Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Βγήκε το Dunlop, μπήκε το pirelli... Για να δούμε...
Πρώτες εντυπώσεις στα πρώτα 10χλμ μέχρι το σπίτι, περίεργες.
Το λάστιχο ξαπλώνει "με την σκέψη" και θέλει να μείνει στην κλίση που του δίνεις για πάντα. Από την άλλη, πρώτη φορά νιώθω τόσο ασυντονιστα το εμπρός και το πίσω μέρος της μηχανής. Θα δείξει. Από πιέσεις τι προτείνετε? Τι πιέσεις τα δουλεύετε τα pirelli σε σχέση με τις προτεινωμενες?


Στάλθηκε από το P20 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φεύγω από το φανάρι "των σχολείων" στο Μαρούσι μπαίνω Κηφησίας και ξέρω ότι τα πετυχαίνω όλα πράσινα. Πράσινα άλογα δηλαδή γιατί με σαράντα ίππους μοτέρ δεν πρόλαβε κανείς. Εν τω μεταξύ κάθε φορά που με πιάνει κόκκινο γιατί με πιάνουν ΟΛΑ τα φανάρια κόκκινο έρχεται δίπλα ένα KLE μωβ που ήταν στο ίδιο φανάρι από το οποίο ξεκίνησα, με τον κλασσικό τυπάκο επάνω, κράνος νομίζω Arai που είχε δει καλύτερες μέρες στον πόλεμο του Ιράκ επί Τζώρτζ "νούκιουλαρ" Μπους, κοντομάνικο, βερμούδα, άτριχη γάμπα, αθλητικό. Μην ρωτήσει κανείς, εννοείται ATGATT ο γράφων, γκουγκλάρετε και κάτι μην κάνω μεγάλες παρενθέσεις. Σε. Κάθε. Φανάρι. Μα τι στο καλό. Βγαίνω εθνική από γέφυρα Βαρυμπόμπης, το KLE πίσω μου, πάω με 120, δηλαδή ούτε νταλίκα τόσο αργά. Ξανά το KLE στο φανάρι στα Goodys/Burgerville στον Άγιο Στέφανο. Έχω σοκαριστεί γιατί ναι μεν δεν τρέχω με τον Πήγασο γενικότερα, αλλά γαμώτο ο άλλος είναι πιο αργός από την καθυστέρηση και προφανώς έχει μετρήσει με το KLE τα φανάρια στο μυαλό του πιο σωστά οπότε το αργά του βγαίνει και είναι και "γείτονας" οπότε μου έτυχε για να μου σπάσει τα νεύρα σήμερα. Ε εντάξει μετά δεν έχει άλλο φανάρι μέχρι εκεί που στρίβω για Αφίδνες οπότε δεν τον ξαναείδα. Αν τον έβλεπα πάλι στο χωριό μα τον θεό θα τον σταματούσα ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΡΕ ΤΥΠΕ ΣΗΜΕΡΑ.

