Της Τελευταιας Στιγμης

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Εγώ πρέπει να αφήσω την μικρή στο σχολείο και μετά ελεύθερος.

Οπότε αν δεν σας προλάβω στην εκκίνηση, γνωρίζοντας την διαδρομή και την/τις στάσεις σας βρίσκω στο πεδίο.
Τι ώρα υπολογίζεις Γιάννη;; να περιμένουμε
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Θα κοιτάξω να είμαι κατά τις 9 στη BP στον Ισθμό και όταν έρθει ο Γιάννης την κάνουμε.

Τα λέμε αύριο
 

zannisvel

Μέλος
Όνομα
Ζαννής
Μοτό
NC750X
Αχ κρίμα... Είχα όλο το πρωινό ελεύθερο. Ελπίζω να περάσατε ωραίa. Ο καιρός ήταν φοβερός για βόλτα.
Τη διαδρομή την έκανα bookmark. :friendship:
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Πολύ ωραία περάσαμε, ιδανικός καιρός, όμορφα καταπράσινα τοπία, από τα 1000+ μέτρα σε λίγα λεπτά στην θάλασσα.
Κώστα, Γιάννη, Γλυκογιώργη :friendship:





 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πολύ ωραία περάσαμε, ιδανικός καιρός, όμορφα καταπράσινα τοπία, από τα 1000+ μέτρα σε λίγα λεπτά στην θάλασσα.
Κώστα, Γιάννη, Γλυκογιώργη :friendship:





Ευχαριστώ πολύ για την παρέα και για την πολύ όμορφη διαδρομή που δεν τη γνώριζα.

Ήταν σουπερ και αναμένεται συνέχεια σε κάτι πιο μεγάλο και χορταστικό.

:friendship:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το εντυπωσιακό σήμερα ήταν ότι περάσαμε από πολλά μέρη γνωστά μόνο από τις πινακίδες που προσπερνάμε πηγαίνοντας αλλού και τελικά κάναμε μεγάλη παράλειψη τόσα χρόνια που δεν στρίψαμε ποτέ και πηγαίναμε στα "σίγουρα".

Μικρή βόλτα αλλά πολύ περιεκτική σε εικόνες και δρόμους.

Δεν θυμάμαι να έχω κάτσει ξανά με σουγκαρ σε τραπέζι, είναι μορφή το αγόρι. Μου λείπει το φίλτρο ώρες ώρες αλλά αυτό που είπες με την άφρικα το κάνω και ο ίδιος με το fazer, που θεωρητικά έχει "τελειώσει" αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ αλλού, αρνούμαι να απομακρύνω από το σπίτι το bandit, ό,τι έμεινε δηλαδή... Είναι μεγάλη παγίδα το συναίσθημα.

Είχα ξεχάσει τον αέρα ηρεμίας που αποπνέει ο kordix. Ζεν μάστερ!

Στην ταβέρνα είχε 1150, 1200 αερόψυκτο, 1200 υδρόψυκτο. Αν μας πετύχαινε ένα 1100 θα ήταν φουλ καρέ των GS (πετύχαμε ένα στο δρόμο).

Πως το καταφέραμε αυτό, μονομάρκα πενφέ η βόλτα.

Μου έκανε εντύπωση (αλλά τελικά είχε δίκιο) το garmin που έλεγε μιάμιση ώρα για το σπίτι από Κόρινθο. Βρε 75 χιλιόμετρα είναι από Αθήνα! Ναι αλλά βάλε κίνηση συν το ότι θέλω ένα 20+ λεπτο για να φτάσω Αττική οδό... Έχω μείνει με την απορία του που είδε σταματημένα αυτοκίνητα στην Ελευσίνα και ήθελε να με βγάλει από την ΕΟ για να κερδίσω χρόνο.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πολύ ωραία περάσαμε, ιδανικός καιρός, όμορφα καταπράσινα τοπία, από τα 1000+ μέτρα σε λίγα λεπτά στην θάλασσα.
Κώστα, Γιάννη, Γλυκογιώργη :friendship:





ριξε ρε και την ''ευλογημενη''....
να την βαλω στο αρχειο....

:secret::friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το εντυπωσιακό σήμερα ήταν ότι περάσαμε από πολλά μέρη γνωστά μόνο από τις πινακίδες που προσπερνάμε πηγαίνοντας αλλού και τελικά κάναμε μεγάλη παράλειψη τόσα χρόνια που δεν στρίψαμε ποτέ και πηγαίναμε στα "σίγουρα".

