Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μια χαρά, περιγραφικότατος!
Τελικά, ενα καλό πειστικό αξίζει, ειδικά αν λασπώνεσαι! Ζημιές ή θαμπάδες στα αλουμίνια από τα χημικά σου έχουν τύχει?
Στο 990 adventure μου, το ψαλίδι έχει στάμπες και πιτσιλιές από κάποιου τύπου χημικό και δεν φεύγει...
Χρησιμοποιώ ένα ήπιο απορρυπαντικό της Karcher χωρίς προβλήματα μέχρι σήμερα. Αυτός είναι ο λόγος που συμμετέχω ακόμη με το σφουγγάρι.
Το απορρυπαντικό είναι αυτό: Καθαριστικό αυτοκινήτου Kärcher RM 565 | Kärcher

Το πλεονέκτημα των ερασιτεχνικών πλυστικών μηχανημάτων είναι πως δε μπορούν να ζεστάνουν το νερό. Ο συνδυασμός ζεστού νερού με κάποια χημικά δημιουργεί προβλήματα αν δε ξεπλένεις εγκαίρως. Όταν επιλέγεις ένα ερασιτεχνικό πλυστικό μηχάνημα σημαντικό στοιχείο είναι η αντλία να είναι αλουμινένια και όχι πλαστική. Οι πλαστικές αντλίες παραδίδουν πνεύμα αμέσως γιαυτό συστήνω να αποφεύγεται τα φθηνά πλυστικά μηχανήματα της Karcher, αν και "όνομα" είναι αναξιόπιστα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εγω χρησιμοποιώ πολλα χρονια το RM81 της karcher . ΤΡΟΜΕΡΟ ! 1 λιτρο φαρμακο σε 30 λιτρα νερο μεσα στο αφροποιητη . Το αποτελεσμα ειναι άριστο και δεν χρειάζεται καν πανι για σκουπισμα . Δεν αφηνει πανω τιποτα
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ψώνισα εμπρός δισκοπλακες, τακάκια, υγρά και κιτ επισκευής για τις δαγκάνες. Τις τελευταίες μέρες μου ψιλοκολλαει η μια δαγκανα εμπρός και το ένα φέρνει το άλλο. Ξεκίνησα με το κιτ, ήθελα και τακάκια, αλλά οι δισκοπλακες έχουν ήδη 92.000 χλμ απάνω τους. Σάββατο έχει εγχείριση. Είπα ότι έτσουξε;


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ψώνισα εμπρός δισκοπλακες, τακάκια, υγρά και κιτ επισκευής για τις δαγκάνες. Τις τελευταίες μέρες μου ψιλοκολλαει η μια δαγκανα εμπρός και το ένα φέρνει το άλλο. Ξεκίνησα με το κιτ, ήθελα και τακάκια, αλλά οι δισκοπλακες έχουν ήδη 92.000 χλμ απάνω τους. Σάββατο έχει εγχείριση. Είπα ότι έτσουξε;


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Έχω την εντύπωση ότι τα υγρά φρένων που θα βάλεις πρέπει να είναι DOT 4 και όχι αυτά που πήρες...:thumbsdown:
Αν και είναι συμβατά με τα DOT 4...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω την εντύπωση ότι τα υγρά φρένων που θα βάλεις πρέπει να είναι DOT 4 και όχι αυτά που πήρες...:thumbsdown:
Τα 5.1 ειναι συμβατα με 4, απλα μια πιο ακριβη επιλογη.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Έχω την εντύπωση ότι τα υγρά φρένων που θα βάλεις πρέπει να είναι DOT 4 και όχι αυτά που πήρες...:thumbsdown:
Καλά λες, αλλά τα dot 4 με τα 5.1 είναι απολύτως συμβατά μεταξύ τους και δεν προκαλούν προβλήματα στο σύστημα πέδησης. Τα dot 5 δεν είναι συμβατά.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Breaking από που;δεν ξερωποιος τις έχει καθόλου.
Δεν ξέρω αν θεωρείται διαφήμιση, εάν ναι να διαγραφεί το ποστ. Από το Brake shop στην Καλλιροης.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλά λες, αλλά τα dot 4 με τα 5.1 είναι απολύτως συμβατά μεταξύ τους και δεν προκαλούν προβλήματα στο σύστημα πέδησης. Τα dot 5 δεν είναι συμβατά.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
σωστος , σωστος , ολοσωστος...
τα 4 και τα 5.1 ειναι συμβατα...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Δεν ξέρω αν θεωρείται διαφήμιση, εάν ναι να διαγραφεί το ποστ. Από το Brake shop στην Καλλιροης.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
ναι ... θοδωσης ....
τρελοκομειο ρεεεε....
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
...Και κάνοντας έρευνα αγοράς μου έδωσε και την καλύτερη τιμή.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
μια χαρα ειναι ο θοδωσης....
ειναι λιγο ''ιδιαιτερος'' βεβαια ....
αλλα με το δικιο του....
καθε μερα διαφοροι ''επιστημονες'' , του λενε διαφορα....
τεσπα....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αλλαγή τρόμπας βενζίνης μιας και η άλλη μας άφησε χρόνους...:happy:
Στο πλέον ακατάλληλο σημείο φυσικά...:muted:
Να ευχαριστήσω τον Κώστα el-Gatto και Στέργιο Phoenix
Ξέρουν αυτοί...;)
Όπως επίσης και τους todor ,Alex 660z ,manosxlv ,thanosxrv ,ELF και Παναγιώτη και την συμπαράσταση και το σπρώξιμο...!!!:ok:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πες τα όλα μαρη λουγκρα...
Δώσε γαργαλιστικες λεπτομέρειες...
Και στο τέλος...
Πες ότι για όλα φταίει το κακό το μάτι. :p
Ότι γίνεται στο βουνό μένει στο βουνό λέμε...
Πάω να βάλω σκόρδα...:p
 
Top Bottom