Της Τελευταιας Στιγμης

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προσπάθησα να πάω 2 φορές με 990 την μια έφτυνε βενζίνη και την δεύτερη
δεν δούλευε πριν τις 3000στροφες και μετά τις 5000στροφες (αυτό είχε πολύ πλάκα με συνοδηγό) :)
Φτάσαμε λίγο πριν!
Έβριζε η γυνή τα κατεμ και δεν ανέβηκε ποτέ ξανά :rolleyes:
Για πες το πρόγραμμα σου!
Επειδή το σύμπαν συνουσιάζεται προσπαθώ να το κρατήσω στο μέτρο του δυνατού "χωρίς".


Η λογική, βάση συνήθειας, λέει να φύγω από το σπίτι κατά τις 8 ήρεμα, να πάω στέρνα -παραλιακώς μέχρι το χωριό βελανιδιά που βλέπω ότι είναι κοντά, πάρκινγκ όπου βρίσκεται πιο εύκολα, αλλαγή ρούχων/παπουτσιών και περπάτημα στον φάρο, να χαρώ λίγο την ησυχία, δηλαδή τον αέρα που θα έχει και αύριο.

Βλέπω ότι έχει μια πηγή στο δρόμο (Google ), κάτι ερείπια αρχαίας κατοικίας.

Στην επιστροφή βουτιά όπου βολεψει, αν έχει πολύ αέρα και κύμα τότε επίσκεψη στο απολιθωμένα δάσος που λέει ότι έχει από την άλλη μεριά στα 10 λεπτά με το μηχανάκι και βουτιά στο απάνεμο κομμάτι εκεί. Επιστροφή από την συντομότερη που θα βγάλει το GPS και φαγητό όπου τύχει.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επειδή το σύμπαν συνουσιάζεται προσπαθώ να το κρατήσω στο μέτρο του δυνατού "χωρίς".


Η λογική, βάση συνήθειας, λέει να φύγω από το σπίτι κατά τις 8 ήρεμα, να πάω στέρνα -παραλιακώς μέχρι το χωριό βελανιδιά που βλέπω ότι είναι κοντά, πάρκινγκ όπου βρίσκεται πιο εύκολα, αλλαγή ρούχων/παπουτσιών και περπάτημα στον φάρο, να χαρώ λίγο την ησυχία, δηλαδή τον αέρα που θα έχει και αύριο.

Βλέπω ότι έχει μια πηγή στο δρόμο (Google ), κάτι ερείπια αρχαίας κατοικίας.

Στην επιστροφή βουτιά όπου βολεψει, αν έχει πολύ αέρα και κύμα τότε επίσκεψη στο απολιθωμένα δάσος που λέει ότι έχει από την άλλη μεριά στα 10 λεπτά με το μηχανάκι και βουτιά στο απάνεμο κομμάτι εκεί. Επιστροφή από την συντομότερη που θα βγάλει το GPS και φαγητό όπου τύχει.
Αν έχει πολύ αέρα δώσε μεγάλη προσοχή γιατί έχει γκρέμια, δεν το λες και εύκολο το μονοπάτι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν έχει πολύ αέρα δώσε μεγάλη προσοχή γιατί έχει γκρέμια, δεν το λες και εύκολο το μονοπάτι.
Υποτίθεται ότι αύριο πέφτει ο αέρας. Μόνο από Google το έχω δει, θυμάμαι ο barbadinos μου είπε ότι δεν είναι κάτι τραγικό.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Νομίζω πρεπει να πας νεαπολη Λακωνίας μετα άγιο νικολαο κ μετα κάβο μαλεα , απο μια πεζοπορική διαδρομή ωρών ….μοτοβολτα μεγάλη, μαζι με πεζοπορία κ μετα 1 εβδομάδα αναρρωτική άδεια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Υποτίθεται ότι αύριο πέφτει ο αέρας. Μόνο από Google το έχω δει, θυμάμαι ο barbadinos μου είπε ότι δεν είναι κάτι τραγικό.
Πάνε πολλά χρόνια αλλά θυμάμαι ότι Βελανίδια -Φάρο είναι 8-9 χιλιόμετρα κανά τρίωρο..
Πιο σύντομο και εύκολο-βατό είναι από Αγιο Μύρο καμιά ωρίτσα περίπου....
Το νότιο κομμάτι από Αγ.Ειρήνη δύσκολο μην το επιχειρήσεις.....
Αν το έβαζες την άλλη εβδομάδα μπορεί να σου έκανα παρέα.
Καλά να περάσεις...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Λέω να το δοκιμάσω με ktm τρίτη φορά :thumbsdown:
Είναι και το περπάτημα που με δελεάζει
Είναι και το αγόρι που γελάει
Είναι και το μπάνιο
Πολλά πράγματα μαζί (γουστάρω)
Θα ξέρω σίγουρα το βράδυ ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάνε πολλά χρόνια αλλά θυμάμαι ότι Βελανίδια -Φάρο είναι 8-9 χιλιόμετρα κανά τρίωρο..
Πιο σύντομο και εύκολο-βατό είναι από Αγιο Μύρο καμιά ωρίτσα περίπου....
Το νότιο κομμάτι από Αγ.Ειρήνη δύσκολο μην το επιχειρήσεις.....
Αν το έβαζες την άλλη εβδομάδα μπορεί να σου έκανα παρέα.
Καλά να περάσεις...
Την επόμενη μπορούμε να πάμε Ταίναρο που έχω να πάω χρόνια
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Από Βελανιδιά ξεκινά εύκολος χωματόδρομος μέχρι το εκκλησάκι του Οσίου Θωμά ( έχω κι εκκλησάκι!). Εκεί είναι η πηγή, με τέλειο νεράκι και ξεκινά και το μονοπάτι το οποίο καλά λέει ο kordix, δεν είναι κι εύκολο. Το εκκλησάκι είναι ότι πρέπει και για διανυκτέρευση. Για μπάνιο η περιοχή εκεί γύρω δεν προσφέρεται αν φυσά. Το απολιθωμένο δάσος δεν είναι 10 λεπτά... κοντά στην ώρα είναι... Αν είναι ιδανικός ο καιρός μπορείς να βουτήξεις εκεί κοντά να δείς το "λευκό ναυάγιο". Αλλιώς παίζει Ελαφονήσι και φυσικά η βυθισμένη πολιτεία στο Παυλοπέτρι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το κορίτσι πάντως είπε να κοιμηθώ κάπου εκεί και να πάω με το XR. Το δεύτερο όχι, το πρώτο αν δω τα πολύ δύσκολα το συζητάω.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Το κορίτσι πάντως είπε να κοιμηθώ κάπου εκεί και να πάω με το XR. Το δεύτερο όχι, το πρώτο αν δω τα πολύ δύσκολα το συζητάω.
Ρε συ αμιρου, αυτό το κορίτσι βγαίνει σε αντίτυπα να πάρω κι εγώ ένα ??? :rolleyes:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
LoL

