Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
επιφανειες αυξημενης προσφυσης για στηριξη με τα γονατα.
θα βοηθούσαν στο στρόμα μας στην όρθια χωμάτινη οδήγηση να κουμπώσει το γόνατο πάνω στο τεπόζιτο? αν και νομίζω ότι για να φτάσει εκεί το γόνατο μάλλον κάθομαι λάθος....
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
θα βοηθούσαν στο στρόμα μας στην όρθια χωμάτινη οδήγηση να κουμπώσει το γόνατο πάνω στο τεπόζιτο? αν και νομίζω ότι για να φτάσει εκεί το γόνατο μάλλον κάθομαι λάθος....
Στην ουσία δουλεύει μόνο το κάτω, το μαύρο.
Για το πάνω, στο ντεπόζιτο, πρέπει να κρεμαστεις όλος έξω. Ή να είσαι πιο μεγάλος άνθρωπος. Αλλά μου αρέσουν...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
θα βοηθούσαν στο στρόμα 640 στην όρθια χωμάτινη οδήγηση να κουμπώσει το γόνατο πάνω στο τεπόζιτο? αν και νομίζω ότι για να φτάσει εκεί το γόνατο μάλλον κάθομαι λάθος....
To εφτιαξα... :p

Εμενα το Στρομα στην ορθια οδηγηση οτι και να εκανα δε με βοηθησε ποτε, γιατι εχει πολυ στρηταδικη θεση οδηγησης, ειμαι κι εγω γομαρι, τα γονατα μου ηταν σχεδον στον αερα. Θυμαμαι οτι δε μπορουσα να χαμηλωσω τα μασπιε γιατι δεν κατεβαινε αρκετα κατω το πενταλ του φρενου. Δεν ειναι αναγκη να μπουν παντως στο ντεποζιτο, ειναι εκει που πεφτει το γονατο σου οταν στεκεσαι ορθιος και φυσικα οταν ειναι λυγισμενο οπως πρεπει, οχι ορθιος σαν τον Ζουκωφ πανω στο αλογο...

Στο 1090 εχω βαλει της ΚΤΜ και κανουν δουλεια, αλλα δεν και παλι δεν ειναι τοσο αντιολισθητικα οσο θα ηθελα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
γομάρι όχι, δε με λες... ντουβάρι, τούβλα ή τσιμεντόλιθο μπορεί... τι εννοείς λυγισμένο?? δεν πας στητά στητά τα κυπαρίσα??? ;)


όταν πάρω κι εγώ το 1090 θα τα βάλω, έτσι για το yolo :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
γομάρι όχι, δε με λες... ντουβάρι, τούβλα ή τσιμεντόλιθο μπορεί... τι εννοείς λυγισμένο?? δεν πας στητά στητά τα κυπαρίσα??? ;)


όταν πάρω κι εγώ το 1090 θα τα βάλω, έτσι για το yolo :p
Λυγισμενο ρε αδερφε, να κανει σουσπανσιον, οχι σαν πλεϊμομπιλ καπετανιο σε βαρκα!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Φόρτωσα τη μηχανή με όλες τις τσάντες σχεδόν γεμάτες, εκτός από το δεξί σαμάρι που έχει ακόμη χώρο. Υπολόγισα πως έχω διαθέσιμα 56 λίτρα αποθηκευτικών χώρων συν μια μικρή τσάντα πλάτης με υδρόσακο (η μεγάλη τελικά βρίσκει στο tailbag, στις μετατοπίσεις του σώματος).
Έκανα δοκιμή στα Τουρκοβούνια να δω αν όλα είναι λειτουργικά ως προς το χειρισμό της μηχανής! Όλα παραπάνω από σούπερ!

Ελπίζω σύντομα να καταφέρω κανά διήμερο On/Off ταξιδάκι.







 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα έχει ενδιαφέρον να το ζυγιζες έτσι φορτωμένο.
Χα, χα, χα, άσε δε θέλω!
Πάντως είχα μαζί μου, σκηνή, υπνόσακο, φουσκωτό στρώμα, φουσκωτό μαξιλάρι, μια φλις κουβέρτα (την οποία επίσης θα καταργήσω γιατί αρκεί ο υπνόσακος), εργαλεία, σαμπρέλες, φωτογραφική μηχανή και GPS στο τιμόνι και πήγαινε μια χαρά χωρίς να αισθάνομαι καμία διαφορά. Έχει αναρτήσεις με τεράστιες διαδρομές και δουλεύουν πολύ καλά.
Φυσικά όλα είναι ατομικά και στο μικρότερο δυνατό μέγεθος και βάρος που μπορούσα να βρω εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα καλή προστασία ακόμη και σε χαμηλές θερμοκρασίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
! Όλα παραπάνω από σούπερ!