Εντάξει τον Πηγασάρα που λέει και ο ελΓάτος τον γουστάρω αλλά να γιατί 1290R ρε γαμώτο. Δεν μπορεί να με προλαβαίνουν τα KLE δηλαδή απλά δεν μπορώ να το δεχτώ. Πρέπει να βάλω βενζίνη στο fazer πάλι. Καλό το Ιταλικό μουσικό διάλειμμα με το αυστριακό μοτέρ που παίζει Krokus αλλά πιάσε μιά Loudness να ροκάρουμε με Ακίρα Τακασάκι να βγουν γούστα. Και σκέψου τώρα, να πάω αύριο στην τοπική SHELL και να τον δω εκεί. Μπουρλότο.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ΚΛΕ ε??? και είναι μια από τις επιλογές μου τώρα που θα πουλήσω το στρώμα.....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ΚΛΕ ε??? και είναι μια από τις επιλογές μου τώρα που θα πουλήσω το στρώμα.....
Άσχετο με το νήμα, εμένα μου άρεσε όταν το είχα οδηγήσει. Εντάξει, επίσης δεν έχει φρένα, δεν έχει μοτέρ... καλά αυτό συζητιέται γιατί ανεβάζει πολλές στροφές και δεν το πήγα ψηλά, δεν έχει ανάρτηση, δεν έχει σέλα, δεν έχει ανεμοκάλυψη. Και τι μου άρεσε θα μου πεις, έστριβε ωραία το συγκεκριμένο που είχε πειραγμένη σέλα, σχετικά καλό πίσω αμορτισέρ και σερβαρισμένα μπροστινά. Για αντικατάσταση του Vstrom μάλλον θα πάθεις ένα μικρό σοκ στην αρχή. Αν ψαχτείς και το στήσεις σωστά, είναι καλύτερο από ότι "έχει δικαίωμα να είναι".
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
θεραπεια των πληγων του μονοκυλινδρου ηρωα μετα τις 2 χυμες που ειχα πηγαινοντας τον Γραμμο στην προσπαθεια να φτασω οχι απο τον δρομο αλλα κατι σαν δρομο. Σπασμενες μανετες φρενου συμπλεκτη,σπασμενη βαση φαναριου,αριστερου φλας,στραπατσαρισμενο πατακι πισω φρενου,στριμενο αριστερο καλαμι,στραβωμενο καβαλετο πλακας τιμονιου ουφ...αυτα :p:p:p
Με μικροεπισκευες στον δρομο (υπηρξε repair team στο βουνο) κανα δυο κλωτσιες καποιες αρσεις θανατου και καποιες πιεσεις τρικεφαλου με εφερε πισω στο σπιτι. :ptl:
 

saitman

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Όνομα
ΜΗΝΑΣ ΣΑΪΤΑΚΗΣ
Μοτό
R 1200 GS 2004
1,2 bar οκ πολλα αυτοκινητα εχουν ταπες αυτης της πιεσης. Οσο για τα αυτακια πρεπει να την εχω σαν δειγμα για να βρω κατι. Κανε ενα τηλ στον Δημητριου κανει δικες του εισαγωγες και φερνει παπαδες οπως σου ειπα. Αν την εχει στην στελνω. 15-20 ευρω πανε περιπου οι ταπες .
0.9 η 1.1 εχουν τα αυτοκινητα

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
επισκευη σασμαν ,αλλαγη δισκου βαψιμο rallye 2018 κτλ.


Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φιλαράκι μου καλό..... Κανε μια ανάλυση αν δεν βαριέσαι για το σασμάν και το δίσκο εδώ.. R1200 GS & R1200 GSA
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Φιλαράκι μου καλό..... Κανε μια ανάλυση αν δεν βαριέσαι για το σασμάν και το δίσκο εδώ.. R1200 GS & R1200 GSA
Ωχωχ........πολυ ενδιαφερον !!!!!.......λες οι φημες......να βγουν αληθινες ;;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωχωχ........πολυ ενδιαφερον !!!!!.......λες οι φημες......να βγουν αληθινες ;;;
Θα μιλήσω αργοτερα με φωτο.... Και θα στεναχωρηθει το γερικο πουλί, για ακόμα μια φορά.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα μιλήσω αργοτερα με φωτο.... Και θα στεναχωρηθει το γερικο πουλί, για ακόμα μια φορά.
τελευταιες φημες ....λενε οτι ειναι με οξυγονα το παρταλι και οτι ο πετσακιας εχει χασει ηδη τρια κιλα απο την υπερενταση για να σωσει ..... που λεει ο λογος ...την τελικη διαδρομη σε κυβο σκραπ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
τελευταιες φημες ....λενε οτι ειναι με οξυγονα το παρταλι και οτι ο πετσακιας εχει χασει ηδη τρια κιλα απο την υπερενταση για να σωσει ..... που λεει ο λογος ...την τελικη διαδρομη σε κυβο σκραπ
Κάνε και συ ωρε ένα ψυχικό....
Αφού το μοτέρ σου δεν έπαθε τίποτα...
Δώσε και σώσε...;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κάνε και συ ωρε ένα ψυχικό....
Αφού το μοτέρ σου δεν έπαθε τίποτα...
Δώσε και σώσε...;)
δεν θελει διοτι μετα το παρταλι θα γινει φοινικας και δεν θα μπορει να τον κουμανταρει!!!!!!!!!!!!!!
 
Top Bottom