Αυτά καλό είναι να μην γίνονται... Έχει βαρύνει η μικρή και δεν είναι να την σηκώνεις όπως να'ναι. Μέση messy, σίγουρα όχι για το πλάνο το αρχικό...

Το επόμενο έχουμε γάμο.

Να μην το πω.


Το αστείο με όλο αυτό είναι ότι άνοιξα πρώτη φορά τις μαμά βαλίτσες. Εννοείται θέλουν το λάστιχο γιατί κόβεται/λιώνει μόλις το κοιτάξεις. Πόσο αστεία μικρές είναι; Ξέρω, διπλό τοίχωμα για νερό αν ξεμείνεις στην έρημο Γκόμπι αλλά...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν παίζει το σενάριο γιατί αν χάσω τον αγώνα θα στεναχωρηθεί η μικρή.

Απορώ πόσο μεγάλη βλάβη έγινε γιατί ούτε καπάκι τουαλέτας δεν μπορώ να πιάσω...


Εν τω μεταξύ το πρωί έβλεπα όνειρο ότι κατέβαινα κατηφόρες με το μηχανάκι χαλαρός και απορούσα γιατί δεν με λούζει κρύος ιδρώτας και ξύπνησα ευχάριστα, ήταν προφητικό. Να δω ονειροκρίτη :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν παίζει το σενάριο γιατί αν χάσω τον αγώνα θα στεναχωρηθεί η μικρή.

Απορώ πόσο μεγάλη βλάβη έγινε γιατί ούτε καπάκι τουαλέτας δεν μπορώ να πιάσω...


Εν τω μεταξύ το πρωί έβλεπα όνειρο ότι κατέβαινα κατηφόρες με το μηχανάκι χαλαρός και απορούσα γιατί δεν με λούζει κρύος ιδρώτας και ξύπνησα ευχάριστα, ήταν προφητικό. Να δω ονειροκρίτη :p
Εμένα με έχει σώσει....γιατί τα μάρμαρα είναι βαριά

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εμένα με έχει σώσει....γιατί τα μάρμαρα είναι βαριά

+1 ΑΛΛΑ
μαζί με μυοχαλαρωτικό. Για μένα, που έχω ευπάθεια με μέση και αυχενικό, όταν αρχίσω και μαγκώνω, παίρνω 3 Χ Norgesic και 2 Χ xefo rapid και ισιώνω μέσα σε 1-2 μέρες.

Η πλάκα είναι ότι ποτέ δεν με έχει πιάσει η μέση μου όταν κουβαλάω αλλά όταν ξεκουράζομαι, φαίνεται ζητάει ταλαιπωρία ο οργανισμός μου :D
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Είναι κανείς για καφεδάκι αύριο κάπου σχετικά κοντά.
Εντός Αττικής Βοιωτίας π.χ
Έτσι για να γυρίσουν τα λάδια που λέει κ ο Καπτεν.
Άσφαλτο.
Αύριο όχι... αλλά την επόμενη Κυριακή θα έρθουμε κατά κει με τόν Πάνο Eversman ..!!!!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αύριο όχι... αλλά την επόμενη Κυριακή θα έρθουμε κατά κει με τόν Πάνο Eversman ..!!!!
Κ έχω καιρό να σας δω.
Εκτός απροόπτου θα πιούμε καφεδάκι την άλλη.
 
Top Bottom