Της τελευταίας στιγμής...

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Έλα σώπα, μπαίνω Ιονία οδό. Λίγο έχω ξενερωμα γιατί δεν τίμησα τοπικά προϊόντα σήμερα, αλλά δεν θα ξεμενα βαθιά νύχτα στο βουνό για ένα σνακ. Όλα καλά.
Αν είναι να πάω βόλτα χωρίς να τιμήσω τα τοπικά προϊόντα,δεν ξεκινάω καν...
Σνακ στο βουνό οπωσδήποτε!!! Χαχαχχχ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Για τα GPS, η Garmin είναι α-πα-ρα-δεκ-τη τελεία και παύλα. Ελάτη greece και Ελάτη GRC η μία βόρεια η άλλη νότια. ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;
Να μην πω ότι σε ένα φόρτωμα από το Explore και μετατροπή σε ταξίδι έκανε το κλασικό με την Βουλγαρία.
Τέλος πάντων, βρίζω και μουτζώνω αλλά ήταν αφορμή να δω μέρη (κάλλιστα θα μπορούσα να μείνω από βενζίνη στο πουθενά)
Δεν χανεσαι ποτε...το πολυ πολυ αυτος να ειναι λιγο σκισμενος και εσυ να χρειαζεσαι τα γυαλια της εφηβικης πρεσβυωπιας... :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε track και route για να γελάσουμε με το λάθος...

akis69 τα χάλια της πλοήγησης και η Ράμια :)



για να δούμε αν δουλεύει και τούτο: λαθος ελατη
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν χανεσαι ποτε...το πολυ πολυ αυτος να ειναι λιγο σκισμενος και εσυ να χρειαζεσαι τα γυαλια της εφηβικης πρεσβυωπιας... :)
και φακό και χώρο και αν φυσάει ή και βρέχει λε σκουπιδασιόν τρε μανιφίκ λε παπιέ ζαμανφού
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
και φακό και χώρο και αν φυσάει ή και βρέχει λε σκουπιδασιόν τρε μανιφίκ λε παπιέ ζαμανφού
Ναι αλλα θα εβλεπες και τον Θαναση και τον Πανο και τον ταβερνιαρη... :D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι αλλα θα εβλεπες και τον Θαναση και τον Πανο και τον ταβερνιαρη... :D
Έχεις απόλυτο δίκιο. Έχασα κάτι, κέρδισα κάτι.
Στα μέρη "από 'κει" απλά δεν θα πήγαινα ποτέ και είναι κρίμα και άδικο, χάρηκα που έγινε πράξη και θα έχει συνέχεια.

όχι άλλες ζάντες θυσία στην άσφαλτο...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σεβασμός μουσατο αγόρι!!!:hlb:
1100 χλμ με 950 μονοήμερη!!!
Τα ίδια χλμ 3 ήμερη εκδρομή και με 351 cc περισσότερα και γύρισα κομμάτια.
Μάλλον κάτι κάνω λάθος :thumbsdown:
Υ.Γ. όμορφες φωτογραφίες
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν χανεσαι ποτε...το πολυ πολυ αυτος να ειναι λιγο σκισμενος και εσυ να χρειαζεσαι τα γυαλια της εφηβικης πρεσβυωπιας... :)
Ο κλασικός χάρτης είναι κατά την γνώμη μου το καλύτερο μέσο για να σχεδιάσεις / εποπτεύσεις μια περιοχή. Σου δίνει μια γενική εικόνα "από πάνω" που καμιά οθόνη δεν σου περνάει, ειδικά κινητού. Από εκεί και μετά, αφού έχεις φτιάξει την διαδρομή και με την προϋπόθεση ότι τα μηχανήματα του διαβόλου θέλουν να συνεργαστούν, νομίζω πως τα ηλεκτρονικά έχουν πλεονέκτημα καθ' οδών.

Βέβαια, αν ο χρόνος δεν είναι θέμα, και πάλι είναι ωραίο να σταματάς και να απλώνεις το χαρτί κάτω από μια σκιά και να απολαμβάνεις την ηρεμία στην μέση του πουθενά ανακατεμένη με ήχους φύσης και μετάλλων που συστέλλονται
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εσείς δεν κάνατε βόλτα δίνατε διαγώνισμα γεωγραφίας κάθε φορά
Τότε ,ναι.
Από κει βγήκε το ρητό ,αν δε χαθείς ,η βόλτα δεν έχει πλάκα χαχαχαχαχαχα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Να σχολιάσω λίγο το θέμα "ωράριο βόλτας" αν μου επιτρέπετε.

