Της τελευταίας στιγμής...

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ κανόνι, έτυχε hose gonzalez, καλά να περασετε
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αύριο θα παίξει χωματάδα Υμηττός προς Λαυρεωτική.

9 στα Everest στην κεντρική πλατεία της Αργυρούπολης.

everest

Αν τυχόν έρθει κάποιος θα παρακαλέσω να είναι προβλεπέ για τέτοια βόλτα, δηλαδή χωμάτινα λάστιχα, φουλ εξοπλισμό, σαμπρέλα, εργαλεία κτλ.
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Αύριο θα παίξει χωματάδα Υμηττός προς Λαυρεωτική.

9 στα Everest στην κεντρική πλατεία της Αργυρούπολης.

everest

Αν τυχόν έρθει κάποιος θα παρακαλέσω να είναι προβλεπέ για τέτοια βόλτα, δηλαδή χωμάτινα λάστιχα, φουλ εξοπλισμό, σαμπρέλα, εργαλεία κτλ.
Περιμενουμε να μας πας μια βολτα τετοια και μας το κανεις καθημερινη!!!
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Αύριο θα παίξει χωματάδα Υμηττός προς Λαυρεωτική.

9 στα Everest στην κεντρική πλατεία της Αργυρούπολης.

everest

Αν τυχόν έρθει κάποιος θα παρακαλέσω να είναι προβλεπέ για τέτοια βόλτα, δηλαδή χωμάτινα λάστιχα, φουλ εξοπλισμό, σαμπρέλα, εργαλεία κτλ.
Είμαι προβλεπέ....το παλεύω να προλάβω...αν είναι να έρθω θα ποστάρω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αύριο θα παίξει χωματάδα Υμηττός προς Λαυρεωτική.

9 στα Everest στην κεντρική πλατεία της Αργυρούπολης.

everest

Αν τυχόν έρθει κάποιος θα παρακαλέσω να είναι προβλεπέ για τέτοια βόλτα, δηλαδή χωμάτινα λάστιχα, φουλ εξοπλισμό, σαμπρέλα, εργαλεία κτλ.
Θα είμαι Λαύριο αύριο, θα πιείτε πουθενά καφέ η θα το πάτε σερί; Μήπως περάσω αν βολεψει
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πέτα στην θάλασσα το καφάσι του δίπλα.....και συνεχιστε
Δεν μπορεί...
Έχει τα κεράσματα μέσα... :secret:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μοναχική στον Αλεξίου σήμερα, να φορτίσει λίγο και η μπαταρία του SAS



Είχα δει βέβαια το θέμα του Αντώνη αλλά δεν περίμενα να συναντηθούμε. Τσουπ όμως, να και οι άλλοι advriderιώτες


Ευχαριστώ για το κέρασμα Αντώνη!!!
:)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σπίτι.


Ήταν λίγο περίεργο το απόγευμα χτες, λίγο ζορισμένο το ξημέρωμα σήμερα, τουλάχιστον ήξερα ότι θα φύγω χωρίς "πολλά πολλά".

Μήνυμα στον Αντώνη για το ότι θα βρεθούμε στον Αλεξίου γιατί η ώρα αναχώρησης ήταν όνειρο τρελό. Φεύγω, δεν ήθελα να αγχωθω αλλά στο μυαλό ήταν το "θα έχουν φάει και τους λουκουμάδες μέχρι να φτάσω". Βενζίνη στην Χαλκίδα, έχει κίνηση, καμία διαφορά με τα ΣΚ που περνάμε συνήθως. Στις στροφές πάω αργά και προσεκτικά γιατί έχει υγρασία και ταυτόχρονα με βρίζω γιατί είμαι κότα κλπ και θα αργήσω και ... Να τα παιδιά! Ο Σπύρος με την unstoppable την σωστή και ο Αντώνης μπροστά. Πάνε πιο προσεκτικά από εμένα, κάθομαι πίσω αλλά το R100 βγάζει μυρωδιά για τρελή μαστουρα και δεν παλεύεται, περνάω μπροστά. Στάση για ATM που δεν έχει τελικά, τι στο καλό περίμενα ότι λόγω εκκλησίας θα είχαν κάπου στο χωριό (εκτός αν δεν το έχει το maps), τελικά φτάνουμε στο καφέ και είναι και ο ψηλός με το S εκεί.

Καφέ, ο Σπύρος φεύγει για νότια σε μια διαδρομή που έχει χώμα, συνεχίζουμε για το γύρο του βόρειου τμήματος. Στάση στο Πευκί για φωτό στην παραλία, όλα τα χωριά είναι σε φάση "εγκατάλειψη χειμώνα", είχα ντυθεί για κρύο που είχε στο χωριό το πρωί και έχει ζέστη για μπάνιο, αλλά δεν έχω μαγιό. Στους Ωρεούς μπαίνουμε παραλία, όλα κλειστά, στο ένα μαγαζί δεν έχει χώρο να κάτσουμε. Έχουμε μπει σε πεζόδρομο εν τω μεταξύ, μόνο τρία αδέσποτα έχει και δεν φέραμε το mg3 μαζί μας, κατάλαβα ότι δεν ήταν κανονικός παραλιακός δρόμος όταν είπε ο Αντώνης "μας κάνει σήμα το λιμενικό να φύγουμε", που θα φεύγαμε ούτως ή άλλως.

Για να μην τα πολυλογω όλα κλειστά παντού, στάση Αιδηψό για νερό, λέμε γυρνάμε από Χαλκίδα γιατί ο χρόνος ήταν σχεδόν ίδιος και τα έξοδα μικρότερα σε σχέση με καράβι και εθνική οδό. Στάση στον πεθαμένο για φωτό με τα 4άρια, ο Αντώνης προτιμά να φάμε Χαλκίδα, απορώ γιατί, μάλλον δεν του έκανε αίσθηση το όνομα :)

Παρκάρουμε δίπλα σε ένα περίπτερο, έχει πάπια ντελιβερι, έχει παραδόσεις υλικών κλπ, δεν ενοχλούμε. Καθόμαστε για φαγητό λίγο πιο κάτω γιατί το κεμπάπ δίπλα στην παλιά γέφυρα που είχαμε στο μυαλό δεν έχει ανοίξει ακόμα, οκ το φαγητό, καβαλάμε για επιστροφή... Ούτε 10 μέτρα άντε πάλι λιμενικό. "Παρκαρατε σε πεζόδρομο". Την ώρα που φτάσαμε είχε φορτηγά κλπ του λέω, δεν το καταλάβαμε καν. Το κατάλαβε και αυτός ότι δεν έγινε επίτηδες το πράγμα, ευτυχώς μας έκανε νόημα να φύγουμε.... ημέρα λιμενικού σήμερα, ευτυχώς χωρίς παρατράγουδα.


Ο Αντώνης πρέπει να γράψει χιλιόμετρα γιατί οδηγεί σαν εμένα στα πιο τρακαρισμένα μου, χωρίς καθόλου αυτοπεποίθηση. Η δουλειά έχει φάει τον αφέντη!

Χρόνια πολλά και ευχαριστούμε για τον καφέ και την παρέα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη (χρόνια πολλά!) και Αμυρού είστε υποψήφιοι να πάτε βόλτα με μένα :D
Τιμή μας! Να κανονιστεί πάραυτα ;):)
 
Top Bottom