Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ευχαριστώ παίδες.

Ναι ο πλήρης εξοπλισμός "σώζει". Λίγο ξενέρωσα με το BELL το έβαλα πρώτη φορά και βρήκε κάτω. Το ατύχημα έγινε με "σχεδόν μηδέν" ταχύτητα, αλλά τέλος πάντων να το βάλεις πρώτη φορά και να χτυπήσει είναι "λίγο" γαμώτο, το ξέρω ότι για αυτό το παίρνεις βέβαια :)

Στραβό τιμόνι, ένας καθρέφτης, ένα πίσω μαρσπιέ *η μαμά ζελατίνα* και γρατσουνιές σε κάγκελα και πλαστικά, σχεδόν τίποτα, φαντάζομαι θα τα βρω όλα "τζάμπα" μεταχειρισμένα. Αυτό που με έχει εκνευρίσει και σκέφτομαι να το τραβήξω ειρηνοδικείο να διασκεδάσω είναι ο "κύριος" με το αυτοκίνητο, ο οποίος ήταν σε φάση έβγαλα φλας, άρα γουστάρω και στρίβω όπου θέλω όπως θέλω σκοτώνω δεν πλερώνω γιατί ΦΛΑΣ (και ο οποίος μάλλον πήγε να κάνει αναστροφή σε άκυρο σημείο γιατί μετά το ατύχημα αυτό έκανε, δεν πήγε ούτε εκεί που πήγε να στρίψει, ούτε στην κατεύθυνση της διεύθυνσης που δήλωσε προς Αθήνα). Και η αγένεια μου ανάβει τα λαμπάκια. Πες σε τελική μιά συγγνώμη γιατί ΕΙΣΑΙ λάθος και το ξέρουμε και οι δύο και μάρτυρας υπάρχει και έδωσε στοιχεία και τα υπόλοιπα θα τα βρίσκαμε.

Πολύ ευγενικά τα παιδιά της "Νέας Οδού" να πω, οι οποίοι μάλλον απλά περνούσαν από το σημείο.

Και βρε Ιντεραμέρικαν οδική, ένα σετάκι κλειδιά άλεν στα αυτοκίνητα της εταιρίας πάρτε. Να θες να ισιώσεις καθρέφτη και μανέτα φρένου και να μην υπάρχει εργαλείο; Ναι θα πρέπει να φτιάξω και εγώ ένα "σετ ανάγκης" για τον πήγασο κάποια στιγμή.

Το πιο αστείο ήταν που δεν ήθελε να πάρει μπρος μετά, είχαν αδειάσει τα καρμπιρατέρ στο πέσιμο και λέω τώρα θα γελάσω που έφυγε η οδική και θα τους πάρω να γυρίσουν πίσω να με πάνε σπίτι. Ευτυχώς πήρε πριν αδειάσει η μπαταρία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Κανένας μηχανικός δεν θα το κάνει! Ποτέ ... Με τίποτα... Δε γίνεται ρε παιδί μου.. Τώρα μην πεταχτεί κάνεις και με κράξει.. Φυσικά και κάπου κάποιος κάτι... τα κάνει ξέρω και εγώ έναν... Εμείς πάντως πάντα αλλού πέφτουμε.. Θα τα κάνουμε εμείς! Θα είμαστε κύριοι!


Να θυμόμασΤΕ ότι όλο αυτό το σύνολο είναι μία πατέντα! Ναι πατενταρισμένο είναι ολόκληρο! Καλό είναι παραμείνει στην αρχική του μορφή και φυσικά η φώτο είναι ενδεικτική.. Θκιάμ είναι ρε παιδί μου τώρα γίνεται μάλιστα. Θέλω να πω ότι είναι μόνο μία πολύ μικρή ακρούλα της μοτοσυκλέτας!


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ευχαριστώ παίδες.

Ναι ο πλήρης εξοπλισμός "σώζει". Λίγο ξενέρωσα με το BELL το έβαλα πρώτη φορά και βρήκε κάτω. Το ατύχημα έγινε με "σχεδόν μηδέν" ταχύτητα, αλλά τέλος πάντων να το βάλεις πρώτη φορά και να χτυπήσει είναι "λίγο" γαμώτο, το ξέρω ότι για αυτό το παίρνεις βέβαια :)

Στραβό τιμόνι, ένας καθρέφτης, ένα πίσω μαρσπιέ και γρατσουνιές σε κάγκελα και πλαστικά, σχεδόν τίποτα, φαντάζομαι θα τα βρω όλα "τζάμπα" μεταχειρισμένα. Αυτό που με έχει εκνευρίσει και σκέφτομαι να το τραβήξω ειρηνοδικείο να διασκεδάσω είναι ο "κύριος" με το αυτοκίνητο, ο οποίος ήταν σε φάση έβγαλα φλας, άρα γουστάρω και στρίβω όπου θέλω όπως θέλω σκοτώνω δεν πλερώνω γιατί ΦΛΑΣ (και ο οποίος μάλλον πήγε να κάνει αναστροφή σε άκυρο σημείο γιατί μετά το ατύχημα αυτό έκανε, δεν πήγε ούτε εκεί που πήγε να στρίψει, ούτε στην κατεύθυνση της διεύθυνσης που δήλωσε προς Αθήνα). Και η αγένεια μου ανάβει τα λαμπάκια. Πες σε τελική μιά συγγνώμη γιατί ΕΙΣΑΙ λάθος και το ξέρουμε και οι δύο και μάρτυρας υπάρχει και έδωσε στοιχεία και τα υπόλοιπα θα τα βρίσκαμε.

Πολύ ευγενικά τα παιδιά της "Νέας Οδού" να πω, οι οποίοι μάλλον απλά περνούσαν από το σημείο.

Και βρε Ιντεραμέρικαν οδική, ένα σετάκι κλειδιά άλεν στα αυτοκίνητα της εταιρίας πάρτε. Να θες να ισιώσεις καθρέφτη και μανέτα φρένου και να μην υπάρχει εργαλείο; Ναι θα πρέπει να φτιάξω και εγώ ένα "σετ ανάγκης" για τον πήγασο κάποια στιγμή.

Το πιο αστείο ήταν που δεν ήθελε να πάρει μπρος μετά, είχαν αδειάσει τα καρμπιρατέρ στο πέσιμο και λέω τώρα θα γελάσω που έφυγε η οδική και θα τους πάρω να γυρίσουν πίσω να με πάνε σπίτι. Ευτυχώς πήρε πριν αδειάσει η μπαταρία.
Eξαρταται σε τι δικαστη θα πεσεις. Αμα πεσεις σε δικαστινα , κατα 99% αστο καλυτερα... Δεν ειναι καθολου σεξιστικο αυτο που λεω, οι περισσοτερες δεν οδηγουν καν για να ξερουν τι ειναι φλας...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Eξαρταται σε τι δικαστη θα πεσεις. Αμα πεσεις σε δικαστινα , κατα 99% αστο καλυτερα... Δεν ειναι καθολου σεξιστικο αυτο που λεω, οι περισσοτερες δεν οδηγουν καν για να ξερουν τι ειναι φλας...
Δύο φορές έχουν καταδικάσει οδηγούς αυτοκινήτου οι οποίοι έλεγαν τόσο χαζές δικαιολογίες που γελούσε όλο το γυναικείο πάνελ στην έδρα, τόσο πρωτόδικα όσο και σε εφετείο. Ο ένας τελικά την γλίτωσε λόγω χρονικής παραγραφής αδικήματος για τον τραυματισμό ο άλλος ακόμα παλεύει να αποδείξει ότι δεν είναι ένοχος όταν η ασφαλιστική του δέχτηκε την ενοχή χωρίς έφεση στο αστικό και πλήρωσε. Μάλιστα στην μία περίπτωση η απόφαση ήταν τόσο καλά γραμμένη και τεκμηριωμένη που ήταν πραγματικά σοκ το ότι υπάρχουν τόσο επιμελείς δικαστικοί σε "χαμηλές βαθμίδες" και σχεδόν συγχώρησα το ότι έκανε να βγάλει απόφαση ενάμιση χρόνο. Μπορεί να είμαι τυχερός και να έπεσα στις εξαιρέσεις, τι να πω.