Μικρή βόλτα αλλά πολύ περιεκτική σε εικόνες και δρόμους.

Δεν θυμάμαι να έχω κάτσει ξανά με σουγκαρ σε τραπέζι, είναι μορφή το αγόρι. Μου λείπει το φίλτρο ώρες ώρες αλλά αυτό που είπες με την άφρικα το κάνω και ο ίδιος με το fazer, που θεωρητικά έχει "τελειώσει" αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ αλλού, αρνούμαι να απομακρύνω από το σπίτι το bandit, ό,τι έμεινε δηλαδή... Είναι μεγάλη παγίδα το συναίσθημα.

Είχα ξεχάσει τον αέρα ηρεμίας που αποπνέει ο kordix. Ζεν μάστερ!

Στην ταβέρνα είχε 1150, 1200 αερόψυκτο, 1200 υδρόψυκτο. Αν μας πετύχαινε ένα 1100 θα ήταν φουλ καρέ των GS (πετύχαμε ένα στο δρόμο).

Πως το καταφέραμε αυτό, μονομάρκα πενφέ η βόλτα.

Μου έκανε εντύπωση (αλλά τελικά είχε δίκιο) το garmin που έλεγε μιάμιση ώρα για το σπίτι από Κόρινθο. Βρε 75 χιλιόμετρα είναι από Αθήνα! Ναι αλλά βάλε κίνηση συν το ότι θέλω ένα 20+ λεπτο για να φτάσω Αττική οδό... Έχω μείνει με την απορία του που είδε σταματημένα αυτοκίνητα στην Ελευσίνα και ήθελε να με βγάλει από την ΕΟ για να κερδίσω χρόνο.
Έτσι όπως τα λέει ο Γιάννης είναι, μικρή βόλτα αλλά πολύ περιεκτική, όμορφη και πραγματική έκπληξη.

Μακάρι να είχα παραπάνω χρόνο να απολαύσω περισσότερο το τσιπουρακι και την κουβέντα καθώς και την επιστροφή από Επίδαυρο. Αλλά ως εκεί το χάρηκα πολύ.

Η επιστροφή ήταν επίσης μια χαρά αλλά δεν μου αρέσει να με πιέζει ο χρόνος. Παρόλα αυτά ήταν οκ.

Είχα πολύ καιρό να βολταρω με το 1150 μου και το χάρηκα σήμερα. Όντως έπαιξε πολύ bmw σήμερα. Επίσης δηλώνω και γω φαν των 140 km/h (δηλαδή 130 πραγματικά ) στην εθνική και ειδικά τώρα με 2 ευρώ το λίτρο είναι η ιδανική ταχύτητα ταξιδιού με χαμηλή ταχύτητα.

Μακάρι κάποια στιγμή να ξαναβρεθούμε στο ίδιο τραπέζι, με άνεση χρονου να πιούμε τις μπύρες μας και να ακούσουμε τις ιστορίες του Γλυκογιωργη να κάνουμε τη πλάκα μας κτλ . Βασίλη πραγματικά μου έφτιαξες τη μέρα με αυτό το κομμάτι, Γιάννη χάρηκα που σε είδα και Γιώργη να σαι καλά εσύ και η αφρικάνα σου.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Ελα γιατι ξεχασαμε τις βολτες της τελευταίας στιγμής....
Αύριο λέμε για Μύλο στα Τριπόταμα να φαμε πέστροφα καπνιστή :inlove:
Ραντεβού για τα όμορφα κ γλήγορα αγόρια στον Ισθμό στην Bp στις 8:30.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να τα πούμε και αυτά


Λίγα χιλιόμετρα αλλά περιεκτικά, η παρέα εξαιρετική, η θερμοκρασία ήταν τόσο όσο αλλά δεν με βλέπω να ξανά βάζω το χειμωνιάτικο μπουφάν, η πέστροφα ελαφριά, το ποτάμι προκλητικό για να βουτήξεις μέσα.

Όπως είπε και ο Βασίλης μεγάλη δουλειά του να κάνεις μία βόλτα με 35 βαθμούς η οποία να κρατάει και κάμποσες ώρες και να γυρίζεις σπίτι σου ξεκούραστος μετά.
 
Top Bottom