Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μετα απο σκεψη εβαλα τη ζελατινα της touratech για καλυτερη καλυψη !! Εκ πρωτης οψεως ειναι πιο ψηλη απο την μαμα του S και πιο φαρδια. Στις φωτογραφιες ειναι στην τερμα κατω θεση! Τωρα μενει να την δουμε στην πραξη σε βολτα το αλλο ΣΚ


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μετα απο σκεψη εβαλα τη ζελατινα της touratech για καλυτερη καλυψη !! Εκ πρωτης οψεως ειναι πιο ψηλη απο την μαμα του S και πιο φαρδια. Στις φωτογραφιες ειναι στην τερμα κατω θεση! Τωρα μενει να την δουμε στην πραξη σε βολτα το αλλο ΣΚ


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ετσι!
Στις ανεσεις και του λογου σου...:p:p:p

Νιατο σου λεει μετα...:roflmao::laugh:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Της αγόρασα/έκλεισα ένα: Ψηφιακό βολτόμετρο-θερμόμετρο-ρολόι Koso Mini 3
Από Motoraid, άμα προλάβω θα πάω αύριο από εκεί να το παραλάβω αλλιώς την Τρίτη.
Το ζαχάρωνα καιρό λόγο του θερμομέτρου του, μου έλειπε να βλέπω θερμοκρασία καιρού, είχα στο Trailtech Vapor στο drz.
Όμως μετά από την φάση με τον ανορθωτή με εψησε πολύ και το βολτόμετρο οπότε μια που μου ήρθε το μέηλ με έκπτωση 10% στα πάντα το χτύπησα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αφού βόσκησε καλά στα κοκκαλια και άφησα μερικά κοκκαλα εκεί πάνω... Την πήγα για πλύσιμο πριν την πάω στον γνωστό πετσακια να την φέρει στα ίσια της... Και μάλλον τα κατάφερε!!






Advphone....
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Άλλαξα τις δισκόπλακες. Δεν άλλαξα τις βίδες τελικά.
Είχα την στιγμή μου όταν είδα ότι η πατούρα από τις βίδες είναι άλλη στις "μαμά" και άλλη στις νέες αλλά ο κατασκευαστής λέει δεν υπάρχει πρόβλημα και τα φτιάχνει έτσι για να ταιριάζουν καλύτερα στα "ξαδερφάκια" της BMW που είναι πιο κινήσιμα. Θα δείξει... (αν σταματήσει να κρασάρει το tapatalk θα ανεβάσω και την φωτογραφία).

Λέω να το ψεκάσω με αγιασμό και αύριο να το δέσω. χμ. Καλά, ίσως βγάλω την επάνω τιμονόπλακα πρώτα και δώσω ένα "τσακ" στο ρουλεμάν, θα το σκεφτώ.
@amyroukai Έχεις update για τη δισόπλακα; Έμεινα από πίσω στο δικό μου και προσανατολίζομαι για εκεί. Γενικά από κριτικές έχω διαβάσει ότι το μόνο τους πρόβλημα είναι ότι σκουριάζουν εκέι που δεν πατάει το τακάκι. Έχεις κάποιο σχόλιο εσύ που την έχεις φορέσει για κάποια χιλίομετρα;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
@amyroukai Έχεις update για τη δισόπλακα; Έμεινα από πίσω στο δικό μου και προσανατολίζομαι για εκεί. Γενικά από κριτικές έχω διαβάσει ότι το μόνο τους πρόβλημα είναι ότι σκουριάζουν εκέι που δεν πατάει το τακάκι. Έχεις κάποιο σχόλιο εσύ που την έχεις φορέσει για κάποια χιλίομετρα;
Για σκουριά δεν έχω να σου πω γιατί τέτοια εποχή δεν έχουμε και υγρασία γενικότερα. Το μηχανάκι φρενάρει καλά και με τα δύο φρένα, όπως αναμενόταν δηλαδή αλλάζοντας δίσκους, τακάκια και τσιμουχάκια στα έμβολα.

Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι σχετικά ανομοιόμορφο πάτημα/χάραγμα επιφανείας με την χρήση, αλλά σε αυτό φταίει σίγουρα το τακάκι του, το οποίο έχει πολύ "χοντρό κόκκο" σε σχέση με τα άλλα που έχω χρησιμοποιήσει ως τώρα.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Φρέσκο πράμα!
Σήμερα μου ήρθαν και όχι πριν το τροφυ που θα θελα, αλλά no problemo.
Μετά το πλύσιμο τοποθέτηση και οι άλλες οι acerbis με τα φωτάκια, τα Χριστούγεννα πάλι:roflmao::roflmao:.
Στο μεταξύ,Εγώ αυτές που παρήγγειλα ήταν no name και αυτές που μου ήρθαν γράφουν τουρατεκ και είχαν και φοβερό αμπαλαρισμα.:woot:
Τα συμπεράσματα δικά σας...o_O


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Της έκανα την χάρη και δεν την πήρα μαζί μου Σπάρτη και γλίτωσε το χαλάζι στην επιστροφή.

Ναι σήμερα έφαγα χαλάζι και 13 βαθμούς και στην Αθήνα 35 και λιακάδα.

Ναι Ιούνιο μήνα..........



 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Της έκανα την χάρη και δεν την πήρα μαζί μου Σπάρτη και γλίτωσε το χαλάζι στην επιστροφή.

Ναι σήμερα έφαγα χαλάζι και 13 βαθμούς και στην Αθήνα 35 και λιακάδα.

Ναι Ιούνιο μήνα..........



Εγώ το έφαγα .... Πριν 2 ωριτσες περίπου.
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
ΣτΑματησα σε μια γέφυρα που ήταν δυο μοτοσικλέτες σταματημένος να δω μήπως θέλουν κάτι αλλά όλα Οκ μου είπαν.....

Ήταν κανένας από εδώ;;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΣτΑματησα σε μια γέφυρα που ήταν δυο μοτοσικλέτες σταματημένος να δω μήπως θέλουν κάτι αλλά όλα Οκ μου είπαν.....

Ήταν κανένας από εδώ;;;
Αν ήταν ένα μαύρο tdm.. Ήταν ο κουμπάρος μου, που το έπαιξε μάγκας χωρίς αδιάβροχα. :D
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Με τον έναν που μίλησα φορούσε αδιάβροχο.

Αν θυμάμαι καλά ο ένας σπαστό κράνος και μάλλον bmw streetάδικη.

Είχανε γυναίκα στην παρέα; Σαν πράσινο κράνος μου φάνηκε ότι είδα το ένα άτομο.

Έριχνε παπάδες και δεν πρόσεξα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με τον έναν που μίλησα φορούσε αδιάβροχο.

Αν θυμάμαι καλά ο ένας σπαστό κράνος και μάλλον bmw streetάδικη.

Είχανε γυναίκα στην παρέα; Σαν πράσινο κράνος μου φάνηκε ότι είδα το ένα άτομο.

Έριχνε παπάδες και δεν πρόσεξα.
Ο δικος μου ειχε γυναικα, αλλα δεν ειχαν αδιαβροχα.....μαυρο κρανος και ροζ η γυναικα!
Ηταν πραγματικα γερη καλοκαιρινη μπορα και ευτυχως εχω παντα αδιαβροχα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Της άλλαξα προστασία, γιατί η επόμενη σεζόν προβλέπεται πιο ζορικη





Advphone....
Την έκανες νοικοκυρά βλέπω...:p
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Φρέσκο πράμα!
Σήμερα μου ήρθαν και όχι πριν το τροφυ που θα θελα, αλλά no problemo.
Μετά το πλύσιμο τοποθέτηση και οι άλλες οι acerbis με τα φωτάκια, τα Χριστούγεννα πάλι:roflmao::roflmao:.
Στο μεταξύ,Εγώ αυτές που παρήγγειλα ήταν no name και αυτές που μου ήρθαν γράφουν τουρατεκ και είχαν και φοβερό αμπαλαρισμα.:woot:
Τα συμπεράσματα δικά σας...o_O
Για ριξε λινκ
 
Top Bottom