Αυτά τα 5 το πρωί μίζα, για εμένα σκληρό όχι.
Αν δεν κοιμηθώ σωστά (και δεν μπορώ σωματικά να κοιμηθώ από τις 9 για να συμπληρώσω ώρες) η ημέρα είναι λάθος, για λόγους που είναι επικίνδυνοι. Χαρά στο κουράγιο σας.

Αυτή την φορά έφυγα "αδικαιολόγητα" αργά, ΟΚ. Ακόμα και αν είχα προγραμματίσει ΑΥΤΗ την διαδρομή, θα γυρνούσα σπίτι... την ίδια ώρα, απλά θα είχα κερδίσει έναν καφέ και μιά ταβέρνα, φεύγοντας στις 7πμ.


Για τα GPS, η Garmin είναι α-πα-ρα-δεκ-τη τελεία και παύλα. Ελάτη greece και Ελάτη GRC η μία βόρεια η άλλη νότια. ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;
Να μην πω ότι σε ένα φόρτωμα από το Explore και μετατροπή σε ταξίδι έκανε το κλασικό με την Βουλγαρία.
Τέλος πάντων, βρίζω και μουτζώνω αλλά ήταν αφορμή να δω μέρη (κάλλιστα θα μπορούσα να μείνω από βενζίνη στο πουθενά).
Γιάννη αν είμαι αυπνος δεν πάω πουθενά.προτιμω να οδηγαω νύχτα χαλαρά γυρνώντας,από το να νιώθω κομμάτια από την αϋπνία
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Σε track και route για να γελάσουμε με το λάθος...

akis69 τα χάλια της πλοήγησης και η Ράμια :)



για να δούμε αν δουλεύει και τούτο: λαθος ελατη
Α ρε τρελέ!!
Έχεις αφήσει 2-3 ωραία χωριά,δεν ξέρω αν έχεις περάσει σε άλλη φάση.
Αν είχα πάρει μυρωδιά θα τρώγαμε γουρουνάκι παρέα!
Όπως και να έχει ρισπεκτ :friendship:
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
το Πέρασμα Μπάρος , μου εχει καρφωθει στο μυαλο. οπως και το μονοημερο.

Ερώτηση, ο δρομος ειναι βατος με μοτο πχ Tuono ?
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
το Πέρασμα Μπάρος , μου εχει καρφωθει στο μυαλο. οπως και το μονοημερο.

Ερώτηση, ο δρομος ειναι βατος με μοτο πχ Tuono ?
Ναι μια χαρα ειναι και για ασφαλτινο μοτο
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ερώτηση, ο δρομος ειναι βατος με μοτο πχ Tuono ?
Ο δρόμος είναι μιά χαρά, ΟΚ έχει πέτρες και λακκούβες και κακάκια αγελάδας και αγελάδες, συντήρηση μηδέν αλλά προσβάσιμος με στριτ μηχανάκι κανονικά.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ερώτηση, ο δρομος ειναι βατος με μοτο πχ Tuono ?
Μονοήμερο? με το tuono? με την οικοδομική ταβλα για σέλα? είσαι σκληροπυρηνικός αν μη τι άλλο. Βγαίνει πάντως, την έχει ξανακάνει tuono τη διαδρομή μέχρι Μπάρο σε μια μέρα αλλά στο τέλος της βόλτας ο νεολαίος ήταν πια μεσήλικας.
Εκτοτε δεν ακολουθησε ξανα σε τετοιου ειδους βολτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μονοήμερο? με το tuono? με την οικοδομική ταβλα για σέλα? είσαι σκληροπυρηνικός αν μη τι άλλο. Βγαίνει πάντως, την έχει ξανακάνει tuono τη διαδρομή μέχρι Μπάρο σε μια μέρα αλλά στο τέλος της βόλτας ο νεολαίος ήταν πια μεσήλικας.
Εκτοτε δεν ακολουθησε ξανα σε τετοιου ειδους βολτα
Ενώ το 950 είναι μπερζερα
 
Top Bottom