Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Σήμερα ξύπνησα με διάθεση, οπότε καλό ντύσιμο και φύγαμε. Τα τοπία ότι φαινόταν τουλάχιστον ήτανε μαγευτικό με όλη αυτήν την μυστηριακή ομίχλη. Λίγη παραπάνω προσοχή για παγωνιές και είμαστε κομπλέ. Ο Τίγρης στα καλύτερα του μου προσέφερε για ακόμη μία φορά ένα απίστευτο χαμόγελο σε κάθε γύρισμα του καρπού. Πάντα τέτοια παιδιά και πάντα όρθιοι.









 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

Βολτάραμε προς Αμφικλεια απο Ζελί με τον Stig. :inlove::happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Συνέβη προχτες βράδυ, ήθελε καυσαναλυση το μωρό




Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ καθαρό το έχεις.
Να λασπωθεί άμεσα παρακαλώ!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε το ρημάδι, δε με αφήνει να ησυχάσω με τίποτα.

1) Αντικατέστησα το εργοστασιακό σνόρκελ με προφίλτρο της Unifilter. Με την ευκαιρία έπλυνα και λάδωσα και το φίλτρο αέρα.



2) Έβαψα το εμπρός φτερό με βαφή αμφιβόλου πΧιότητας, απλά με άρεσε το χρώμα γιατί είναι πολύ κοντά στο εργοστασιακό του. Δεν κακό.





3) Τοποθέτησα προβολείς ομίχλης από ADVmonster με βάση της TWALCOM. Οπτικά το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακό, πρακτικά...δεν ξέρω, θα ανεβάσω αποτέλεσμα στο αντίστοιχο κατεμοθρέντ όταν τα δοκιμάσω.







 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε το ρημάδι, δε με αφήνει να ησυχάσω με τίποτα.

1) Αντικατέστησα το εργοστασιακό σνόρκελ με προφίλτρο της Unifilter. Με την ευκαιρία έπλυνα και λάδωσα και το φίλτρο αέρα.



2) Έβαψα το εμπρός φτερό με βαφή αμφιβόλου πΧιότητας, απλά με άρεσε το χρώμα γιατί είναι πολύ κοντά στο εργοστασιακό του. Δεν κακό.





3) Τοποθέτησα προβολείς ομίχλης από ADVmonster με βάση της TWALCOM. Οπτικά το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακό, πρακτικά...δεν ξέρω, θα ανεβάσω αποτέλεσμα στο αντίστοιχο κατεμοθρέντ όταν τα δοκιμάσω.







Οι προβολείς δείχνουν πολύ ωραία...
Νομίζω οτι θα πρέπει να τους δώσεις αρκετή προς τα κάτω κλίση για να σε καλύψουνε...
Πιστεύω να έχεις προνοήσει γι' αυτό...
Για δώσε info για το UNI...Αγορά κτλ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Οι προβολείς δείχνουν πολύ ωραία...
Νομίζω οτι θα πρέπει να τους δώσεις αρκετή προς τα κάτω κλίση για να σε καλύψουνε...
Πιστεύω να έχεις προνοήσει γι' αυτό...
Για δώσε info για το UNI...Αγορά κτλ...
Οι προβολείς κάθονται γάντι με αυτήν την βάση γιατί είναι χωστοί και δεν εξέχουν.
Θα τους ρυθμίσω αναλόγως όταν βγώ το βράδυ για νυχτερινή τσάρκα σε κάτι χωμάτινα σκοτάδια που έχουμε στο νησί.

Για το φίλτρο το αγόρασα από τον Οικονόμου EMC μια και το είχε στο μαγαζί και δεν κρατιόμουν. Η τιμή στα 30 ευρώ.
Έχει και ετοιμοπαράδοτα κολάρα σιλικόνης της SAMCO για όποιον ενδιαφέρεται. Νομίζω στα 120 ευρώ.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Οι προβολείς κάθονται γάντι με αυτήν την βάση γιατί είναι χωστοί και δεν εξέχουν.
Θα τους ρυθμίσω αναλόγως όταν βγώ το βράδυ για νυχτερινή τσάρκα σε κάτι χωμάτινα σκοτάδια που έχουμε στο νησί.

Για το φίλτρο το αγόρασα από τον Οικονόμου EMC μια και το είχε στο μαγαζί και δεν κρατιόμουν. Η τιμή στα 30 ευρώ.
Έχει και ετοιμοπαράδοτα κολάρα σιλικόνης της SAMCO για όποιον ενδιαφέρεται. Νομίζω στα 120 ευρώ.

Βλέπω επισκέφτηκες το περιστέρι!Πολυ καλο παιδί ο Νίκος κ επαγγελματίας,ψωνίζω χρόνια απο εκεί!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βλέπω επισκέφτηκες το περιστέρι!Πολυ καλο παιδί ο Νίκος κ επαγγελματίας,ψωνίζω χρόνια απο εκεί!
Σωστά. Δεν έχω παράπονο μέχρι στιγμής. :ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρε το ρημάδι, δε με αφήνει να ησυχάσω με τίποτα.

1) Αντικατέστησα το εργοστασιακό σνόρκελ με προφίλτρο της Unifilter. Με την ευκαιρία έπλυνα και λάδωσα και το φίλτρο αέρα.



2) Έβαψα το εμπρός φτερό με βαφή αμφιβόλου πΧιότητας, απλά με άρεσε το χρώμα γιατί είναι πολύ κοντά στο εργοστασιακό του. Δεν κακό.





3) Τοποθέτησα προβολείς ομίχλης από ADVmonster με βάση της TWALCOM. Οπτικά το αποτέλεσμα είναι εργοστασιακό, πρακτικά...δεν ξέρω, θα ανεβάσω αποτέλεσμα στο αντίστοιχο κατεμοθρέντ όταν τα δοκιμάσω.







Φιλος με τοσα καλωδια και διακοπτες, πεταει κιολας;;;:p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Μπίλυ το τσαντάκι της GIVI είναι το GRT706 ???
Στέφ είναιίναι το
Givi EA106B 6lt

Είναι με μαγνήτες (άχρηστοι για το πλαστικό ρεζερβουάρ του Τενερέ..) και με διάφορους ιμάντες.
Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
αλαξα.......3 ρουλεμαν πισω τροχου λογο υποδυναμης μεγαλης στο σβαρνα εβαλα ..........και βεντιλατερ για τα πολυ κλειστα μονοπατια
στην γελαδα δεν εκανα τιποτα
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Έκανα σέρβις στη γριά, λάδια, φίλτρα, μπουζι συγχρονισμό στα καρμπς, κόλλησα κάτι σπασμένα πλαστικά και γέμισα την εξάτμιση με νέο πετροβαμβακα (fmf). Σημείωση είδα φοβερή διαφορά στο δούλεμα, πρέπει να πήρα 3-4 μουλάρια πίσω...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Top Bottom