειά :laugh::laugh:
Αυτή την εποχή είναι μαγικά τα βουνά κ οι ορεινοί προορισμοί, αλλά ο Κωστής αποφασίζει κ πάνω απ'ολα μετράει η παρέα.
Πιθανότατα είμαι μέσα Πέμπτη ή Παρασκευή
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αυτή την εποχή είναι μαγικά τα βουνά κ οι ορεινοί προορισμοί, αλλά ο Κωστής αποφασίζει κ πάνω απ'ολα μετράει η παρέα.
Πιθανότατα είμαι μέσα Πέμπτη ή Παρασκευή
Εννοείται ότι η παρέα είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας, εξάλλου δεν έχω λόγο που θα πάει η βόλτα αφού δεν ξέρω καν αν θα έρθω
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλησπέρα σε ολους, είμαι οκ για βόλτα την Παρασκευή τελικά.

Θα ήθελα να είμαι σπίτι κατά τις 2 γιατί έχω οικογενειακές υποχρεώσεις που δεν έχει άδεια σε αυτά.

Για να αποφύγουμε την πρωινή κίνηση στην Ελευσινα καλό ειναι να δώσουμε νωρίς ραντεβού.

Επίσης δεν έχω θέμα καθόλου που θα πάμε απλά ήθελα να κάνω και μια βουτιά επί της ευκαιρίας. Θα μπορούσαμε να πάμε μέσω Κιάτου - Κανδύλας προς Αρκαδία, να κατέβουμε από Αχλαδόκαμπο και μετά να επιστρέψουμε από Επίδαυρο.

Ας είναι και πιο μικρή βόλτα προς ορεινή Κορινθία, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Να οδηγήσουμε και να πιούμε τον καφε μας με ηρεμία. Αν έχετε καμμιά διαδρομή στο μυαλό σας σύμφωνα με αυτά που έγραψα παραπάνω πείτε και φύγαμε...

Και αν έχετε περισσότερο χρόνο εννοείται πως συνεχίζετε τη βόλτα και γω βγαίνω μια εθνική και επιστρέφω.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έχω πρόβλημα ργτ, ανέβασε πυρετό ο γιος. Δεν έχει κανένα άλλο σύμπτωμα και τα τεστ εδώ και 3 μέρες βγαίνουν αρνητικά.

Να δω και αύριο πως θα πάει με τον πυρετό και βλέπουμε. Πέρα από covid υπάρχει έξαρση στα σχολεία σε ιώσεις και γρίπη.

(Μια χαρά είναι η διαδρομή Bill, κάτι τέτοιο ειχα στο μυαλό μου)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όλα καλά να πάνε κ εδώ θα είμαστε να πάμε τις βόλτες μας.
Περαστικά του
Καλημέρα, ευτυχώς σήμερα δεν έχει πυρετό και είναι γενικότερα καλά. Είχε πάρα πολλά χρόνια να κάνει πυρετό και μας ανησύχησε.

Αν συνεχίσει έτσι, πάμε τη βόλτα κανονικά αύριο. Οπότε ενημερώνω το απόγευμα-βράδυ και κανονίζουμε ραντεβού κτλ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με τις γρίπες έχουν τρελαθεί τα μικρά. Μας κουβάλησε μία σπίτι η μικρή, εγώ σχεδόν δεν κατάλαβα τίποτα, το κορίτσι έβηχε άσχημα για έναν μήνα.

Περαστικά του.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Καλημέρα, ευτυχώς σήμερα δεν έχει πυρετό και είναι γενικότερα καλά. Είχε πάρα πολλά χρόνια να κάνει πυρετό και μας ανησύχησε.

Αν συνεχίσει έτσι, πάμε τη βόλτα κανονικά αύριο. Οπότε ενημερώνω το απόγευμα-βράδυ και κανονίζουμε ραντεβού κτλ.
Περαστικά στο παιδί Κώστα κι εμένα ο δικός μου (15) από τη Δευτέρα μπούκωμα και από χθες το βράδυ βήχα.
Περίεργο γιατί στο σχολείο φοράει πάντα τη μάσκα του.
Λόγω προωρότητας και ευαισθησίας του στο αναπνευστικό είχαμε ησυχάσει 2 χρόνια με τις μάσκες.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Περαστικά σε όλα τα παιδιά μικρά και μεγαλα. Αυτή η περίοδος πάντα είναι περίεργη.

Εμένα που είναι 14, σήμερα δεν έκανε καθόλου πυρετό, δεν βήχει, δεν έχει μύξες ή κάποιο άλλο σύμπτωμα, βγήκε αρνητικο πάλι το test οπότε καλώς εχόντων των πραγμάτων αύριο έχουμε βόλτα.

Έχω ένα μάθημα 8.30 με 10 το βράδυ οπότε κανονίζουμε πριν ή μετά.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Τι ωρα θα πατε; Αν πατε προς Λουτρακι γυρω στις 1 μπορει να ακολουθήσω , διαφορετικα αλλη φορά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τι ωρα θα πατε; Αν πατε προς Λουτρακι γυρω στις 1 μπορει να ακολουθήσω , διαφορετικα αλλη φορά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κατά τις 1 θα πάρω τον δρόμο της επιστροφής. Αλλά θα κάτσει άλλη βόλτα πιο μεγάλη, έρχονται ασφάλτινες σιδηρόκολες.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Τελικά παιδιά πως το βλέπετε για αύριο?
Αν ακολουθήσουμε την διαδρομή που έβαλα παραπάνω, θα πρέπει το πολύ 9 να φύγουμε από Ισθμό κ να έχουμε μια σβέλτη ροή.
Μπορούμε βέβαια να την τροποποιήσουμε όπως θέλουμε βάση του χρόνου επιστροφής.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πρέπει να αφήσω την μικρή στο σχολείο και μετά ελεύθερος.

Οπότε αν δεν σας προλάβω στην εκκίνηση, γνωρίζοντας την διαδρομή και την/τις στάσεις σας βρίσκω στο πεδίο.
 
Top Bottom