Ελπίζω σύντομα να καταφέρω κανά διήμερο On/Off ταξιδάκι.

Ποιο διημερακι μας λες;
Είσαι έτοιμος για κροσαρισμα Αφρικής και όχι μόνο!!! ;)
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ποιο διημερακι μας λες;
Είσαι έτοιμος για κροσαρισμα Αφρικής και όχι μόνο!!! ;)
Νικόλα, αν δεν είχα τον 3χρονο μικρό μου θα είχε γίνει ήδη. Έχει προτεραιότητα αυτός και για τον ίδιο λόγο η ασφάλεια μου!
Σε 15 χρόνια στα 63 μου όμως... κάπως έτσι θα γιορτάσω την συνταξιοδότηση μου, στην Αφρική ή στη Μογγολία! :friendship:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νικόλα, αν δεν είχα τον 3χρονο μικρό μου θα είχε γίνει ήδη. Έχει προτεραιότητα αυτός και για τον ίδιο λόγο η ασφάλεια μου!
Σε 15 χρόνια στα 63 μου όμως... κάπως έτσι θα γιορτάσω την συνταξιοδότηση μου, στην Αφρική ή στη Μογγολία! :friendship:
Η οικογένεια έχει ΠΑΝΤΑ προτεραιότητα!!!
Μακάρι να κάνεις τα όνειρα σου πράξη, όπως και όλοι μας! Υγεία πάνω απ'όλα!
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Βγαίνω εχθές το βράδυ με την μηχανή, πάμε σε ταβέρνα και έχω την μηχανή 5 μέτρα απο εκεί που κάθομαι, γύρισα το βράδυ σπίτι όλα καλά όλα ωραία. Παρατηρώ το πρωί οτι μου έφαγαν το βράδυ μπροστα απο τα μάτια μου το προστατεύτικο του προβολέα. https://www.ebay.com/itm/TRIUMPH-TIGER-800-XC-11-14-TIGER-1200-12-14-HEADLIGHT-PROTECTOR-ICE-BLUE-UK-MADE/253654317776?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

δηλαδή τι κέρδισαν με αυτό απορώ.

Στα θετικά της ημέρας που δεν ξεκίνησε και με τον καλύτερο τρόπο είναι η βόλτα με τον ΜΟΘ σε Χαλκιδική και Αμφίπολη.





Υγ. Αν δείτε τίποτα σε καμιά αγγελία βάλτε μία φωνή.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μια βολτίτσα με καλή παρέα.

Νεμέα, Σκοτεινή, Κανδήλα, Λαγκάδια, Δημητσάνα, Στεμνίτσα, Ελληνικό, Χρυσοβίτσι, Τρίπολη, σπίτια μας.



Φτάνει η Πελοπόννησος όμως. Καιρός να ανεβαίνουμε και προς τα πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μια βολτίτσα με καλή παρέα.

Νεμέα, Σκοτεινή, Κανδήλα, Λαγκάδια, Δημητσάνα, Στεμνίτσα, Ελληνικό, Χρυσοβίτσι, Τρίπολη, σπίτια μας.



Φτάνει η Πελοπόννησος όμως. Καιρός να ανεβαίνουμε και προς τα πάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
εμπλεξες με αυτους...








λεφτα να εχεις για βενζινες...!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δουλειά.

Λαμπάκι. Από τότε που είχε βάψει ένας... μάστορας την επαφή του φλοτέρ, δεν διαβάζει καλά, είναι απαισιόδοξο.

Πόσα έχει κάνει, κάπου 260, εντάξει, μας βγάζει άνετα.

Μας βγάζει όταν δεν το "πίνω" το εργαλείο και τελευταία έχω λυσσάξει με το χιλιάρι.

Στα 297 έβηξε και έμεινε, ευτυχώς έξω από βενζινάδικο, έσπρωξα κάπου 50 μέτρα, μπορεί να λέω και πολλά. 20.7 λίτρα (21 λέει η Yamaha) μιά χαρούλα... :D
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Tα χλμ μαζευονται γρηγορα και πιασαμε τις 60000. Οποτε αλλαγη λαδιων , φιλτρο λαδιου. Μετα συνεχεια εχουμε αλλαγη τακακια μπρος πισω. Εδω ψαχνομαι λιγο μιας και ακομα φοραγε του προηγουμενου ιδιοκτητη (αγορα εγινε με 32000χλμ). Κοιταω προς ebc ferodo. Θα γινει και αλλαγη υγρων φρενων. Αυτα θα τα κανω εγω. Για το συνεργειο θα αφησω τα διακενα βαλβιδων και τα μπουζι
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παραλάβαμε καινούργια παπούτσια...!
Shinko 804 & 805.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παραλάβαμε καινούργια παπούτσια...!
Shinko 804 & 805.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλολάσπωτα ωρε ομοσταυλε!
 
Top Bottom