Της τελευταίας στιγμής...

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σχεδόν 550χλμ, ωραία ήταν! Η διαδρομή βγήκε όπως την είχα σκεφτεί, σχετικά άνετα.
Δερβενάκια, Αχλαδόκαμπος, Τρίπολη, Σπάρτη, Τουριστικό, Γεωργίτσι και επιστροφή.



Φασολάδα και τζάκι σε χωρίο, αν είχε και λουκάνικο πάει για ορίτζιναλ αστέρι michelin :p:laugh:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Το ταβερνακι στα Πισια λεει? Νομιζω ο Αντωνης κατι ειχε γραψει πριν λιγο καιρο, λεμε να το τιμησουμε αυριο...ενα ειναι, ετσι?
Περιμενοντας τραπεζι στα Πισια (και χωριο και ταβερνα).Πηγαμε απο Οινοφυτα-Πυλη-Βιλια-Πορτο Γερμενο-Ψαθα-Αλεποχωρι και γυρισαμε απο Λουτρακι.
Ωραια μερη, λιγο σταναχωρα στα καμενα, καιρος Ελληνικος και πολλα μηχανακια στο δρομο... :ok:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Φασολάδα και τζάκι σε χωρίο, αν είχε και λουκάνικο πάει για ορίτζιναλ αστέρι michelin :p:laugh:
Για δώσε Ινφο για την φασολάδα..
Που;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Σχεδόν 550χλμ, ωραία ήταν! Η διαδρομή βγήκε όπως την είχα σκεφτεί, σχετικά άνετα.
Δερβενάκια, Αχλαδόκαμπος, Τρίπολη, Σπάρτη, Τουριστικό, Γεωργίτσι και επιστροφή.


Για δώσε Ινφο για την φασολάδα..
Που;
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Για δώσε Ινφο για την φασολάδα..
Που;
Στο Τουριστικό Ταυγέτου




Κάποιες φορές το έχουμε πετύχει και κλειστό βέβαια αλλά τώρα φαίνεται ότι δουλεύει κανονικά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο Τουριστικό Ταυγέτου




Κάποιες φορές το έχουμε πετύχει και κλειστό βέβαια αλλά τώρα φαίνεται ότι δουλεύει κανονικά.
ανεβήκατε Τέμπη Ταϋγέτου?
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
ανεβήκατε Τέμπη Ταϋγέτου?
Με πιάνεις αδιάβαστο τώρα, τα Τέμπη Ταυγέτου δεν τα ξέρω.

Η διαδρομή ήταν αυτή

αφού πρώτα κάναμε μια στάση στα Δερβενάκια για φωτό και μετά για ένα πρώτο καφέ στο Ενόδιον. Από το χωρίο μου, επιστροφή μέσω ΕΟ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με πιάνεις αδιάβαστο τώρα, τα Τέμπη Ταυγέτου δεν τα ξέρω.

Η διαδρομή ήταν αυτή

αφού πρώτα κάναμε μια στάση στα Δερβενάκια για φωτό και μετά για ένα πρώτο καφέ στο Ενόδιον. Από το χωρίο μου, επιστροφή μέσω ΕΟ.
Οκ ..περάσατε τα τούνελ πριν την Αλαγονία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Τι έγινε ρε παιδιά, μετακόμισε η Σπάρτη;


Αλαγονία μαρή ...
Μπα σε καλό σας, με κάνετε και γκουγκλάρω τοποθεσίες και ονόματα...

Χωρίς πλάκα, δεν το ήξερα το μέρος αν και στον χάρτη που κοίταξα είναι δίπλα από εκεί που περάσαμε. Παλιά, ένας μπάρμπας μου είχε σπιτάκι στην Λουσίνα και έχουμε κάτσει κάποιες μέρες εκεί αλλά δεν έχω καμιά ανάμνηση. Ούτε για τούνελ ξέρω.
Αν προσέξεις στην διαδρομή, μπήκαμε στη πρώτη διασταυρωση μέσα (όπως ερχόμαστε από Σπάρτη για Καλαμάτα) μετά το Τουριστικό. Δεν έχω πάει μέσα στο επόμενο αν και έχω κάνει όλη τη διαδρομή Σπάρτη-Καλαμάτα.
Θα σημειωθεί....
:ok:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αν μπεις από Μυστρά λοιπόν ...θα περάσεις από αυτά



advphone
Στο σημειο αυτο ακριβως, αν σου μπει μελισσα στο κρανος, το θυμασαι θες δεν θες. :rolleyes::laugh:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Αν μπεις από Μυστρά λοιπόν ...θα περάσεις από αυτά



advphone
Έβαλα φωτό Μεσιέ πιο πριν. Γνωστό το σημείο, είναι μετά τον Μυστρά αυτά στην διαδρομή που κάναμε.
Η Αλαγονία που λες όμως είναι μετά το Τουριστικό, προς Καλαμάτα.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Όλοι οι.... "αγεωγράφητοι" από την επόμενη εβδομάδα, και μέχρι τέλους του εκπαιδευτικού έτους, με τις μηχανές τους και άνευ κηδεμόνος να κατεβαίνουν κατά τμήματα προς τα "άγια χώματα" μπας και μάθουν προς τα που πέφτουν Ταΰγετος, Μαίναλο, Πάρνωνας και άλλες μοτοσυκλετιστικές και μη διαδρομές! :p:p:p

Οι "κουμπούρες" μπορούν να λάβουν ιδιαίτερα, εντατικά μαθήματα κατά τη διάρκεια του Οδοιπορικού 1821...περισσότερες πληροφορίες Κον Πυξίδα990! :ha
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom