Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αλλαγη τροχου και ελαστικου πισω για το επερχομενο ταξιδι 5000χμ. Το TKC70 ειχε μεν τετραγωνισει και μεινει με λιγοτερο απο 1χμ βαθος πελματος στο κεντρο του αλλα εβγαλε ακριβως 14000χμ, πολλα απο αυτα δικαβαλα και φορτωμενα με σχετικα ψηλες ταχυτητες (160-180χμω GPS), οποτε ..respect :ok: Και κραταγε σα βεντουζα μεχρι τωρα, μειον φυσικα την ιδιαιτερη αισθηση λογω τετραγωνισματος.









Να τον ακους τον #skliro_karioli
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
#skliros_kariolis (geez996) Τώρα που τακτοποιήσες τον XLGeorge ,Τι να βάλουμε για δικαβαλο φορτωμένο στας Ευρώπας γύρω στα 5κ km Αύγουστο;
A40 μπριτζεστον
Αν και δεν το εχω δοκιμασει το Α40 θεωρω πως για Ευρωπαικη ασφαλτο φορτωμενος και διπλος ειναι καλη επιλογη.
Εγω θα προτιμούσα το Pirelli Scorpion Trail ή το Dunlop μονο και μονο για το ενδεχομενο βροχης. Εξαιρετικά στο βρεγμένο και τα 2 με ενα κλικ καλύτερο το Pirelli.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
ibar Και εγω προς τα εκει κλίνω αν και για ψυχολογικούς λόγους δεν το θελω καθολου.

#skliros_kariolis (geez996) Το Pirelli θα ηθελα αλλα θα κανω 1500χλμ εθνική και μετα θα ειναι για πέταμα μαλλον...
Τετραγωνίσουν σαν τα trailsmart σωστα;
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
ibar Και εγω προς τα εκει κλίνω αν και για ψυχολογικούς λόγους δεν το θελω καθολου.

#skliros_kariolis (geez996) Το Pirelli θα ηθελα αλλα θα κανω 1500χλμ εθνική και μετα θα ειναι για πέταμα μαλλον...
Τετραγωνίσουν σαν τα trailsmart σωστα;
Με αυτες τις συνθηκες , ναι θα τετραγωνισουν.
Οχι στα 1500χλμ.
Ελενξε σωστες πιεσεις.
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
ibar Και εγω προς τα εκει κλίνω αν και για ψυχολογικούς λόγους δεν το θελω καθολου.

#skliros_kariolis (geez996) Το Pirelli θα ηθελα αλλα θα κανω 1500χλμ εθνική και μετα θα ειναι για πέταμα μαλλον...
Τετραγωνίσουν σαν τα trailsmart σωστα;
Εχει βγει το Α41 το οποιο ειναι ανωτερο απο το Α40 απο το οποιο δεν ημουν καθολου ικανοποιημενος θα σου προτεινα τα trailsmart max αλλα θα τετραγωνισουν ναι σε αυτες τις συνθηκες!!
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
ibar Και εγω προς τα εκει κλίνω αν και για ψυχολογικούς λόγους δεν το θελω καθολου.

#skliros_kariolis (geez996) Το Pirelli θα ηθελα αλλα θα κανω 1500χλμ εθνική και μετα θα ειναι για πέταμα μαλλον...
Τετραγωνίσουν σαν τα trailsmart σωστα;
Σε 1500χλμ Εθνικής, νομίζω δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μην τετραγωνησει οποιοδήποτε λάστιχο.
Τώρα που κατεβηκα από Νις Σερβία σερί μέχρι Χαλκίδα εθνική, μπορώ να πω ότι "σχεδόν" τετραγωνισε το Heidenaut K60 που φοράω πίσω!!
Και ήμουν μόνος με ελαφρύ φόρτωμα και μαχ 130-140 χλμ

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε 1500χλμ Εθνικής, νομίζω δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μην τετραγωνησει οποιοδήποτε λάστιχο.
Τώρα που κατεβηκα από Νις Σερβία σερί μέχρι Χαλκίδα εθνική, μπορώ να πω ότι "σχεδόν" τετραγωνισε το Heidenaut K60 που φοράω πίσω!!
Και ήμουν μόνος με ελαφρύ φόρτωμα και μαχ 130-140 χλμ

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτο ειναι τετράγωνο από την αρχή.. :p
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εχει βγει το Α41 το οποιο ειναι ανωτερο απο το Α40 απο το οποιο δεν ημουν καθολου ικανοποιημενος θα σου προτεινα τα trailsmart max αλλα θα τετραγωνισουν ναι σε αυτες τις συνθηκες!!
Το trailsmart το φορεσα 2 φορες και θελω να παω σε κατι νεο....
Θα το δω το Α41 αλλιως με βλεπω με pirelly και οσο βγαλουν...Τουλαχιστον κατα γενικη ομολογια ειναι πολυ καλο λαστιχο...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Σε 1500χλμ Εθνικής, νομίζω δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μην τετραγωνησει οποιοδήποτε λάστιχο.
Τώρα που κατεβηκα από Νις Σερβία σερί μέχρι Χαλκίδα εθνική, μπορώ να πω ότι "σχεδόν" τετραγωνισε το Heidenaut K60 που φοράω πίσω!!
Και ήμουν μόνος με ελαφρύ φόρτωμα και μαχ 130-140 χλμ