@Big twin αυτό είναι πίσω δαγκάνα καθαρή και με νέο έμβολο; Η πατέντα τι είναι, αν θες να εξηγήσεις λίγο;
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Δύο φορές έχουν καταδικάσει οδηγούς αυτοκινήτου οι οποίοι έλεγαν τόσο χαζές δικαιολογίες που γελούσε όλο το γυναικείο πάνελ στην έδρα, τόσο πρωτόδικα όσο και σε εφετείο. Ο ένας τελικά την γλίτωσε λόγω χρονικής παραγραφής αδικήματος για τον τραυματισμό ο άλλος ακόμα παλεύει να αποδείξει ότι δεν είναι ένοχος όταν η ασφαλιστική του δέχτηκε την ενοχή χωρίς έφεση στο αστικό και πλήρωσε. Μάλιστα στην μία περίπτωση η απόφαση ήταν τόσο καλά γραμμένη και τεκμηριωμένη που ήταν πραγματικά σοκ το ότι υπάρχουν τόσο επιμελείς δικαστικοί σε "χαμηλές βαθμίδες" και σχεδόν συγχώρησα το ότι έκανε να βγάλει απόφαση ενάμιση χρόνο. Μπορεί να είμαι τυχερός και να έπεσα στις εξαιρέσεις, τι να πω.


@Big twin αυτό είναι πίσω δαγκάνα καθαρή και με νέο έμβολο; Η πατέντα τι είναι, αν θες να εξηγήσεις λίγο;
Αυτό είναι πίσω δαγκάνα απλά καθαρή. Για πατέντα εννοώ όλο το μηχανάκι όπως και όλα τα αυτοκίνητα όπως σχεδόν ότι έφτιαξε ο άνθρωπός είναι πατέντα! Και λέω ότι θέλει προσοχή μωρέ τα κλασικά.. Ξέρεις επειδή είναι πατέντα να το προσέχεις λίγο παραπάνω :p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κανένας μηχανικός δεν θα το κάνει! Ποτέ ... Με τίποτα... Δε γίνεται ρε παιδί μου.. Τώρα μην πεταχτεί κάνεις και με κράξει.. Φυσικά και κάπου κάποιος κάτι... τα κάνει ξέρω και εγώ έναν... Εμείς πάντως πάντα αλλού πέφτουμε.. Θα τα κάνουμε εμείς! Θα είμαστε κύριοι!


Να θυμόμασΤΕ ότι όλο αυτό το σύνολο είναι μία πατέντα! Ναι πατενταρισμένο είναι ολόκληρο! Καλό είναι παραμείνει στην αρχική του μορφή και φυσικά η φώτο είναι ενδεικτική.. Θκιάμ είναι ρε παιδί μου τώρα γίνεται μάλιστα. Θέλω να πω ότι είναι μόνο μία πολύ μικρή ακρούλα της μοτοσυκλέτας!


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βρε Σάββα... δε ξέρω στη Γερμανία αλλά εδώ στην Ελλάδα κανένα επίσημο συνεργείο δεν κάνει τη δουλειά σωστά -όπως πρέπει- γιατί κανένας πελάτης δε θέλει να πληρώσει ένα 10άρικο εργατικά -όπως πρέπει- για την αλλαγή στα τακάκια, με τον ίδιο τρόπο ακριβώς που το περιγράφεις, δηλαδή: Ποτέ ... Με τίποτα... Δε γίνεται ρε παιδί μου...

Θέλουν τσάμπα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Βρε Σάββα... δε ξέρω στη Γερμανία αλλά εδώ στην Ελλάδα κανένα επίσημο συνεργείο δεν κάνει τη δουλειά σωστά -όπως πρέπει- γιατί κανένας πελάτης δε θέλει να πληρώσει ένα 10άρικο εργατικά -όπως πρέπει- για την αλλαγή στα τακάκια, με τον ίδιο τρόπο ακριβώς που το περιγράφεις, δηλαδή: Ποτέ ... Με τίποτα... Δε γίνεται ρε παιδί μου...

