Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
την έβγαλα πάλι (τρίτη φορά??) πωλητήριο με την ελπίδα ότι θα είναι και η φαρμακερή... και πάμε για άλλα πιο άγρια ;)
Υπομονή και θα φύγει Θοδωρή :)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω ένα της ΜΑΚΙΤΑ, κάνει δουλειά αλλά αργεί + οτι χωστά σημεία δεν τα φτάνει καλά ο αέρας :thumbsdown:
Σαν το κομπρεσσερ δεν έχει.
Ε, καλα, εννοειται, αλλα για πλυσιμο στο σπιτι ειναι μια χαρα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δεν νομίζω να είναι λάδια ή σπρέι... Σε όλο το μήκος του ψαλιδιού υπάρχουν κάθετες γραμμές, "τρεξίματα".
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν νομίζω να είναι λάδια ή σπρέι... Σε όλο το μήκος του ψαλιδιού υπάρχουν κάθετες γραμμές, "τρεξίματα".
Eχει κι απο την αλλη πλευρα στο ψαλιδι λεκεδες? Γιατι πχ στα μαρσπιε και τα δοχεια/πενταλ φρενου δεν βλεπω κατι.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν νομίζω να είναι λάδια ή σπρέι... Σε όλο το μήκος του ψαλιδιού υπάρχουν κάθετες γραμμές, "τρεξίματα".
Το πιο πιθανό είναι να στο έκανε αυτό το "βρωμοσουάζ" που ρίχνουν πριν το πλύσιμο ΟΛΟΙ οι βενζινάδες. Αν δεν ξεπλυθεί καλά..... παρόμοια ή τέτοια σημάδια αφηνει!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν νομίζω να είναι λάδια ή σπρέι... Σε όλο το μήκος του ψαλιδιού υπάρχουν κάθετες γραμμές, "τρεξίματα".
Τα υγρά φρένων είναι διαβρωτικά. Μήπως κάποτε έσκασε το σωληνάκι υψηλής και τα υγρά έμειναν για αρκετή ώρα πάνω στο ψαλίδι?
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ορισμένα σπρέυ αλυσίδας αν μείνουν στο αλουμίνιο χωρίς να καθαριστούν αφήνουν στάμπα η οποία μετά ντεν βγκαίνει καρντιά μου :thumbsdown:
Υπάρχει λύση και λέγεται.... Tutoro :happy:! Το γνωστό πλέον......
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχει και από την άλλη. Προφανώς, σε κάποιο πλυντήριο θα έγινε η ζημιά, δεν το είχα προσέξει αν υπήρχε πριν την πάρω, η αλήθεια είναι ότι μια φορά την πήγα σε πλυντήριο και εγώ αλλά δεν πρόσεξα κάτι μετά.
Να φεύγει αυτό άραγε?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχει και από την άλλη. Προφανώς, σε κάποιο πλυντήριο θα έγινε η ζημιά, δεν το είχα προσέξει αν υπήρχε πριν την πάρω, η αλήθεια είναι ότι μια φορά την πήγα σε πλυντήριο και εγώ αλλά δεν πρόσεξα κάτι μετά.
Να φεύγει αυτό άραγε?
Aρα δεν ειναι υγρα φρενων... Ναι φευγει, αλλα θελει τριψιμο με σβουρακι, και μετα περασμα με βερνικι για να μην χαλασει ξανα συντομα.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Έχει και από την άλλη. Προφανώς, σε κάποιο πλυντήριο θα έγινε η ζημιά, δεν το είχα προσέξει αν υπήρχε πριν την πάρω, η αλήθεια είναι ότι μια φορά την πήγα σε πλυντήριο και εγώ αλλά δεν πρόσεξα κάτι μετά.
Να φεύγει αυτό άραγε?
Ειναι απο "πλυντηριά" και μαλλον απο σουαζ.

Φευγει με τριψιμο.Αν εισαι Αθηνα να σου δωσω ενα της 3Μ που εχω.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν νομίζω να είναι λάδια ή σπρέι... Σε όλο το μήκος του ψαλιδιού υπάρχουν κάθετες γραμμές, "τρεξίματα".
Ετσι εχει γινει το μοτερ απο το χτ μου.... Δυο φορες σε ενα %@€&#) πλυντηρια με σουαζ λογικα το εκανε και το αποτελεσμα ολο το μοτερ μου ειναι ετσι πλεον... Αν εχει λυση καποιος θελω και γω!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για πες?
Το tutoro oiler είναι ένα σύστημα "αυτόματης" λίπανσης της αλυσίδας. Αξίζει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο "σεντς". Δεν χρειάζεσαι πια σπρευ αλυσίδας κτλ...
Έχουν γίνει δύο ομαδικές παραγγελίες ήδη.
Αυτό εννοούσα.
(Για το πώς βγαίνουν αυτά τα σημάδια Νικο, ιδέα δεν έχω, αν με ρώτησες αυτο)!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Δεν νομίζω να είναι λάδια ή σπρέι... Σε όλο το μήκος του ψαλιδιού υπάρχουν κάθετες γραμμές, "τρεξίματα".
Σουάζ, και όταν το έπαθα, πήρα αλοιφή από πράκτικερ, και έφυγαν αμέσως.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
τι αλοιφή ?
Μία υπάρχει, δεν θυμάμαι όνομα, αλλά αν έχει ακόμη, μια είναι σε μπαστούνι οδοντόβουρτσας
 
Top Bottom