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτο νομιζω και εγω και λεω να βαλω το Pireli ,τουλαχιστον να το ευχαριστηθω...
Mακαρι να μπορουσα να αποφυγω την συνεχομενη εθνικη αλλα δεν...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το trailsmart το φορεσα 2 φορες και θελω να παω σε κατι νεο....
Θα το δω το Α41 αλλιως με βλεπω με pirelly και οσο βγαλουν...Τουλαχιστον κατα γενικη ομολογια ειναι πολυ καλο λαστιχο...
Το Α41 είναι το λαστιχο που μου έχει βγάλει τα περισσότερα χλμ στη χοντρή.
Μονο με το νέο adventure της michelin συγκρίνεται σε αντοχή.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τυπικά σήμερα, στις 2:30, παρκάρω το αυτοκίνητο και μυρίζει κάτι περίεργο. Να τρέχει βενζίνη η φρέζα, δύσκολο έφτιαξα το καρμπιρατέρ φέτος. Να έχει τρυπήσει το δοχείο με το μείγμα για το χλοοκοπτικό; Όχι. Να τρέχει βενζίνη το σωληνάκι από το ντεπόζιτο του Πήγασου, στην ένωση με το φίλτρο; Ναι. Πάλι. Κλείσιμο, πλύσιμο, ευχέλαιο, ενθύμηση όλων των γνωστών και μερικών νέων αγίων.

Που στο καλό πουλάνε καλή ποιότητα που να μην κόβεται κάθε χρόνο;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τυπικά σήμερα, στις 2:30, παρκάρω το αυτοκίνητο και μυρίζει κάτι περίεργο. Να τρέχει βενζίνη η φρέζα, δύσκολο έφτιαξα το καρμπιρατέρ φέτος. Να έχει τρυπήσει το δοχείο με το μείγμα για το χλοοκοπτικό; Όχι. Να τρέχει βενζίνη το σωληνάκι από το ντεπόζιτο του Πήγασου, στην ένωση με το φίλτρο; Ναι. Πάλι. Κλείσιμο, πλύσιμο, ευχέλαιο, ενθύμηση όλων των γνωστών και μερικών νέων αγίων.

Που στο καλό πουλάνε καλή ποιότητα που να μην κόβεται κάθε χρόνο;
Δοκίμασε σωληνάκι σιλικόνης καυσίμου με εσωτερικό πλέγμα.
Το πλέγμα αυτό φαίνεται μόνο σε τομή.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τυπικά σήμερα, στις 2:30, παρκάρω το αυτοκίνητο και μυρίζει κάτι περίεργο. Να τρέχει βενζίνη η φρέζα, δύσκολο έφτιαξα το καρμπιρατέρ φέτος. Να έχει τρυπήσει το δοχείο με το μείγμα για το χλοοκοπτικό; Όχι. Να τρέχει βενζίνη το σωληνάκι από το ντεπόζιτο του Πήγασου, στην ένωση με το φίλτρο; Ναι. Πάλι. Κλείσιμο, πλύσιμο, ευχέλαιο, ενθύμηση όλων των γνωστών και μερικών νέων αγίων.

Που στο καλό πουλάνε καλή ποιότητα που να μην κόβεται κάθε χρόνο;
Tα ιδια τραβουσα κι εγω με τον Τενεκε καθε χρονο, με τα φθηνα σωληνακια του μετρου. Μεχρι που πηρα το 1090, και με τα λαστιχα που περισσεψαν απο το κυκλωμα αναθυμιασεων που ξηλωσα εφτιαξα τις βενζινες του Μπαμπη του Τενερε.

Οποτε αντιπροσωπεια, κι ας μην ειναι το ιδιο μοντελο/μαρκα, αρκει να ειναι επωνυμο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τυπικά σήμερα, στις 2:30, παρκάρω το αυτοκίνητο και μυρίζει κάτι περίεργο. Να τρέχει βενζίνη η φρέζα, δύσκολο έφτιαξα το καρμπιρατέρ φέτος. Να έχει τρυπήσει το δοχείο με το μείγμα για το χλοοκοπτικό; Όχι. Να τρέχει βενζίνη το σωληνάκι από το ντεπόζιτο του Πήγασου, στην ένωση με το φίλτρο; Ναι. Πάλι. Κλείσιμο, πλύσιμο, ευχέλαιο, ενθύμηση όλων των γνωστών και μερικών νέων αγίων.

Που στο καλό πουλάνε καλή ποιότητα που να μην κόβεται κάθε χρόνο;
Πήγαινε και πάρε ένα από τη Yamaha και τελείωσε, Fazer έχεις εγώ θα στα λέω. :p
 
Top Bottom