Θέλουν τσάμπα!
Βρε Σάββα... δε ξέρω στη Γερμανία αλλά εδώ στην Ελλάδα κανένα επίσημο συνεργείο δεν κάνει τη δουλειά σωστά -όπως πρέπει- γιατί κανένας πελάτης δε θέλει να πληρώσει ένα 10άρικο εργατικά -όπως πρέπει- για την αλλαγή στα τακάκια, με τον ίδιο τρόπο ακριβώς που το περιγράφεις, δηλαδή: Ποτέ ... Με τίποτα... Δε γίνεται ρε παιδί μου...

Θέλουν τσάμπα!
Ακριβώς αυτό εννοούσα τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο..


Και πουσε.. Ούτε και εδώ θα γίνει παντού σωστά! Έτσι πληροφοριακά το λέω!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: STF

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ξεκινησα να αλλαξω λαδια στον Μπαμπη τον Τενερε, εβγαλα τα παλια αλλα οταν εσφιξα και πηγα να βαλω τα καινουρια ανακαλυψα οτι ο λαδεμπορας μου ειχε δωσει 20w50 αυτοκινητου. Αυριο θα παω να του πω τα καλαντα.




Εβαψα και τα καινουρια Rallye μαρσπιε απο τον Bosley για το 1090. Αυριο λογικα θα τα φορεσω.





 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Εδώ είναι η μία από τις δύο μπροστά δαγκάνες!

Ξέχασα να βγάλω φώτο το μετά. Φανταστείτε ένα καινούργιο ανταλλακτικό, έτσι ήταν! Γρασάρισμα και μέσα!


Δεν είναι φρένα αυτά για μότο η τουλάχιστον όχι για το δικό μου μοτοσακο.. Ξεκινάει πάνω από nissin, και τελειώνει κάτω σε tokico.. Εε τι tokico ρε %&€#@# είναι και χρονιάρες μέρες! .. Θα το ψάξω.. Θα αλλάξει αυτό.. ! Χθες έπρεπε να γίνει αλλά να τα δοκιμάσω πρώτα.. Τα ξέρω, ξέρω ότι πρέπει να τα αλλάξω ..Όμως δεν είναι και κάτι που πρέπει να γίνει σύντομα.. Θα μπορούσε μάλιστα να είναι και κάτι που απλά δεν χρειάζεται να γίνει ποτέ!



Αα και πούστε.. Ψάχνω να βρω αν βγάζει η nissin δαγκανουλες για το παλικάρι μου 2013abs κάθε βοήθεια θα θεωρηθεί όμορφη εκτός αν σε κράξω! Χαχαχ!

Μμ ναι, πρέπει να πω ότι δεν βρήκα το γράσο χαλκού και έβαλα long life.. Ξέρω θα με βγάλει το μάτι ένα τοοοοσο να σωληνάριο σήμερα αύριο αλλά δε βαριέσαι! Πρώτη φορά με απλό γρασο και θέλω να δω εάν θα γίνει νερό και κάνει αυτό που δεν πρέπει και όλοι ξέρουμε! Η εφαρμογή έγινε παντού ειρηνικά! Το πολύ δεν κάνει πάντα καλό!




Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Μετρήθηκε η μπαταρία και το δυναμό
Λάδια ιστορίες τόνα τάλο παντού
Εργοστασιακες ρυθμίσεις ξανά!


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Εννοείται ότι το φιλτροκούτι μπήκε κάτω από τη βρύση και πεταλούδες δεύτερες πήραν πόδι! Τι τα θελς α!


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξερεις πως τα λενε ολα αυτα με μια φραση στο χωριο μου?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ξερεις πως τα λενε ολα αυτα με μια φραση στο χωριο μου?
Της κοντής ψ0λής της φταίνε οι τρίχες;



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κοντα επεσες,εχεις αλλη μια προσπαθεια
Μαλλί βαμβάκι ψ0λή φαρμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μαλλί βαμβάκι ψ0λή φαρμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
?????καμια σχεση.
Η απαντηση ειναι...


Δουλεια δεν ειχε ο διαβολος ,γαμουσε τα παιδια του!!!
 
Top Bottom